Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ioana - goblen in lucru

+68
Oana-T
EllaB
andra
dory
ANIKO
rose
silvia
munteanu elena
draghiciu.claudia
scarlet47
marinela
Gica
filipcarol
Cristina-Maria
VarTat
Camelia
ioanaviorela
lilianna
claudette
Maria_ct
LIVIA
iulia
aneta
soranah
mihaela.michaela
pasarea spin
Brandusa
Ruxandra
nicoleta
catinca
Liliana_ct
Rossana
melania
GabrielaG
Sara
Karm3n
dia
nicolina
Irina
ile
Wisdom
gobelin
Nelik
anasstasia
Lili
Delia Elena
vasi52
Corina
vanda
GetaM
michele
Cris
margareta_
ginabreazu
LALUNA
delia
crina
hyaviv
ralinush
catalina
Brindela
Lora
Miha60
duchess
Petro
valexya
Mary
Ioana
72 participanți

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Irina Mier Mar 18, 2015 9:02 am

Haha, deci pa de la papadie? Am notat!
Iese frumos tare, zapada e pur si simplu pufoasa. Ai mers super repede, acum treci deja la desgnul vestimentar hi hi hi Spor mult!

Irina


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Ioana Mier Mar 18, 2015 9:34 am

thumbs up
Aaaa, si palinca se pronunta corect cu pa de la papadie ris
Ioana
Ioana


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Ioana Mier Mar 18, 2015 9:46 am

hyaviv a scris:wow oana draga, cu ce pantofi ne incanti!  pana ajung sa-mi achizitioonez o pereche, ma multumesc sa-i admir atat pe ai tai cat si pe cei ai ioanei face cu ochiul

Acu nu vreau sa par inculta in cap, dar eu pe Mircica asta nu dau prea multi bani. L-am citat in postarea mea pentru ca nu prea stiu alt roman care sa se ocupe cu asa ceva. Este mult prea excentiric si in creatie, si in viata personala, pentru a ma convinge ca asa este el, un talent mega-galactic, si noi doar niste neica-nimeni care nu putem sa-l intelegem. Cred ca sub fatada de excentricitate ascunde un filon de talent care a secat demult si acum se gaseste esuat pe acest stil "arta pentru arta" care oricum nu este pratic, stilul zic, si cei care pretind ca stiu si apreciaza, ca designera aia cu ...wood la nume, care e prea ocupata cu liftinguri si alte "proceduri" ecologice, se abtin, mai bine il lauda decat sa-l combata prea tare.


Ultima editare efectuata de catre Ioana in Mier Mar 18, 2015 9:55 am, editata de 1 ori
Ioana
Ioana


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Ioana Mier Mar 18, 2015 9:52 am

Si ca sa-l desfiintez de tot, continui. Cat poti, domle, iubi o femeie, s-o vezi ca umbla cu cuibarul in cap si gaina in brate, boita intr-un mare fel, fara s-o tragi de maneca sa-i spui : fa, Iulisca, da-o-n ...colo, fa, te-ai boit de nu te mai recunoaste nici ma-ta, ii treaba ta, da lasa, fa, fata, closca pe oua!
Ioana
Ioana


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de anasstasia Mier Mar 18, 2015 11:36 am

Ca bine spui!
anasstasia
anasstasia


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de hyaviv Mier Mar 18, 2015 2:12 pm

Hahaha Ioana draga ce m-ai distrat. Vreau sa-ti spun ca nici eu nu sunt fanul lui, dar poti spune ca imi place sa admir creatiile lui excentrice in domeniul pantofi. Nu mi-as cumpara si nu as purta, marea lor majoritate, nici daca ma dau banii afara din casa. Stiu insa ca la mine la tv, designerii au anuntat ca multe din creatiile lor nu sunt facute pt a fi purtate zi de zi si nici chiar la petreceri ( eu ma tot intreb..oare pt ce sunt facute atunci?!?) asa ca, pt a admira creativitatea sau poate, in cele mai multe cazuri nebunia materializata in .. ceva a unor designeri, nu ma dau inapoi. Despre viata 'mnealui in particoler.. nebuniile se atrag nu? hahaha Ma gandesc totusi ca o colaborare cu lady gaga i-ar prinde bine.. face cu ochiul Sunt convinsa ca sunt o multime de designeri care il apreciaza pe bune, designeri ale caror creatii sunt cel putin la fel de ciudate si imposibil de purtat ca ale lui...
 Si cred ca este singurul care se ocupa cu asa ceva si in aceasta maniera, din intreaga lume.. s-ar putea sa gresesc, nu stiu. Cu ani in urma si aici in magazin am vazut pantofi mai ciudati pt purtat pe strada, dar na, de la ce am vazut eu pana la creatiile lui e cale luuunga luuunga..
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Oana-T Mier Mar 18, 2015 4:18 pm

Gandesc la fel ca tine, Ioana. Ti-am pus pozele cu pantofii creati de el pur si simplu ca amuzament si pentru ca tu ai spus ca nu esti chiar M.Albu. Cred ca nu-ti imaginezi ca am vreun dram de admiratie pentru asemenea incaltari. Acum imi pare rau ca am pus pozele acelea si te rog frumos sa ma scuzi! Cred ca mesajul tau m-a gasit intr-un moment de buna dispozitie si nu m-am gandit prea mult la felul cum vor fi interpretate pozele.
Mult spor si numai bine!
Oana-T
Oana-T


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Ioana Mier Mar 18, 2015 8:25 pm

Oana draga, nu m-am suparat, Doamne fereste, dar mi-ai ridicat la fileu o asa minge, ca n-am putut sa o ratez.
La inceputurile lui ca designer, mi-a placut Mircea Albu, avea niste incaltari elegante, un anume sic, erau placute, chiar daca pentru mine vremea tocurilor a trecut demult. Ce face acum, dupa cum am mai spus, e arta pentru arta. Or reprezenta ele un ideal, o idee, un concept, de nepatruns pentru noi, dar nu le vad pe Victoriei si nici la Vyv pe Wall Street. Dar dupa casatoria cu Iulia, a dat in ticneala ei. Ca nu ma pot impaca cu gandul ca asa o ticnita a ajuns un fel de estet al Romaniei. Pe nu 's ce canal, ea apreciaza cum se imbraca vedetele, si cu gaina in brate ( bataie ) da note, mai ales celor care cat de cat e ceva de capul lor. Si isi trage dama cate un machiaj de zici ca-i drum cu denivelari (si ma refer numai la ruj), e oribila. ( ris Bai fetelor, n-am mai barfit asa copios dintr-a patra!)
Vyv, daca faci o cercetare pe net pentru Iulia Albu, ai sa constati ca Lady Gaga e cat de cat cu tiglele pe casa.
Oana, ma voi supara pe tine doar in ziua cand o sa defaimezi pantofii de Guban. In rest....pentru mine, nu exista nimeni.
Ioana
Ioana


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Irina Mier Mar 18, 2015 8:48 pm

Ce vorbiti voi aici de gaini, cind s-a inventat coafura cu ananas hi hi hi
Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Media_10

Am impresia ca poza asta merge de un goblen suprarelist, ce parere aveti?
Irina
Irina


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Ioana Mier Mar 18, 2015 9:54 pm

Prima pe care o vad cosand-o pe Iuia Albu intr-un goblen...ma-mpusc!
Irina, asta e o poza cuminte! Da cu gaina in brate n-ai gasit?
Ei, uitati-va proba de bun gust! Ananasul s-ar fi potrivit mai bine in partea cealalta hi hi hi Aici e la faza cu poarta ce mananca. Si-i imbracata ca o patachina.

Ioana
Ioana


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de hyaviv Joi Mar 19, 2015 4:10 am

hahahahaa ce ma mai amuz eu cu voi pe aici dragele mele. Pai mai ioana, lady gaga o fi cu toate tiglele pe casa dar si ea, cum se imbraca.. dumnezeu cu mila.  Eu faceam referire la faptul ca, la imbracaminte ca a ei, niste pantofi d'ai lu nea albu merg de minune. hahaha
Pai cum sa vezi la mine pe wall st asa incaltari? cand aci ii vezi la costum si incaltati in adidasi?? aci, in cel mai fericit caz ii vezi mergand descult hahaha
Da, nici eu nu pot sa inteleg cum o individa precum iulia albu e mare critic de moda arta si/sau ce o mai fi.. hai sa fim seriosi...
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Ioana Joi Mar 19, 2015 5:38 am

thumbs up
Ioana
Ioana


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Ioana Mar Oct 20, 2015 7:11 pm

Vin si eu cu ultimul episod la Iarna pe ulita. L-a uitat cineva? Eu, din pacate, din motive de sanatate, n-am putut mai mult de atat. Dar revin in forta. Deci...

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 29mk6es
Ioana
Ioana


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de anasstasia Mar Oct 20, 2015 7:28 pm

Nu l-a uitat nimeni si chiar ma gandeam la tine. Ma bucur ca ai revenit, modelul "creste" foarte frumos!
anasstasia
anasstasia


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de anasstasia Mar Oct 20, 2015 7:32 pm

Si multa sanatate!
anasstasia
anasstasia


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Ioana Mar Oct 20, 2015 8:00 pm

Si te pup de departe...de dincolo de negura
Ioana
Ioana


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Mary Mar Oct 20, 2015 8:24 pm

Modelul e foarte frumos, de neuitat zimbet
Multa sanatate!
Mary
Mary


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Ioana Mar Oct 20, 2015 8:26 pm

Oh, Mary, de-abia de-acum va deveni spectaculos. Multumesc de urari.
Ioana
Ioana


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de silvia Mar Oct 20, 2015 9:16 pm

Ioana, din toata inima,te apreciezpentru adevarat parcare care o practici la acest frumos goblen.
Iti doresc sa ai sanatate sa poti lucra cat mai mult si abia astept sa-l vad in galerie..
Nu stiu de ce , cum trecem de 50 ani, apar si problemele de sanatate, dar mai mult la cele ce facem ceva , cele care stau degeaba, o sa traiasca 100 ani fara reparati capitala, dar in urma lor nimic...ce e si viata asta !!!
Mult spor si ochi de vultur❤ I love you
silvia
silvia


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de valkia Mier Oct 21, 2015 8:25 am

Ioana draga, frumoasa surpriza ne-ai facut. Mai ai putin la o botina si i-ai incaltat pe toti prichindeii tai, ca se apropie iarna.
Ma bucur mult ca esti bine cu sanatatea, de acum iti iei zborul pe panza. Asa o frumusete se asterne acolo, ca va fi greu sa lasi aculm din mana.
Bine-ai revenit si spor muuult sa ai.
valkia
valkia


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de ioanaviorela Mier Oct 21, 2015 9:07 am

Bine ai revenit, Ioana! Nu a uitat nimeni goblenul tau, este superb, dar cel mai mult ma bucur ca tu esti bine. Iti doresc multa sanatate si spor!
ioanaviorela
ioanaviorela


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Ioana Mier Oct 21, 2015 9:23 am

Silvia draga, cu parcarea n-am avut incotro, ca m-a scolit Ella de mi-a mers fulgii!
Valy, te anunt ca sunt iar pe felie!
Multumesc de urarile voastre fetelor, sunt intr-adevar mai bine, pot lucra linistita!
Ioana
Ioana


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de draghiciu.claudia Mier Oct 21, 2015 11:51 am

Frumos se asterne iarna pe panza ta,Ioana.Iti doresc mult spor si multa sanatate .
     


Claudia
draghiciu.claudia
draghiciu.claudia


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Oana-T Mier Oct 21, 2015 4:49 pm

Ioana draga, nu numai ca n-am uitat modelul tau dar chiar imi reprosam ca n-am reusit sa intru sa vad ce-ai mai cusut. E foarte greu de uitat un tablou atat de frumos. Din pacate mereu apar fel de fel de probleme ce nu ne lasa sa ne bucuram de goblen ,
Iti doresc din toata inima sanatate multa si astept cu interes urmatoarele postari
Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Dwf9u9
Oana-T
Oana-T


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de dory Mier Oct 21, 2015 6:14 pm

Cum sa-l uit Ioana,o minunatie.
Multa sanatate iti doresc ,sa cosi cat mai multe astfel de modele frumoase.
dory
dory


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de marinela Joi Oct 22, 2015 6:22 pm

Ma bucur de revenirea ta, Ioana draga.
Astept cu nerabdare noi episoade din "mumoasa si pufoasa " ta iarna.
Multa sanatate si SPOR  la lucru! lalele
Marinela
marinela
marinela


Sus In jos

Ioana - goblen in lucru - Pagina 29 Empty Re: Ioana - goblen in lucru

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum