Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Flori si gradini

+62
Lucia.C
d_gianina
silvia
Lar Maria Elena
Lar Maria
lucia
scarlet47
Camelia
LIVIA
ioanaviorela
EllaB
cristi21
mihaela.michaela
carmendana
gina70
alina
filipcarol
LALUNA
Rossana
Lili
nicoleta
anasstasia
aneta
munteanu elena
Liliana_ct
Karm3n
Paraschiva
Gica
Vio
Cris
GetaM
delia
Simona D.
armeana
dory
jluciana
Corina
ile
ileana-cosanzeana
Brindela
Lora
catalina
Angie
MNiko
crina
Petro
gabi74
Nelik
Mary
nicolina
rose
geta
margareta_
HERMYNNA
Miha60
hyaviv
Avram
Georgeta
michele
valexya
duchess
Irina
66 participanți

Pagina 1 din 34 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Urmatorul

In jos

Flori si gradini Empty Flori si gradini

Mesaj Scris de Irina Mier Feb 25, 2009 7:12 am

Aveti flori foarte frumoase si acei fericiti care au si gradina... cit ii invidiez. Astept cu nerabdare fotografiile si sfaturile voastre
Irina
Irina


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de duchess Joi Apr 30, 2009 5:06 pm

Chiar nimeni nu pune poze cu flori ? :stop:
duchess
duchess


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de valexya Joi Apr 30, 2009 5:16 pm

eu in casa nu am nici o floare...doar din alea de plastic...cum nu trebuie sa le schimb apa...
si la tara...florile sunt frumoase doar atunci cind infloresc...ca eu nu prea le ingrijesc ...sa stau sa le curat de ierburi....mare putoare mai sunt...
la toata familia mea le plac florile la nebunie...si sa vezi gradini ingrijite ... sau ficusii lu tata...eu cred ca pe mine m-au schimbat in spital ...
imi plac mult sa le vad...dar de ingrijit...c-am nu...asa ca nu va arat " gradinita " mea...ca mi-e rusine...
valexya
valexya


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de duchess Joi Apr 30, 2009 5:24 pm

Iar eu nu am gradina ca stau la bloc :nfr: ,am avut multe flori in balcon , dar acum sunt afara in fata blocului la soare ! :D
mai am cateva ghivece cu flori in sufragerie din alea care nu cer prea multa apa :D
duchess
duchess


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de michele Joi Apr 30, 2009 9:01 pm

Alina a scris:Chiar nimeni nu pune poze cu flori ? :stop:

O sa incep eu, pentru ca am un trandafir care a inflorit prima data si mi's tare mandra. ris

Flori si gradini 10palxy
michele
michele


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de Georgeta Joi Apr 30, 2009 9:26 pm

Cu frumusete de trandafir. E altoit?
Georgeta
Georgeta


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de Irina Sam Mai 02, 2009 8:29 pm

Ce gradina frumoasa ai, Mihaela, vad o umbra tare placuta acolo. :joker:
Si mereu uit ca la tine e vara in continuu ris
Sa va arat si eu o poza mica de tot, cu fintina din gradina parintilor mei. Sa nu rideti, e facuta cu un telefon mobil depasit moral :bball:
Flori si gradini Dsc00011

In stinga este un nuc, sub el nu creste decit rostopasca - tot e buna si aceea, pentru fiere si pentru negi. Deci ai mei au astfel si cultura de plante medicinale zimbet
Irina
Irina


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de Avram Dum Mai 17, 2009 4:26 pm

Mica mea masă cu jardiniere. Am plantat de curând câteva muşcate curgătoare. Sper să se facă mari şi frumoase.
Flori si gradini 2aev9rq
Poza e naşpa, am făcut-o din balcon. Când sunt mai mari le pozez din nou.
Avram
Avram


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de Avram Dum Mai 17, 2009 5:04 pm

Aceasta este cea mai rămas din graădiniţa din faţa blocului. Pentru că oricum o lucrez doar eu, este de ajuns. Când îmi înfloresc trandafirii o să postez poze.
Flori si gradini 2nhzz0w
Restul am transformat în parcare, pe care o vedeţi în poza de sus.
Avram
Avram


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de Irina Dum Mai 17, 2009 6:43 pm

Avram, ce planta este aceea cu frunzele lungi si conturate cu alb? Infloreste?
Irina
Irina


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de Irina Dum Mai 17, 2009 6:50 pm

Petunia asta am avut-o in bacon anul trecut. Dar cind am plecat de acasa si a avut soacra grija de ea, ori a deochiat-o, ori a udat-o prea mult, ca am gasit-o ofilita cind ne-am intors si a murit la scurt timp. Nu stiu de ce nu am noroc de flori :(
Flori si gradini 2008_014
Irina
Irina


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de Irina Dum Mai 17, 2009 6:52 pm

Si un trandafir din gradina parintilor mei
Flori si gradini 2008_015
Irina
Irina


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de Avram Dum Mai 24, 2009 5:27 pm

M-am mutat cu pozele din grădina mea aici. Am mai postat câteva, undeva greşit, sper să le mute cineva aici, dar în acelaşi timp sper să nu fiu muştruluit rău.
Muscatele mele au început să înflorească tot mai multe şi sper să crească şi în lungime ca să coboare peste masa spre sol. Să vedeţi atunci splendoare.
Flori si gradini 66i1y9
Avram
Avram


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de Avram Dum Mai 24, 2009 5:36 pm

Da Irina, planta înfloreşte. Uite-o după o săptămână de soare:
Flori si gradini Dmbswy
Din ce îmi dau seama este o iarbă ornamentală. Sincer nu ştiu cum se cheamă. Am văzut la cineva şi i-am cerut câteva fire pe care le-am plantat acolo pentru a delimita o vecinătate cu un alt rondou de flori. Se înmulţeşte prin rizomi şi nu necesită multă îngrijire, doar să îndepărtezi primăvara partea execedentară, ce a crescut în afara zonei pe care ai stabilit-o iniţial. Dacă laşi grădina în pârloagă, in 3-4 ani această iarbă invadează toată grădina, deci atenţie!
Avram
Avram


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de hyaviv Dum Mai 24, 2009 6:14 pm

ffff interesant ce spui si ce vad despre aceasta iarba ornamentala avram....spun asta pt ca mama mea a avut asa ceva cu fff multi ani in urma dar eu nu am vazut-o niciodata inflorind..or fi 2 specii diferite?!? tin minte ca tot asa era, se immultea cu o viteza fantastica si datorita acestui lucru o uram...
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de Irina Dum Mai 24, 2009 6:18 pm

Cred ca este ceva ce am vazut si pe la noi, a fost cultivata pentru ca esra foarte productiva. Iarba africana, sau asa ceva. Este foarte frumoasa si decorativa, si multumesc totodata pentru raspuns. pupici
Pacat ca la noi acum este un mare santier in spatele blocului, si nu se poate planta nimic.
De ce nu iei si niste begonii, sa la pui linga muscate? Sint unele soiuri care la fel se revarsa si infloresc, doar ca au frunzele mai bogate decit muscatele.
Irina
Irina


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de Avram Dum Mai 24, 2009 7:01 pm

Viv, florile acestei plante sunt sub forma spiccelor de ovăz, dar cred că tot flori se numesc, nu? Prima dată apar nişte inflorescenţe albe, fine ca puful, care apoi cad şi rămâne o teacă în care se coace o mititică sămânţă.
Ce curte frumoasă ai Rose! Felicitările mele.


Ultima editare efectuata de catre Avram in Lun Mai 25, 2009 1:35 pm, editata de 1 ori
Avram
Avram


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de Miha60 Dum Mai 24, 2009 7:04 pm

ooo ce priveliste minunata si ce frumos este ! Stii cum se zice... omul sfinteste locul si tu ai facut o din plin ! E superb ! 🌹
Miha60
Miha60


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de hyaviv Dum Mai 24, 2009 7:13 pm

Avram a scris:Viv, florile acestei plante sunt sub forma spiccelor de ovăz, dar cred că tot flori se numesc, nu? Prima dată aparniţte inflorescenţe albe, fine ca puful, care apoi cad şi rămâne o teacă în care se coace o mititică sămânţă.
Ce curte frumoasă ai Rose! Felicitările mele.
si eu cred ca tot flori se numesc numai ca eu nu imi aduc aminte sa fi vazut asa ceva..or fi inflorit cand n-am fost eu prin preajma...
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de HERMYNNA Mier Mai 27, 2009 1:48 am

Totul este minunat in preajma florilor. Voi face si eu cateva poze florilor mele- stau la curte. Nu am foarte multe dar mie imi plac tare mult. salut
avatar
HERMYNNA


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de margareta_ Dum Iun 07, 2009 8:16 pm

fetelor astazi find sarbatoare v-am admirat si eu tot ce a-ti realizat pe forum vreau sa va arat si eu o poza de la mine din gradina pentru ca sint si o mare pasionata de flori Flori si gradini 2d1n2hl
margareta_
margareta_


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de geta Dum Iun 07, 2009 9:58 pm

Margareta, dar ce gradina mare ai si ce frumoasa ! felicitari ! Cred ca e o placere sa te relaxezi aici ! Te-ai gandit sa-ti pui si o mica fantana arteziana ? E adevarat ca sunt costuri cam mari insa...la asta m-a dus gandul cand am vazut gradina ta. 🤡
avatar
geta


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de margareta_ Dum Iun 07, 2009 10:03 pm

Nu Geta unde am forat fintina pt.apa am un cannmin deasupra ce adaposteste pompa acolo vreau sa fac o fintina rustica dar toate la rindul lor .Criza economica sa abatut si asupra noastra si anul acesta am cam ramas in urma cu toate sper sa ne revenim si sa mai facem cte ceva .
margareta_
margareta_


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de rose Lun Iun 08, 2009 4:51 pm

Ai o gradina foarte mare si frumos ingijita. Se vede ca-ti sunt dragi florile.
rose
rose


Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de nicolina Joi Iun 11, 2009 1:53 pm

Margareta foarte frumoasa gradina , Rose foisorul tau este un loc minunat pentru cusut .
nicolina
nicolina


http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Flori si gradini Empty Re: Flori si gradini

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 34 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum