Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Schimb pinza

In jos

30112014

Mesaj 

Schimb pinza Empty Schimb pinza




Subiectul bazar fiind inchis....apelez aici...
schimb panza "ghid magic" goblenart 10x10 pct cu panza pentru goblen necaroiata. Ce frica imi e!
andra
andra


Sus In jos

Distribuie acest articol pe: reddit

Schimb pinza :: Comentarii

anasstasia

Mesaj Dum Noi 30, 2014 4:17 pm Scris de anasstasia

Ce s-a intamplat? nu iese la spalat? de ce o schimbi?

Sus In jos

andra

Mesaj Dum Noi 30, 2014 4:22 pm Scris de andra

ba da iese.doar ca nu e pt goblen.

Sus In jos

Rosa

Mesaj Dum Noi 30, 2014 5:42 pm Scris de Rosa

Eu am panza de goblen, dar doar caroiata...

Sus In jos

anasstasia

Mesaj Dum Noi 30, 2014 5:48 pm Scris de anasstasia

Andra, eu am panza caroiata foarte foarte fin, atat de fin ca nici macar nu pot sa cos pe ea pentru ca nu vad caroiajul, insa nu pot sa spun ca sunt multumita de calitatea ei. Adica sunt zone unde sunt ca niste noduri sau ingrosari, nu stiu cum sa explic. Eu as fi cusut pe ea daca vedeam caroiajul.
Daca vrei, eu pot sa tai o suprafata suficienta lucrarii modelului tau si sa vi la mine la munca sa ti-o dau (fara niciun cost).
De marti sunt pe metereze la serviciu, in zona Baba Novac (Dristor).

Sus In jos

Irina

Mesaj Dum Noi 30, 2014 5:52 pm Scris de Irina

Andra, subiectul vechi era inchis, dar nu era nici o problema sa deschizi un topic nou. Am mutat mesajele aici.
Nu ai putut sa deschizi subiect nou in aceasta sectiune?
Dar de ce consideri ca nu e pentru goblen pinza? Vad ca e tot 10x10 puncte/cmp (eu stiam una mai veche cu 12x12 puncte/cmp), se coase normal. Nu poti urmari punctele?

Sus In jos

andra

Mesaj Dum Noi 30, 2014 5:57 pm Scris de andra

Irina nu am putut sa deschid alt topic. pot sa cos pe ea doar ca nu ies pct egale.panza nu e tare ca cea de goblen.

Sus In jos

anasstasia

Mesaj Dum Noi 30, 2014 6:01 pm Scris de anasstasia

Oferta mea e valabila fara nicio obligatie.

Sus In jos

andra

Mesaj Dum Noi 30, 2014 6:04 pm Scris de andra

eu stau in dr taberei....mama sta la parc cuza...s o trimit pe ea poate ca eu nu pot veni.

Sus In jos

Irina

Mesaj Dum Noi 30, 2014 6:10 pm Scris de Irina

Ar fi trebuit sa poti deschide un subiect nou, nu este restrictionata sectiunea. Cred ca ai incercat sa deschizi un subiect in arhiva "Finalizate". rusinat
Am vazut ca spui de matador ca nu merge goblen pentru ca nu e uniform, matadorul nu are 10x10 puncte ci 9x9, am masurat eu, ideal este pentru cruciulita, permitind si puncte fractionale, insa merge cusut si goblen pe el, se coase chiar bine, iar de la Gobelin an cumparat un imprimat de la o firma din asta mai putin cunoscuta si era imprimat pe matador. Doar ca nu e comod sa cosi si este mai rar, asa ca efectul nu e la fel de bun ca pentru o pinza cu 10x10.
Pinza Adelina pe care am cusut Luminisul e chiar foarte moale, nu e apretata nici un pic, insa am intins-o bine, iar acum o voi apreta inainte sa incep sa cos. Am cusut chiar si pe pinza neuniforma, de exemplu acum cos Trofeele... pe o pinza cu 10 puncte/cm pe latime si 9 puncte/cm pe latime. Se lungeste un pic modelul, dar deocamdata arata ok.
Ti-as recomanda sa apretezi pinza, dar se duce caroiajul. Mie din poza imi par patratele perfecte, ai masurat si laturile nu sint egale? Daca atit pe latime cit si pe lungime obtii acelasi nr de puncte in 2 cm sa zicem, inseamna ca e uniforma. Tot din poza, cred ca necesita o intindere perfecta, astfel incit cind o eliberezi sa se stringa si sa se acopere bine cu firul, iar la spalat s-ar putea sa intre si la apa un pic.

Sus In jos

Irina

Mesaj Joi Ian 15, 2015 8:24 am Scris de Irina

Andra, pot sa inchid acest subiect? Cred ca intre timp ai rezolvat cu pinza, nu-i asa?

Sus In jos

Mesaj  Scris de Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum