Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Silvia-goblen galerie

+38
Nelik
masac
ANIKO
LIVIA
Mary
silvia
Ioni
dory
Lar Maria Elena
Oana-T
hyaviv
Delia Elena
catinca
nuti09
laurische
d_gianina
maria
VarTat
crina
nicoleta
anasstasia
Ioana
iulia
lucia
Teobuburuza
Camelia
Cristina-Maria
andra
Maria_ct
Tina
Irina
marinela
EllaB
valkia
Lili
delia
munteanu elena
ioanaviorela
42 participanți

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de silvia Lun Noi 24, 2014 11:05 am

Ela, multumesc de vizita si aprecieri.
E adevarat am foarte multe, dar sunt constienta ca orice preculrare de a voastra cusuta valoareaza mai mult decat toate ale mele.
Asa era mai demult, acum ce sa spun, am facut si greseli care ar trebui sa nu le mai faca nimeni "am cumparat la kituri, de credeam ca se termina si nu o sa le mai gasesc, kituri ce le revizuiesc si sigur nu le voi mai coase, bani aruncati pe fereastra"
Multumesc! pupici

silvia


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de EllaB Lun Noi 24, 2014 11:39 am

Cred ca toate am facut aceeasi "greseala". Am tot cumparat kituri fara sa ne gandim ca in timp gusturile se schimba si s-ar putea sa nu ne mai placa. Si eu am dat mai multe kituri si chiar din goblenurile cusute mai demult. Nu-mi pare rau. Parerea mea este ca aceste "greseli" fac parte din procesul nostru de "maturizare" in arta goblenului. Pupici
EllaB
EllaB


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de marinela Mier Noi 26, 2014 1:31 pm

Silvia draga, ai o galerie extraordinar de bogata, frumoasa si variata!
F E L I C I T A R I  din toata inima!
Marinela
marinela
marinela


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de nuti09 Mier Noi 26, 2014 10:48 pm

Felicitari, aveti o galerie impresionanta! Se vede ca sunteti extrem de pasionata de arta goblenului!
nuti09
nuti09


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de silvia Joi Noi 27, 2014 2:10 pm

Marinela, Nuti, imi faca placere vizita voastra a acestui topic si va multumesc.
Ma bucur ca va place si nu ati pierdut clipe degeaba, din timpul vostru pretios
Sanatate si mult spor si voua, Multumesc!
buchet Pupici
silvia
silvia


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de Irina Dum Noi 30, 2014 10:07 am

Silvia, bine-ai venit!
Ma bucur sa te cunosc si prin goblenurile tale, dupa ce te-am vazut in virtual, cu ajutorul lui Valy. Cu adevarat ai o expozitie in casa. Chiar daca nu mai esti multumita de modelele de inceput, importanta este evolutia si aceasta se vede prin ultimele lucrari, care sint deosebite si cu totul noi pentru mine.
Mi-a placut inramarea unitara pe care ai ales-o, lemnul ramine clasic oricind. Este facuta la un ramar particular, sau la un atelier de rame?
Si eu tot asa, am cumparat multe kituri, apoi am inceput sa dau deoparte din ele si sa le dezmembrez, iar acum am ramas la o ultima selectie, foarte dificila si ma lupt sa cos cit mai repede pe cele pe care le consider ca merita efortul si inca imi plac.

Cu toate ezitarile, sint nevoita sa-ti spun ca la noi regulamentul prevede postarea unei singure imagini pe mesaj, sau doar citeva corelate intre ele, de exemplu poza de control si poza goblenului lucrat. Am ajuns la aceasta regula deoarece vizualizarea forumului este ingreunata de numarul mare de poze dintr-un mesaj, iar citarea doar a unei poze devine dificila cind trebuie s-o selectezi ditnre multe aflate impreuna. Asa ca m-am speriat foarte tare cind am vazut ca ti-ai aglomerat toata galeria intre-un singur mesaj. Mi-ar fi placut sa le pui pe fiecare in parte, cu numele si povestea lor, asa cum ai facut cu ultimele, pentru ca multe imi sint necunoscute, de exemplu acesta:
silvia a scris:Silvia-goblen galerie - Pagina 2 020920101689

Sper din toata inima sa nu te superi pentru aceasta observatie si poate cindva o sa-ti faci timp sa ni le arati pe rind. Eu as putea sa preiau fiecare poza intr-un mesaj, ca sa te scutesc de aceasta corvoada, insa nu stiu cum se numesc majoritatea.
De asemenea, iti propun sa iti deschizi si albumul foto personal in galeria de imagini a forumului. Gasesti toate informatiile necesare aici:
http://www.goblenul.com/t1243-galeria-forumului-albume-personale
Irina
Irina


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de Tina Dum Noi 30, 2014 11:25 am

Silvia, felicitari pentru imensa galerie ce o consider ca este de exceptie.
Felicitari!
Tina
Tina


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de Maria_ct Mar Dec 02, 2014 9:27 pm

Bun venit,Silvia!Ti-am revazut cu mare placere si admiratie galeria si ma inclin in fata talentului si pasiunii tale inca o data!Felicitari si astept cu nerabdare urmatorul proiect! I love you imbratisare
Maria_ct
Maria_ct


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de andra Mar Dec 02, 2014 11:13 pm

wow...cat de multe ai lucrat.......ai loc pt ele in casa?si ce rame deosebite...
andra
andra


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de catinca Mier Dec 03, 2014 7:09 am

Draga Silvia galeria ta este impresionanata! Am revazut cu drag lucrarile tale si inca o data te felicit!Te pupic mult! I love you I love you imbratisare
catinca
catinca


http://lissagoblen.blogspot.ro/

Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de Cristina-Maria Mier Dec 03, 2014 8:17 am

Bun venit, Silvia! Chiar ești performantă!
Cristina-Maria
Cristina-Maria


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de Camelia Joi Dec 04, 2014 2:57 pm

Felicitari din toata inima, impresionant mai imi trebuie 2-3 vieti pentru asa ceva, munca uriasa, daruire, felicitari inca o data !
Camelia
Camelia


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de Teobuburuza Joi Dec 04, 2014 8:09 pm

Femeia goblen-minune!
Teobuburuza
Teobuburuza


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de lucia Vin Dec 05, 2014 12:32 am

Impresionanta galerie Silvio cu de toate,felicitari atit tie cit si ramarului care a creeat rame deosebite ce pun in valoare munca ta.Tot respectul si mult spor in continuare. I love you Pupici
lucia
lucia


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de iulia Vin Dec 05, 2014 6:36 am

Minunat,minunat,minunat.
Felicitari Silvia.
iulia
iulia


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de silvia Mar Dec 09, 2014 6:43 pm

Dragele mele, in primul rand va multumesc mult si imi cer scuze ca nu am fost prompta in a va citi mesajele voastre care mi-au umplut sufletul de bucurie, dar in viata nu totdeauna avem bucurii, apar si acele necazuri neprevazute care aduc suparari.
 Acum 2 ani a 3 zi de Craciun mi-am inmormantat tatal, acum de Sf. Nicolae, mi-am inmormantat mama, va rog sa nu va suparati daca o sa fiu un pic mai retrasa.
  Irina, indiferent ce mi-ar spune cineva, sa stii ca sunt o fire , ca nu pot fi suparata pe acea persoana, un sfat primit, il consider un pas inainte, trebuie sa am intelepciune si sa-mi spun in permanenta mie, ca nu le stiu pe toate si inca mai am multe de invatat.
 Iti multumesc pentru ajutor, dar eu mi-am spus ca daca postez poza pe fiecare mesaj, sa nu am prea multe pagini si nu as dori sa plictisesc si sa va rapesc prea mult timp care si asa este limitat pentru toate.
  Promit ca atunci cand voi avea mai multa dispozitie si rabdare, sa refac si sa specific la fiecare dimensiunile, cine a facut prelucrarea .
  Referitor la poza de control, doar daca intru pe site la Krif sa o salvez, pentru ca eu marea majoritate le-am lucrat pe imprimat, chiar si astea ultimile mai complexe, unde de multe ori eu privind pe ecran pictura, pot schimba multe culori. Bineinteles, ai sa spui ca e o munca ce nu merita facuta, deoarece e platita cumparand kitul, dar eu totusi o fac, fac sa-mi placa mie, poate altora nu le place, de multe ori reusesc , alteori nu, dar asta e lucrul manual, nu?
  Am citit si imi voi deschide si un album.
Toate ramele deschise la culoare sunt lucrate din lemn de tei uscat, nu din bagheta la metru , la un particular din Botosani.
Ultimile le-am facut la o firma ce aduc rama la comanda din Cehia, dar parca sunt prea scumpe, de exemplu pentru goblenul Oprire la han , am dat 100 euro.
  Va multumesc mult  Multumesc!  imbratisare
silvia
silvia


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de silvia Mar Dec 09, 2014 7:08 pm

Imaginea de control de la Krif, cod 841, eu l-am lucrat imprimat
Silvia-goblen galerie - Pagina 2 2po83yw
silvia
silvia


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de Mary Mar Dec 09, 2014 7:40 pm

Silvia, te astrept atunci cand crezi ca ai dispozitia necesara. Sincere condoleante imbratisare
Mary
Mary


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de Ioana Mar Dec 09, 2014 8:30 pm

Draga Silvia, ti-am vazut lucrarile pe alte bloguri si le-am apreciat, eu inca astept sa postezi artileria grea, dar inteleg ca recent ai suferit o pierdere in familie. Sincere condoleante, fii tare, timpul o sa vindece toate ranile. Noi o sa fim aici si te asteptam cu drag
Ioana
Ioana


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de ioanaviorela Mar Dec 09, 2014 9:21 pm

imi pare rau pentru pierderea ta, sincere condoleante
ioanaviorela
ioanaviorela


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de catinca Mier Dec 10, 2014 12:52 am

Condoleante Silvia! Dumnezeu sa o odihneasca pe mama ta! inimi
catinca
catinca


http://lissagoblen.blogspot.ro/

Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de anasstasia Mier Dec 10, 2014 7:59 am

Condoleante si Dumnezeu sa-i odihneasca pe amandoi. Sa fii tare si ai multa grija de tine!
anasstasia
anasstasia


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de dory Mier Dec 10, 2014 8:37 am

Condoleante, draga Silvia.D-zeu sa iti dea putere si alinare sa treci peste pierderile suferite.
dory
dory


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de silvia Mier Dec 10, 2014 9:32 am

Va multumesc mult. Sunteti toate niste fete cu suflet mare, toate au trecut sau vor trece prin asemenea momente, toate avem parinti, Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei plecati fara intoarcere, voua sa va dea sanatate si sa aveti putere de munca sa gobleniti cat mai mult.
Sunt multe de facut acum, dar sincer, goblenul va fi mereu alinarea mea, abia astept sa termin ce am inceput sa incep ceva nou.
Multumesc! Pupici
silvia
silvia


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de iulia Mier Dec 10, 2014 11:47 am

Sincere condoleante Silvia.Dumnezeu sa-i odihneasca si pe tine sa te intareasca.
iulia
iulia


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de Irina Mier Dec 10, 2014 9:16 pm

Condoleante, Silvia!
Imi pare nespus de rau ca trebuie sa treci prin astfel de momente. Chiar daca acesta e cursul vietii, niciodata nu putem trece cu usurinta prin astfel de momente. Amintirea se indulceste in timp... Multa putere ca sa duci la indeplinire toate rinduielile cuvenite pupici

Iti multumesc si pentru ca ti-ai gasit timp sa-mi raspunzi, printre toate ostenelile zilei. Te asteptam cu drag sa regasesti linistea necesara si sa te refaci goblenind impreuna cu noi.
Irina
Irina


Sus In jos

Silvia-goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Silvia-goblen galerie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum