Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Galerie Maria_ct

+42
VarTat
Maria_ct
Delia Elena
lucia
andra
Camelia
marinela
Irina
d_gianina
Oana-T
anasstasia
rose
Melly H.
minzu.nadia
filipcarol
Lora
carro9
Nelik
valkia
gobelin
catalina
Cris
mihaelamiciu
Liliana_ct
dory
ioanaviorela
CarmenP
crina
nicoleta
Mary
LALUNA
Rossana
Lili
hyaviv
Brandusa
duchess
mihaela.michaela
daniela.oanca
delia
munteanu elena
raceala monica
alina
46 participanți

Pagina 9 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de ginabreazu Vin Feb 17, 2017 3:33 pm

Absolut superbe.....Felicitări ! Icoana cea cu mărgeluțe m-a dat gata,tare mult îmi place cum a ieșit,de mult timp îmi doresc să cos și eu ceva cu mărgeluțe,dar parcă timpul fuge repede și apar alte idei de cusut,dar sper sa ajung să cos și eu ceva de acest gen, rămîne de văzut, cînd.... Felicitări ! thumbs up thumbs up

ginabreazu


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de dory Vin Feb 17, 2017 5:34 pm

I love you
dory
dory


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Maria_ct Vin Feb 17, 2017 7:59 pm

Rosa,Camelia,Gina si Dory,va multumesc din inima pentru cuvintele frumoase si va pup cu drag! Multumesc! imbratisare
Maria_ct
Maria_ct


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Irina Sam Feb 18, 2017 12:46 pm

Sint superbe, Maria! Felicitari pentru amindoua! Si Fiul lui Dumnezeu, o alegere foarte interesanta, de factura moderna, dar care e impresionant in inramarea pe care i-ai ales-o.
Icoana Sf. Victor e senzationala, detaliile hainelor, arabescurile, totul din margele, si totul in relief... Paradoxal, nu este un model dificil, dar rezultatul e de mare efect. Poate si unde are o mare incarcatura emotionala. A fost greu de lucrat?
Irina
Irina


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Maria_ct Sam Feb 18, 2017 7:17 pm

Multumesc pentru cuvintele frumoase,Irina,ma bucur ca iti plac!Sa stii ca icoana cu margelute nu a fost greu de lucrat,desi a fost prima data cand am lucrat cu asa ceva dar,intr-adevar,mi-a fost foarte draga pentru ca am lucrat-o din suflet pentru fiul meu!Mai am un tablou cu tema abstracta in margelute inceput,cred ca ar trebui sa imi fac si eu o galerie de goblenuri in lucru si sa o expun...Dar,va avertizez,sa nu va speriati ca am atat de multe incepute,incat de rusine ca nu le-am terminat inca,nu mi-am facut inca aceasta rubrica!.... hi hi hi Multumesc! imbratisare
Maria_ct
Maria_ct


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Irina Dum Feb 19, 2017 8:18 am

Maria, curaj! Deschide-ti atelierul!
Eu am avut Florile de maces care au asteptat 10 ani sa fie terminate, Cosul cu flori care avea vreo 18 ani vechime si acum lucrez la UFO care asteapta si el de vreo 15 de ani sa fie gata, deci n-ai cum sa-mi bati recordul hi hi hi
Irina
Irina


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Maria_ct Dum Feb 19, 2017 7:57 pm

Esti nemaipomenita,Irina,mi-ai dat curaj,sa stii! hahaha imbratisare
Maria_ct
Maria_ct


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de silvia Dum Feb 19, 2017 8:21 pm

Toate sunt frumoase, dar icoana lucrata cu margele este deosebita, felicitari draga Maria, sigur baiatul va fi incantat de cadou.
I love you I love you
silvia
silvia


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Maria_ct Dum Feb 19, 2017 9:31 pm

Multumesc,Silvia,intr-adevar,i-a placut foarte mult,ca n-am mai avut rabdare si i-am aratat-o! Multumesc! Pupici
Maria_ct
Maria_ct


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Mary Lun Feb 20, 2017 12:24 am

Icoana cu margele e deosebita, un super cadou.
Fiul lui Dumnezeu a primit o rama perfecta, il am si eu dar nu am reusit sa il cos, inca.
Cel mai mult m-au surprins icoanele(icoana) de la krif cat de bine a iesit, au iesit cu modificarile facute.
Felicitari!
Mary
Mary


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Maria_ct Lun Feb 20, 2017 3:01 pm

Multumesc,Mary,aprecierile tale m-au bucurat foarte mult! Pupici Multumesc!
Maria_ct
Maria_ct


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Maria_ct Lun Apr 09, 2018 8:31 pm

Bine v-am regasit,dragele mele!E timpul sa sterg praful gros ce s-a asternut in galeria mea si sa postez ultimele tablouri inramate:Fata cu broboada rosie de Teodor Aman[Galerie Maria_ct - Pagina 9 20180313
Maria_ct
Maria_ct


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Maria_ct Lun Apr 09, 2018 8:33 pm

Galerie Maria_ct - Pagina 9 20180314Grigorescu
Maria_ct
Maria_ct


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Rosa Lun Apr 09, 2018 8:34 pm

Foarte frumoase goblenurile, si foarte frumoase inramarile... Felicitari...
Rosa
Rosa


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Maria_ct Lun Apr 09, 2018 8:36 pm

Si macii lui Grigorescu.Sper sa va placa lucrarile mele si va doresc un Paste fericit si luminat!Galerie Maria_ct - Pagina 9 20180315
Maria_ct
Maria_ct


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Maria_ct Lun Apr 09, 2018 9:22 pm

Multumesc pentru vizita si aprecieri,Rosa!
Maria_ct
Maria_ct


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de VarTat Lun Apr 09, 2018 10:51 pm

Foarte reusite inramarile. Felicitari, Maria. Sa te bucuri de ele.
VarTat
VarTat


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Irina Mar Apr 10, 2018 9:18 am

Trei modele care-mi plac si mie tare mult inimi Mai am de cusut dintre ele doar fata cu basmaua rosie, la care trebuie sa gasesc firele. Am doar diagramele si trebuie sa caut culorile printre cele ramase de la alte goblenuri.
Imi place mult cum le-ai inramat pe primele doua. Pass-ul acela marmorat e deosebit de elegant. La maci poate ca mergea o rama mai lata si mai plata, dar combinatia de passepartout este interesanta.
Felicitari, Maria, inca trei bijuterii in colectia ta! bravo bravo
Irina
Irina


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Oana-T Mar Apr 10, 2018 11:09 am

Sunt foarte frumoase si goblenurile si ramele alese. Felicitari! Sa-ti umple inima de bucurie ori de cate ori le privesti! buchet
Oana-T
Oana-T


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Irina Mar Apr 10, 2018 4:29 pm

Apropo de Fata cu broboada rosie, imi place mult cum se aseaza punctele, aproape nu distingi ca este cusatura. Pe ce fel de pinza l-ai cusut?
Irina
Irina


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Maria_ct Mar Apr 10, 2018 8:40 pm

Vartat,Irina,Oana,va multumesc pentru vizita si ma bucur ca va plac goblenurile mele!Irina,fata cu broboada rosie am cusut-o dupa o schema trimisa de o doamna de pe facebook,care mi-a trimis mostre de ate iar eu am mers la mercerie si am cumparat(mulineuri puppets).Din pacate,acea doamna a murit,desi nu era in varsta,a facut infarct-la ea am vazut modelul si mi-a placut foarte mult.Panza e de Pitesti,mai aveam dintr-un cupon cumparat de multa vreme.Va imbratisez cu drag! Pupici
Maria_ct
Maria_ct


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Irina Mier Apr 11, 2018 12:07 pm

A, e cusuta cu Puppets, nu e din kit! De asta si culorile sint vii si luminoase. Chiar ma intrebam cum de arata asa frumos firele de la Krif hahaha Multumesc mult pentru raspuns! Inseamna ca eu va trebui s-o cos pe pinza deasa de la Krif, cea cu 11 puncte/cm, altfel, cu firele lor, nu cred ca se va aseza pe pinza la fel de bine ca la tine. scratch
Irina
Irina


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Maria_ct Mier Apr 11, 2018 9:54 pm

Da,Irina,doamna care mi-a trimis diagramele mi-a trimis corspondentul atelor in puppets si chiar o nuanta pe care n-am gasit-o am inlocuit-o cu anchor,la fel cum la macii lui Grigorescu am schimbat o nuanta de rosu din atele lor cu o nuanta de anchor(asa mi s-a parut mie ca arata mai bine)!. Pupici
Maria_ct
Maria_ct


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de lucia Joi Iun 28, 2018 10:21 pm

Maria mai ai diagramele si codurile de ate pupet de la fata cu basma sa i le dam Irinei ca ate pupet am eu sa imi pun si in cap.Daca gasesti codurile lasa aici un mesaj cu ele si eu caut miine si se alege Irina cu un alt proiect daca e de acord?
lucia
lucia


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de ginabreazu Vin Iun 29, 2018 8:15 am

Felicitări ! Sunt superbe...dar am și o întrebare,sunt prelucrate sau sunt kituri cumpărate ?
ginabreazu
ginabreazu


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Maria_ct Sam Iun 30, 2018 10:28 pm

Lucia,acum am vazut mesajul tau,am inteles ca Irina are diagramele iar codurile de ate le am si incerc sa le scriu acum:"-alb,7001;#-negru,7403;$-0542,foarte putin,cam orice verde care se aseamana;%-7002;&-0534;/-7048;C-7023;C intors-7008;*-7328;+-7332,sau anchor 332(eu am pus anchor ca n-am gasit pupp);0-3718 si - 7341.Gina,multumesc pentru vizita,goblenurile sunt kituri,nu prelucrari.Daca e vre-o nelamurire,mai vorbim! Pupici
Maria_ct
Maria_ct


Sus In jos

Galerie Maria_ct - Pagina 9 Empty Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum