Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Valexya - goblen galerie

+58
udroium
delia
ginabreazu
anasstasia
aeerdna
Cris
Delia Elena
LALUNA
Felicia
margareta_
elenav
monyycuta
iuli
Antonia
jluciana
azzura
valy
ile
Vio
gobelin
vasi52
rose
Brindela
HERMYNNA
Miha60
Lora
teo
kammelya
mazurnadin
getasart
Iarina
Simona D.
michele
catalina
rudi
piacel
Corina
cammy
gabi74
Odette
Irina
geta1970
LIVIA
Avram
geta
ralinush
Tina
catinca
duchess
Petro
Georgeta
dory
Mary
crina
Nelik
nicolina
hyaviv
valexya
62 participanți

Pagina 2 din 22 Înapoi  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Urmatorul

In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de valexya Mar Mar 10, 2009 2:43 pm

dory a scris:Valexya ai la modele lucrate grele si mari sa nu te mai aud ca te plingi ca esti lenesa ca acuma vin la tine cu bita. lol

.....da-mi ...da-mi ...ca de multe ori trebuiesc impinsa de la spate....ca tare delasatoare mai sunt.....

multumesc dory.....

valexya


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de Georgeta Mar Mar 10, 2009 2:50 pm

Imi place foarte mult galeria ta. Ai cusut mult si frumos. Felicutari! bravo :no1:
Georgeta
Georgeta


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de valexya Mar Mar 10, 2009 2:52 pm

multumesc georgeta...... Multumesc!
valexya
valexya


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de Petro Mar Mar 10, 2009 3:04 pm

Valexya, ce sa-ti spun mai fata ....esti senzationala! Ai o galeria trasnet Toate imi plac dar in mod deosebit icoanele! Nu stiu cum reusesti sa cosi atat de repede , mai ales ca sunt si in cruciulita!
Felicitari!!!!

P.S. Numara si tu cate puncte sunt intr-un cm ca sa inteleg si eu mai bine ce e panza asta Aida 14 si luguana
Petro
Petro


http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de duchess Mar Mar 10, 2009 3:29 pm

Valentina , ai cusut o gramada ,si la mai toate le-ai gasit si stapani , asa ca sa nu ai prea multe in casa cusute de tine zimbet
Imi plac toate .Cosi frumos si repede .Nu esti lenesa nu-nu!
Astept sa vad ce mai cosi !
Felicitari ! floare
duchess
duchess


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de valexya Mar Mar 10, 2009 4:15 pm

multumesc petro...alina....

petro...cos fara gherghef....asa ca la fiecare punct....fac doar doua inpunsaturi.....cu cherghef ar fi 4 impunsaturi....ma intelegi.....
nu mai stiu cine imi zisese mie odata ca pinza lugana e ca pinza de in....dar mai uniforma si mai usor de lucrat.....
sunt punctulete mici....imigineazati un punct de aida 14....da?.....
( i-a o foaie de matematica )....acum imparteo in 4......intrun punct de aida 14 ai 4 punctulete de lugana....ma intelegi....
eu cind fac punctul pe pinza lugana....iau cele 4 punctulete....si iese nitel mai marisor ca cel de aida 14......hai ca te-am zapacit..... Bataie m-am zapacit eu.... hahaha
daca nu ai inteles....iti voi numara punctele cind gasesc un minutel.....

alina....eu tot as vrea sa cos si sa cos....si sa nu fac nimic altceva in toata ziua decit cusut.....decit ca....cum trebuie sa fac si altele....ma prinde noaptea tirziu....si chiar daca as avea vreo 2 ore sa cos.....imi e " lene " sa i-au goblenul.....ca in 2 ore in fiecare zi...as inainta o gramada.....
valexya
valexya


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de catinca Mar Mar 10, 2009 5:46 pm

Valexia ai o galerie de goblenista PROFESIONISTA!Super!Felicitari! bravo bravo bravo
catinca
catinca


http://lissagoblen.blogspot.ro/

Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de Petro Mar Mar 10, 2009 6:10 pm

Adeavarul e ca m-am zapacit :crazy:
Mie cel mai usor imi vine sa inteleg daca stiu cate puncte (gauri) sunt pe un cm. Dar cand ai tu timp . Pup
Petro
Petro


http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de valexya Mar Mar 10, 2009 10:55 pm

multumesc catinca....... :3:

petro....o sa le numar pupici
valexya
valexya


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de Tina Mier Mar 11, 2009 12:09 am

Valentina ,tot respectul o colectie interesanta cu modele inedite si frumos lucrate . bravo
Tina
Tina


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de valexya Mier Mar 11, 2009 2:33 am

multumesc tina.....
valexya
valexya


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de ralinush Mier Mar 11, 2009 11:17 am

Foarte frumoasa galerie ai Vale... Imi plac toate goblenele/lucrarile tale!
ralinush
ralinush


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de geta Joi Mar 12, 2009 11:07 pm

valy, vreu sa aleg unul care imi place cel mai mult si nu pot. toate sunt atat de frumoase ! si ai atat de multe ! nu mai vorbesc de faptul ca ai un suflet atat de mare si bun, daruind multe din lucrarile migalite de tine ! te felicit din inima si-ti doresc sa ai mult spor in continuare !
avatar
geta


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de Avram Joi Mar 12, 2009 11:14 pm

Felicitări, Vali. Sunt frumoase toate lucrările tale.
Însă eu am ales câştigătorul galeriei tale:

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 2h2gody
Vali, vreau detalii, vreau detalii, că de nu mor de curios. Cum, cât de mare, ce fel de, de unde, poze detaliu, etc., orice informaţie. Aştept, aştept,....merci, merci beaucoup.
Avram
Avram


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de LIVIA Joi Mar 12, 2009 11:27 pm

Avram,sar eu in ajutorul tau ..pana ajunge Valexya din Spania hahaha
Valexya - goblen galerie - Pagina 2 2mpeeyo
LIVIA
LIVIA


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de geta1970 Vin Mar 13, 2009 6:39 am

Felicitari Valexia!super galerie, la cat mai multe!
geta1970
geta1970


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de Irina Dum Mar 15, 2009 4:40 pm

Uite cine vorbea de mine, ca am scos de la sertar noutati zimbet Ia uite aici in galeria ta cite noutati vad spaima
In primul rind vad ca icoana cu Maica Domnului e gata deja, si ai pastrat secretul ⭐ Felicitari, a iesit foarte frumoasa, la fel si cea cu rosu, pe care nu o stiam. Valexya - goblen galerie - Pagina 2 36_22_10
Acum pentru ca ai pus poze mai maricele cu toate cadourile oferite pentru copii, incep sa pricep si eu cum sint lucrate. Sint foarte dragalase toate si ma gindesc ce fericite au fost mamicile care au primit astfel de obiectele. Si dragalase si folositoare, pentru ca la un bebe, niciodata nu-s de ajuns barbitele 🤡
Iar tablourile, ca sa mai vorbesc eu, mi-au luat-o altii inainte Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Conten10
Sint foarte frumos lucrate, si ai ales numai modele deosebite.
Florile acelea mari sint atit de frumoase si grele, merita locul de cinste pe perete. Iar florile din dormitor sint tot noutati pentru mine.
Ce mai, nu ma pot opri la vreunul anume. hmm
BA DA, preferatul este cel de la concurs, pentru el din partea mea ai primit locul I bravo bravo bravo
Irina
Irina


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de valexya Lun Mar 16, 2009 2:34 am

doamne...........m-am inrosit toata.....va multumesc mult mult.....

multumesc ralinus geta1970.....

mama geta.....esti o dulce si tare draga imi mai esti......

avram.........marimea 43x32....mereu uit si mereu trebuie sa-l masor.....pe pinza aida 14....culorile inchise cu trei ate si cele deschise cu 2....adevarul e ca l-am lucrat pe o pinza mai moale....si nu imi place cum s-a acoperit pinza pt ca se vede in unele locuri..( pot sa spun ca pe pinza aia nu voi mai coase niciodata nici un goblen mare pt ca nu este cea mai adecvata )
...chiar daca se apropie la realitate nu a iesit perfect ca in poza pt ca are dimensiuni mici....nu mai stiu cu cite puncte l-am facut in program....si doamne nici nu vreau sa ma pun sa caut diagrama ca eu tare dezordonata mai sunt.....si cind caut vreo diagrama ceva....trebuie sa iau toate revistele la rind..... Bataie
....iti pun o poza ca sa vezi cum e lucrat...." patratica cu patratica "....adica pe paginile de la diagrama...adevarul e ca la inceput se vedea " linia " intre pagini.....acum dupa inramare nu se mai cunoaste......dar data viitoare cind voi mai face vreunul dupa program....o sa-l studiez mai mult.....si nu mai imi aduc aminte cine spunea pe aici ca e mai bine sa se lase citeva puncte....si sa se continue cu celalata pagina.....asa ca urmatorul imi va iesi mai bine sper....

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 2vhzxhl


irina.....ho....gata....
noutati nu e nici unul.....mai am facut doua care nu le-am scos poze...unul care il are bunica sotului meu....o vulpita dragalasa....si unul pt finul sotul meu....ca aici cind se boteaza copii nu e cala noi....o sa pun doar poza de control....pina cind ma duc in viziita sa le " fur cite o poza "
Valexya - goblen galerie - Pagina 2 2yvuvwo la asta am schimbat pinza...neavind in acel moment pinza albastra l-am cusut pe pinza alba sau crem....nu-mi mai aduc bine aminte....
Valexya - goblen galerie - Pagina 2 2qd7qmb...si acesta care il are bunica...l-am cusut pe pinza crem mai deschisa la culoare decit cea care este in aceasta poza....
maicuta rosie....e terminata de anul trecut....of si inca nu a ajuns la destinatie....pot sa spun doar ca vineri le-am cumparat ramele la 4 din ele.....si saptamina asta voi incerca sa le inramez pe toate....si miine ma duc sa-i pun geam si celui care iti place cel mai mult....ca deja a trecut 8 martie dar de la mine familia mea va avea surpriza mai intirziata.....
barbitele....sunt cumparate deja confectionate....si eu am cusut dupa diagrama....
cit despre bine lucrate....primul pe care l-am cusut cele cu lebadele are la noduri pe spate....si ii lipseste un punct...mi-am dat seama dupa vreun an cind ma uiatam la el cu atentie.....si mai este unul care ii lipseste alt punct....si la ala tot tirziu mi-am dat seama.....si cit m-am uitat la ele inainte sa le inramez.....dar acum le las asa ca sa-mi fie invatare de minte....
si cel cu florile....pe undeva pe acolo il gresisem....si nu am descusut ca mi-am dat seama tirziu si era mult ceea ce lucrasem.....am indreptat greseala ca sa nu se cunoasca.....acum pot sa spun ca sunt mult mai atenta.....si nu m-ai gresesc chiar deloc......si daca cos vreun punct care nu e la locul lui...imi dau seama imediat....je je....greselile alea m-au invatat....
florile din dormitor....inca nu sunt in stare sa le scot o poza buna....dar cred ca le voi scoate afara din casa ca sa le fac poze unde e mai multa lumina.....
cit despre maica domnului.....am intirziat prea mult in a o termina....tocmai de aceea cred ca ma voi pune cu burta pe cusut de acum in colo.....


niste flori le la mine de la tara pt toti.....ca mi-au iesit narcisele saptamina asta.....ca vinerea trecuta 6 martie era zapada pina la genunchi.....si multi multi pupici
Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Qovsdz
valexya
valexya


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de Odette Mier Mar 18, 2009 9:30 pm

Valexya, sunt uimita!!!! Te felicit din toata inima! Toate sunt superbe!! Nu stiam ca ai cusut asa de multe.
Muuuuult de tot mi-a placut cel cu vioara, trompeta si partiturile. Deosebit! zimbet

Foarte frumoase narcisele!!! La mine in gradina nu au inflorit inca.
Odette
Odette


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de gabi74 Mier Mar 18, 2009 9:43 pm

felicitari si din partea mea...
sunt deosebite toate...
gabi74
gabi74


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de Irina Mier Mar 18, 2009 11:37 pm

Deci tot mai sint 2 in caseta cu surprize lol
Nu stiu cum alegi modelele astea pentru copii, toate sint asa de dragalase! Sa faci neaparat poze si la cele doua din urma!
Si multumiri pt narcise!!!!
Da, cind termini o diagrama e bine sa lucrezi in continuare pe diagrama alaturata, macar in citeva locuri. Dar sa stii ca nu se vede nimic in pozele tale.
Spor la treaba, sa vedem si florile pentru sotul tau in galerie! Ca altfel reinfiintam clubul lenesilor 👅
Irina
Irina


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de geta Joi Mar 19, 2009 7:04 am

Draga Valy, tu stii parerea mea despre lucrarile tale. insa m-am amuzat copios, pot spune chiar ca am ras de una singura cand ai povestit ca ai descoperit lipsa unui punct lucrat de-abia dupa un an. Doamne , Valy...Auzi la ea ! un punct ! si...dupa un an !! hahaha hahaha
cat despre narcise, multumim frumos ! sunt tare frumoase ! iar poza parca e de revista. Cum au rasarit ele langa acel zid de piatra, zid la care stiu ca ai muncit, saracuta de tine, pana nu ai mai putut...
imi place tare mult !
pupici pupici
avatar
geta


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de crina Joi Mar 19, 2009 8:20 am

Vali, m-ai uimit cu atita generozitate. Cred ca ai un suflete foarte MARE, daca ai reusit sa dai atitea cadou, daramite sa iti mai si ramina.
Te invidiez ca poti sa fii asa de generoasa cu lucruri asa de scumpe.Un buchet de flori pentru tine, ca meriti: Glitter Graphics

Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de cammy Vin Mar 20, 2009 12:36 am

:no1: FELICITARI !!!!!
Am ramas fara cuvinte,ai o galerie minunata si cu lucrari deosebite, bravo!
asi vrea si eu sa fiu "lenesa"asa ca tine,macar jumate... bravo bravo bravo bravo
cammy
cammy


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de valexya Lun Mar 23, 2009 1:25 am

iar o sa ma inrosesc.........va multumesc la toate.... :3:
multumesc odette..........cum mai toate modelele sunt micute....le termin repede....si de aceea par ca ar fi atit de multe....adevarul e ca mie mi se par putine....pt ca de multe ori am " aruncat " timpul.....sper ca de acum in colo sa ma organizez mai bine.....

multumesc gabi....

multumesc irina........cind fac un model pt bibici...intreb ce culori are in camera...ca sa mearga cu decoratia...si la urma iau toate revistele la mina....pina gasesc modelul cel mai potrivit....si am o gramada care isi asteapta rindul....
sa vad cind le voi putea face poze si la acestea....ca la bunica nu am mai fost de o gramada de timp....trebuie sa-i fac o vizita....si celalat...locuiesc mai departe de unde stau eu...ne vedem de foarte putine ori pe an...mai mult vin ei in vizita la mine la tara.....
la cel cu flori....n-am mai lucrat deloc....ca am inceput cina cea de taina....poate saptamina asta ma pun cu el si-l termin....asa ca te rog eu.... de moment lasa " clubul lenesilor "...inchis...

multumesc geta.......je je...cum niciodata nu m-am pus sa ma uit la ele atent....nu stiu de ce in ziua aceea parca le cautam greselile la cele care le am pe perete in sufragerie....ca ma c-am plictisisem de ele...si parca as fi vrut sa le schimb si sa pun altele....dar dupa aceea mi-a venit ideea de a face macar un goblen pt fiecare din familia mea...asa ca pina nu fac acest lucru....nu voi schimba nimic....
lasa zidul....nu-mi mai aminti....ca in seara asta o sa visez cu el.....

multumesc crina.........cum altele nu pot oferii familiei mele....cel putin sper sa le luminez fata cu un mic gest.....si uite....daca nu as face asa....adica sa ma gindesc pt ce fac acest lucru....parca nu as avea " tragere de inima " sa iau goblenul in fiecare zi si sa cos....ma face sa ma simt implinita...

multumesc cammy.........je je....de multe ori " risipesc timpul ".....poate cine stie vreodata voi fi in stare..." sa adun "...acele momente si sa le transform in puncte la goblenuri.....

sunteti niste dulci.....si de data asta va las doar o lalea....ca doar una a rasarit.....

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 293krya
valexya
valexya


Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de nicolina Lun Mar 23, 2009 9:02 am

Valentina or fi le ,,mici " dar sunt deosebite si se vede ca ai pus mult suflet in ele , sa ai mult spor , motors la ac sa reusesti sa termini tot ce ti-ai propus .Sunt sigura ca sunt multi cei care si-ar dori un astfel de cadou . :3:
nicolina
nicolina


http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Valexya - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Valexya - goblen galerie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 22 Înapoi  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum