Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Marina-goblen galerie

5 participanți

In jos

Marina-goblen galerie Empty Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de marin_na Dum Mai 21, 2017 11:45 pm

Marina-goblen galerie Img_2013
Primul meu goblen lucrat "Flori de vara"
marin_na
marin_na


Sus In jos

Marina-goblen galerie Empty Re: Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de marin_na Dum Mai 21, 2017 11:53 pm

Acesta e o parte din cadoul pentru sora mea. Urmează sa ii cumpăr o carte sau un jurnal ceva încă nu mam hotărât. Poate ma ajutați cu un sfat
Marina-goblen galerie Img_2110
marin_na
marin_na


Sus In jos

Marina-goblen galerie Empty Re: Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de valkia Lun Mai 22, 2017 4:11 pm

Foarte frumos goblenul cusut, de la ce firma este? Felicitri!
Semnul de carte e simpatic foc, ambele variante de cadou mi se pare ca se potriivesc cu tematica semnului.  Depinde si de ce gasesti in magazine. Bafta la cumparaturi si "La Multi Ani!" sorei tale.


Ultima editare efectuata de catre valkia in Lun Mai 22, 2017 4:56 pm, editata de 1 ori
valkia
valkia


Sus In jos

Marina-goblen galerie Empty Re: Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de Rosa Lun Mai 22, 2017 4:15 pm

Foarte frumoase, si goblenul si semnul de carte... Felicitari pentru deschiderea galeriei si sa o umpli cu cat mai multe goblenuri...
Rosa
Rosa


Sus In jos

Marina-goblen galerie Empty Re: Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de marin_na Lun Mai 22, 2017 4:36 pm

Va mulțumesc mult. Nu e ziua ei doar termina facultate si fiind la litere mam gândit sa ii fac așa un mic cadou spor la lucru
marin_na
marin_na


Sus In jos

Marina-goblen galerie Empty Re: Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de Irina Lun Mai 22, 2017 9:14 pm

Felicitari pentru primul goblen finalizat! Si mai ales pentru ca ai inceput cu un model greu, bine ales. Sa vezi primul meu goblen... bataie eh, asta era pe atunci pe piata.
Goblenul este de la Topgoblen? Pe care dintre cele trei variante ai ales-o?

Semnul de carte arata ca te pricepi si la croseta. shh  Sau coltisorii sint facuti cu acul? O chestie mi se pare cumva peste mina - ciucurasul montat in partea de sus, nu in cea de jos a semnului Suspect
Irina
Irina


Sus In jos

Marina-goblen galerie Empty Re: Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de marin_na Lun Mai 22, 2017 9:37 pm

Goblenuri este de la Lucas, ciucurasul l-am pus sus pt ca am observat ca sora mea mai mult in sus tine ridicate semnele de carte. Am avut perioade in care am cochetat câte puțin si cu croșeta, cu andrele, broderii cu mărgele, dar din păcate ciorapiii împletiți sau căciulile nici nu mai știu pe unde sunt iar mileurile au fost atât de multe si puse in toată casa ca am scos-o din minți pe mama si mia aruncat din ele, unele sau pierdut in timp. Cred ca mai am prin md câteva tablouri cusute cu mărgele. Poate prin August cand ajung acasă le fac poze si le pun aici
marin_na
marin_na


Sus In jos

Marina-goblen galerie Empty Re: Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de Camelia Mar Mai 23, 2017 8:23 am

Felicitari, foarte frumoase mult spor in I love you I love you bravo Pupici viitoarele proiecte
Camelia
Camelia


Sus In jos

Marina-goblen galerie Empty Re: Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de valkia Mar Mai 23, 2017 8:48 am

Abia astept sa vad si alte realizari ale tale
valkia
valkia


Sus In jos

Marina-goblen galerie Empty Re: Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de Irina Mar Mai 23, 2017 10:01 am

Deci de la Luca-S? Nu-l vazusem, cred ca nu m-am uitat bine. Chiar ma uitam la modelele de la Topgoblen si mi se parea ceva diferit, mai ales in expresia fetei zambet Scuze pentru confuzie!

Daca e cadou de absolvire si e vorba de Litere, o carte mi se pare mai potrivita, doar sa nimeresti una pe gustul ei.
Irina
Irina


Sus In jos

Marina-goblen galerie Empty Re: Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de Irina Dum Mai 28, 2017 10:57 am

Am revenit cu o intrebare. La semnul de carte, cum ai aplicat dantela? Imi pare, din poza, ca nu e dublat si ai luat ochiuri direct din pinza, dar nu-mi dau seama cum ai finisat marginile ca sa nu se destrame. Suspect
Irina
Irina


Sus In jos

Marina-goblen galerie Empty Re: Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de marin_na Mar Iun 06, 2017 9:01 am

Buna Irina,
Am cusut datentela petntru ca daca o corosetam direct se destrama, colturile sunt cusute la fel.
Sa aveti o zi frumoasa
marin_na
marin_na


Sus In jos

Marina-goblen galerie Empty Re: Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de Irina Mar Iun 06, 2017 8:55 pm

Am si eu un semn de carte pe care l-am lasat neterminat, tocmai cu gindul sa-i adaug ceva coltisori crosetati. Explicatia ta ma ajuta foarte mult. Multumesc!
Irina
Irina


Sus In jos

Marina-goblen galerie Empty Re: Marina-goblen galerie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum