Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Laluna - goblen galerie

+88
02Gabriela
Melly H.
anda
IuliaMedeea
daniela.oanca
bianca_husoschi
Liliana_ct
mazurnadin
Edith
Miron Claudia
aneta
amira_edu
rozalia
ina_bubulina
Sara
Olivia Chirobocea
mariaverdes
lacramioara
Ruxandra
Rossana
maria
CRIS_DEA87
lucia
melania
florenta
geta1970
ANIKO
Irina
dia
hannane
drama queen
nuti09
Karm3n
visan13
Oana-T
Monica
urian dorina
valkia
lilianna
aeerdna
Alinuta
amicuta
Lili
Nelik
Gica
cherie
vasi52
anasstasia
ginabreazu
Delia Elena
LIVIA
Antonia
Petro
Iarina
catinca
Cris
ralinush
valexya
gobelin
Tina
Brindela
elenav
liana
iuli
getasart
dory
rose
Georgeta
gabi74
Avram
Mary
nicolina
michele
Lora
monyycuta
Felicia
margareta_
Simona D.
hyaviv
delia
crina
catalina
duchess
Miha60
geta
ile
LALUNA
Corina
92 participanți

Pagina 1 din 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Urmatorul

In jos

Laluna - goblen galerie Empty Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Corina Sam Noi 21, 2009 5:40 pm

Aici iti poti expune lucrarile, creatiile goblenistice...Laluna( Dana).
Abia astept sa vad ce-ai cusut de la Goblenset.....mi-a placut cum ai zis...ca exista viata si dupa Goblenset ! hahaha
Corina
Corina


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Sam Noi 21, 2009 8:11 pm

Am o ora de cand ma chinui sa postez imagini si nu reusesc. In afara de faptul ca sunt furioasa :x ... ma gandesc ca, probabil, sunt ultima fosila din Romania/Terra/Univers care HABAR NU ARE CE NAIBA E CU CALCULATORUL! Toti pareti asa de versati in informatica!... Oare ce faceam eu cand voi invatati toate astea?
Asadar: ce fac? Pe langa faptul ca pozele goblenurilor au iesit jalnice (nu am un aparat performant), nici macar asa jalnice nu pot sa le trimit. Ma retrag in vizuina sa-mi ling ranile!!!
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de ile Sam Noi 21, 2009 8:35 pm

Laluna nu dispera .......suntem doua Laluna - goblen galerie 96078121
Jos la raspunsuri............1........clik pe casuta a 6
2........clik pe Rasfoieste
3........alegi poza din calculator
4....... clik pe Hoste it...........iti apare un link to image ............il copiezi
5........te intorci la raspunsuri si dai clik pe casuta a 7......apoi ....paste ..........trimite
Bafta !
EI,cine rade acolo in spate de explicatiile mele babesti ,ha ?Laluna - goblen galerie M0168
ile
ile


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Corina Sam Noi 21, 2009 9:16 pm

Ai explicat foarte bine ,Ile....Laluna urmareste cu atentie indicatiile si vei reusi.
Succes....abia astept sa-ti vad creatiile goblenistice. thumbs up
Corina
Corina


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de geta Dum Noi 22, 2009 12:07 am

Laluna, Nu te descuraja. Aici gasesti explicatii pas cu pas, cu poze. Ce nu intelegi, sa mai intrebi, ca nici noi nu am stiut de prima data. Vreau doar sa-ti spun ca trebuie sa postezi cate o singura poza pe mesaj, asa cum ai vazut ca face toata lumea.

http://www.goblenul.com/informatii-de-interes-general-f5/incarcare-imagini-cu-image-shack-t54.htm
avatar
geta


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Dum Noi 22, 2009 11:57 am

:bounce: Dupa lupte seculare care au durat... in fine, tocmai ma pregateam sa declar PC-ul dusmanul meu personal (de-aia se numeste "personal computer", nu?). Desi explicatiile lui Ile (saru'mana!) erau babesti, mie-mi trebuiau... stramosesti. Intr-un final epuizant (dupa ce sotul meu m-a impiedicat cu greu sa nu dansez pe comp o samba), am reusit!!!!!
AM EMOTII... si cand am emotii vorbesc mult! Gata, am tacut!
Vanzatoarele de fructe, Goblenset (Aleluia!), 25/34.5cm[img]Laluna - goblen galerie 018ou[/img]


Ultima editare efectuata de catre LALUNA in Joi Feb 17, 2011 9:03 pm, editata de 1 ori
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Dum Noi 22, 2009 12:03 pm

Iuuuuhuuuu! Devin buna la asta! Incepe sa-mi placa! Fiti atenti! Mi-a iesit a doua oara!!! Bine, asta nu imbunatateste calitatea pozei...
Asta e Cosul cu flori de la Goblenset (Aleluia din nou),35/23cm
PS Saru'mana si pt. Corina si Geta... Multumesc!
[img]Laluna - goblen galerie 0133w[/img]


Ultima editare efectuata de catre LALUNA in Joi Feb 17, 2011 9:08 pm, editata de 1 ori
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Miha60 Dum Noi 22, 2009 12:06 pm

Laluna, felicitari pentru frumoasele goblene ,,,, imi plac mult,, am vazut Cosul cu flori *pe viu* si e superb ! I love you I love you
Miha60
Miha60


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de ile Dum Noi 22, 2009 12:09 pm

tu ce tot vorbesti de calitatea pozei ca sunt SUPERBE se vad foarte clar ( eu cand fac poze sunt asa Laluna - goblen galerie 102k )
FELICITARI ..........ai goblene frumoase iar ramele imi plac tare ,tare mult .....sa ai mult spor la cusutLaluna - goblen galerie 78743629


Ultima editare efectuata de catre ile in Dum Noi 22, 2009 1:13 pm, editata de 1 ori
ile
ile


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de geta Dum Noi 22, 2009 12:52 pm

Laluna felicitari ! Ai niste goblene extrem de frumoase. Iar ramele mi se par chiar pretioase si cu grija alese !
I love you
avatar
geta


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Dum Noi 22, 2009 12:58 pm

Miha, Ile, Geta... :mss: Adevarul e ca mi-e teama de reactiile voastre pt. ca, vizitand galeriile, am vazut atatea minunatii... ale mele deodata nu mi se mai par asa de grozave...
Da' sa stiti ca pe spate arata bine!....nu fac noduri si nici pasi mai mari de 2mm...
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Dum Noi 22, 2009 1:02 pm

Hai sa mai pun unul... :bball: Aste e printre preferatele mele, are o claritate... pacat ca nu se vede mai bine.
Asadar, e Peisaj din insula Valaam, 28.5/35cm, de la ...ghici? Yep! Goblenset!
[img]Laluna - goblen galerie 311kwso[/img]


Ultima editare efectuata de catre LALUNA in Mar Apr 17, 2012 5:16 pm, editata de 2 ori
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Corina Dum Noi 22, 2009 1:22 pm

Sunt superbe goblenele cusute de tine, Laluna....si modele grele,banuiesc ca le-ai cusut dupa diagrama!?
Iar firma Goblenset , dupa parerea mea, din punct de vedere calitativ, e cea mai buna firma romaneasca de profil, dar si preturile sunt pe masura....
FELICITARI !si iti doresc mult spor la cusut in continuare.
:3:
Corina
Corina


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Dum Noi 22, 2009 1:32 pm

Mersi mult, Corina! Da, cos numai dupa diagrama, inca nu am incercat imprimat si nici nu ma tenteaza, am impresia ca e imposibil ca finetea unei diagrame sa fie egalata de desen.
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Dum Noi 22, 2009 1:37 pm

Asta e mai micut, cand l-am terminat nu dadeam doi bani pe el, dar inramat se pare ca arata mult mai bine. Se stie ca rama poate sa dea valoare sau sa saraceasca un goblen. De pilda, rama de la Vanzatoarele de fructe, desi monumentala (m-a costat mai mult de 50€), n-a facut decat sa faca goblenul sa para mai mic.
Asadar, se numeste Magnolii, e de la Goblenset, 20/12cm.
[img]Laluna - goblen galerie Zstjb[/img]


Ultima editare efectuata de catre LALUNA in Mar Apr 17, 2012 5:19 pm, editata de 2 ori
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de duchess Dum Noi 22, 2009 1:53 pm

Felicitari pentru frumoasele goblene ! I love you I love you
duchess
duchess


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de catalina Dum Noi 22, 2009 1:58 pm

Felicitari pentru goblenurile lucrate si la mai multe. I love you
catalina
catalina


http://www.catalina52.blogspot.com/

Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de crina Dum Noi 22, 2009 2:00 pm

Laluna, foarte frumoase goblenuri ai cusute.......cred ca esti mindra de ele, cind te uiti la ele pe pereti
si inca ceva, ce tin neaparat sa iti spun.......nus tiu de ce spui, ca atunci cind ai vazut galeriile noastre, goblenurile tale ti se pareau mai putin frumoase.......
nu e adevarat. fiecare lucreaza ce ii place, si dupa posibilitati.......asa ca, nu ai de ce sa iti zici ca ale noastre sunt mai frumoase, sau nu stiu cum
crina
crina


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de delia Dum Noi 22, 2009 2:06 pm

Sunt foarte frumoase goblenurile tale. Se vede ca le-ai cusut cu drag si pasiune. Asta e si scopul nostru. Sa dezvoltam dragostea pentru frumos si sa-i facem si pe ceilalti sa se molipseasca. Iar ce ai lucrat pana acum demonstreaza acest lucru. Bravo tie. Sa stii ca esti la fel de talentata ca si noi. Mult spor in continuare.
delia
delia


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Dum Noi 22, 2009 2:36 pm

Va multumesc tare mult pentru incurajari, parca prind aripi. Tocmai am vizitat galeria D-nei Getasart... sunt coplesita! Cum as putea eu vreodata sa ma compar cu asa ceva? Dar e adevarat ca si eu cos cu mult-mult drag. Si ca am ajuns sa vad lumea in goblenuri: mereu, cand vad ceva care imi place, un peisaj frumos sau niste flori deosebite... imi imaginez cum ar arata frumusetile astea intr-un goblen.
Goblenul asta e Fuga in Egipt,27/35cm, dupa Murillo, unul din pictorii mei preferati.
[img]Laluna - goblen galerie 0015m[/img]


Ultima editare efectuata de catre LALUNA in Joi Feb 17, 2011 9:33 pm, editata de 1 ori
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Dum Noi 22, 2009 2:39 pm

Laluna - goblen galerie Pic0117h
Perechea celui anterior: Iisus si Ioan Botezatorul copii, 30/25.5cm, tot dupa Murillo.
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de hyaviv Dum Noi 22, 2009 3:30 pm

f frumoase draga laluna...incet incet, o prinzi din urma pe getasart...din cate tin minte ea coase pe panza mare, nu cu dmc, cu..melana sau pna, nu mai tin minte exact cu ce a zis si evident ca are mai mult spor comparativ cu cele ce cos in punct fff mic, pe panza f deasa..asa putem compara si concluziona ca indiferent pe ce panza e cusut si indiferent cu ce e cusut, daca e cusut cu drag si ingrijit, modelul arata f bine!
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Simona D. Dum Noi 22, 2009 5:43 pm

Felicitari pentru goblenurile tale Laluna ! Toate sunt foarte frumoase bravo
Simona D.
Simona D.


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de margareta_ Dum Noi 22, 2009 6:26 pm

laluna felicitari unul mai frumos ca altul. I love you
margareta_
margareta_


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Felicia Dum Noi 22, 2009 6:30 pm

Felicitari pentru galerie ,sunt foarte frumoase!
Felicia
Felicia


Sus In jos

Laluna - goblen galerie Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum