Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vand kituri diverse - Gobelin

In jos

07062013

Mesaj 

Vand kituri diverse - Gobelin Empty Vand kituri diverse - Gobelin




Oh, cât e de greu să-ncep...
Foarte multă lume din jurul meu mă întreabă DE CE NU cos o prelucrare proprie? Răspunsul dat a fost acela că nu mă prea descurc cu diagramele, preferând imprimatele. Totuși în urmă cu câteva luni a început să se creioneze în mine ideea de a coase o prelucrare proprie mai serioasă/complicată decât celelalte încercări. Încurajările din partea voastră au creionat această dorință în mine de a merge mai departe de kiturile pe care le-am cumpărat cu nesaț de la firme.

Am scris de multe ori că am suspinat după cutare model, și cred că mi s-ar potrivi bine o poreclă gen Gobelin, marele suspinător. Multe din voi mi-ați dăruit cu drag copii după diagrame și resturi de ațe de la modelele cusute de voi, iar eu la rândul meu am făcut același lucru cu cei care mi-au cerut. Am dăruit prelucrări și-am făcut prelucrări pentru cei care mi-au cerut acest lucru. Cred eu că am mulțumit pe majoritatea, sau cel puțin am încercat să mulțumesc.

Însă de câteva zile, mă gândesc să mă mulțumesc și pe mine, și să mă apuc de prelucrarea pe care o voi coase.

Începutul e întotdeauna greu dar nu e imposibil atunci când îți dorești cu adevărat. Iar eu îmi doresc mult!

Din păcate un lucru nou, un lucru durabil, un lucru care depășește sfera ”normalului” (în acest caz, mă refer la mine) necesită și sacrificii: bănești, în cazul meu. Iar eu sunt dispus să le fac. Cu părere de rău și cu bucurie în același timp, scot la vânzare mai multe din kiturile pe care le am. Nu am să ajung să le lucrez pe toate!

Trimit goblenul/goblenurile prin poștă, cu ramburs, taxând 3 lei taxele poștale.

- prețurile sunt lipite pe poze;
- primul doritor este și primul servit.

DIAGRAMĂ:
Vand kituri diverse - Gobelin 20130530

Vand kituri diverse - Gobelin 20130532


Vand kituri diverse - Gobelin 20130536

Vand kituri diverse - Gobelin 20130537

IMPRIMATE PE PÂNZĂ:
Vand kituri diverse - Gobelin 20130512

Vand kituri diverse - Gobelin 20130513

Vand kituri diverse - Gobelin 20130515

Vand kituri diverse - Gobelin 20130519

Vand kituri diverse - Gobelin 20130520

Vand kituri diverse - Gobelin 20130521

Vand kituri diverse - Gobelin 20130522

Vand kituri diverse - Gobelin 20130524

Vand kituri diverse - Gobelin 20130525

Vand kituri diverse - Gobelin 20130526

Vand kituri diverse - Gobelin 20130528
gobelin
gobelin


Sus In jos

Distribuie acest articol pe: reddit

Vand kituri diverse - Gobelin :: Comentarii

gobelin

Mesaj Vin Iun 07, 2013 11:45 pm Scris de gobelin

Secretul margareti și Grădina cu trandafiri și-au găsit deja un nou stăpân. Rog un moderator/admin să elimine pozele respective. Mulțumesc.

Sus In jos

LALUNA

Mesaj Sam Iun 22, 2013 11:52 am Scris de LALUNA

Abia azi am vazut anuntul tau. Probabil iti doresti mult sa lucrezi acea prelucrare, atata vreme cat esti dispus sa renunti la kituri ale unor modele care stiu ca-ti sunt dragi. Iti tin pumnii, sa iti realizezi visul. Oare o sa ne arati si noua la ce pictura te-ai oprit?
Cele doua kituri de care spui ca s-au vandut cred ca au fost deja eliminate, ca nu le vad... Succes!

Sus In jos

gobelin

Mesaj Dum Iun 23, 2013 12:42 am Scris de gobelin

Hello, Laluna! Îți mulțumesc pentru urări. Mă oprisem inițial la Kinkade însă ca să nu mă descurajez l-am ales pe Afremov, preferatul meu. Pictura pe care o voi lucra și prelucra, încă nu o știu. Cum sunt eu de pretențios, tot aleg și iar aleg, și sper să nu dau chix.
Cred că le-a eliminat Irina.

Sus In jos

draghiciu.claudia

Mesaj Mar Iun 25, 2013 8:47 am Scris de draghiciu.claudia

Stiu cum este sa renunti la ceva ce iti este drag ,chiar daca este vorba de niste lucruri .Tocmai am facut-o si eu zilele trecute !
In locul acelui lucru va aparea altceva si atunci voi fi multumita !
Chix nu o sa dai si sunt sigura ca vei alege ceva ce iti va multumi sufletul .
Abia astept sa vad ce vei face !


Claudia

Sus In jos

Irina

Mesaj Sam Sept 21, 2013 11:46 am Scris de Irina

Pe cele vindute le-am sters eu din mesaj.

Gobelin, cel de sub amazoana cum se numeste si de la ce firma e? Are si firele, sau e doar pinza imprimata?

Sus In jos

munteanu elena

Mesaj Sam Sept 21, 2013 8:05 pm Scris de munteanu elena

Draga Gobelin salut ideea ta de a coase o prelucrarea proprie,abia astept sa ne informezi la ce te-ai hotarit!Iti doresc mult spor,ai dreptate ai atit de multe modele frumoase incit nu stii la ce sa te hotarasti mai intii!

Sus In jos

gobelin

Mesaj Dum Sept 22, 2013 4:44 pm Scris de gobelin

Irina, cel de sub amazoană se numește Amintiri, și e de la Dragă Decor, pe pânză imprimată + setul de ațe.

Elena, deocamdată prelucrarea e în așteptare deoarece am început școala și până în octombrie noiembrie nu o să-mi mai văd capul de treburi.

Multe salutări tuturor! Mi-e dor de voi!

Sus In jos

Irina

Mesaj Dum Sept 22, 2013 6:28 pm Scris de Irina

Si eu sint la fel de ocupata, cel putin pina la sfirsitul lunii. Si noua ne e dor de tine, esti scump la vedere in ultimul timp.
Gobelin, sa stii ca mie imi place acel model, imi aminteste tot de stilul lui Haenraets. Nu stiu cit de bine se potrivesc atele, dar poate am noroc si daca nu, cred ca gasesc ate potrivite in saculet. Daca nu te grabesti, pune-mi-l te rog deoparte pina pe 15 luna viitoare, luna asta a trecut ziua de salarii si deja s-au calculat bugetele. Multumesc mult!

Sus In jos

gobelin

Mesaj Dum Sept 22, 2013 7:49 pm Scris de gobelin

L-am pus deoparte pentru tine. Da, este Haenraets...

Sus In jos

Irina

Mesaj Lun Sept 23, 2013 8:49 am Scris de Irina

Multumesc inca o data!

Uite, fac si cinste face cu ochiul Daca vreodata calatoresti prin imprejurimile noastre, fac cinste si de-adevaratelea...
Vand kituri diverse - Gobelin White_10

Sus In jos

gobelin

Mesaj Joi Oct 10, 2013 7:16 pm Scris de gobelin

Irina, când să îți trimit goblenul? Anunță-mă, te rog, ca să știu. Adresa ta, pe privat.

Sus In jos

Irina

Mesaj Joi Oct 10, 2013 8:04 pm Scris de Irina

Daca poti sa-l pui luni la posta ar fi minunat. Multumesc mult!
Vine si adresa imediat.

Sus In jos

raluca

Mesaj Dum Oct 27, 2013 2:50 pm Scris de raluca

Bine v-am regasit, maini dibace! Mi-era tare dor de voi! Cu atat mai bine, pt ca, intrand sa-mi clatesc ochii si creierul cu frumusetile iesite din mainile voastre, am dat peste oferta lui Gobelin.
Mai sunt valabile, Gobelin? M-ar interesa " Ganduri placute" , "Biserica inzapezita", iar daca " Scrisoarea " nu-i imprimata pe panza as dori-o si pe ea.
Ce spui, se mai poate? Te rog, raspunde-mi cat mai repede... Multumesc!

Sus In jos

gobelin

Mesaj Lun Oct 28, 2013 7:54 pm Scris de gobelin

Raluca, am răspuns pe privat!
Irina, am primit, mulțumesc!

Sus In jos

Irina

Mesaj Mar Noi 12, 2013 1:01 pm Scris de Irina

Gobelin, fii dragut si trimite-mi PM cu modelele vindute, ca sa le sterg din mesaj. Dar te rog, nu-mi spune pe numele lor ci al citelea e fiecare din ele. Mersi!

Sus In jos

gobelin

Mesaj Mar Noi 12, 2013 10:36 pm Scris de gobelin

Gând la gând! Mulțumesc, Irina! Cu bănuții luați pe ultimele goblenuri, am reușit să-mi iau și eu cartuș la imprimantă. rusinat 

Sus In jos

gobelin

Mesaj Vin Noi 29, 2013 4:27 pm Scris de gobelin

Irina, te rog să elimini și goblenurile următoare:
8 și 13 (fata cu lebăda și Balerina). Mulțumesc!

Sus In jos

Irina

Mesaj Vin Noi 29, 2013 8:56 pm Scris de Irina

Gata, am rezolvat thumbs up 

Sus In jos

Irina

Mesaj Dum Mai 28, 2017 3:54 pm Scris de Irina

Gobelin, mai este de actualitate acest subiect?

Sus In jos

Irina

Mesaj Dum Mar 18, 2018 9:49 am Scris de Irina

Gobelin nu a mai intrat in forum de aproape 3 ani, deci, chiar daca anuntul ar mai putea fi de actualitate, el nu poate fi contactat, cel putin nu prin intermediul forumului. Voi inchide deci acest subiect, cu parere de rau.

Sus In jos

Mesaj  Scris de Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum