Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Felicitari cusute/brodate

+54
Melly H.
Liliana_ct
violin_aur
gobelin
Cris
baciu elena anca
Lili
daniela.oanca
carmendana
Sara
MNiko
ile
vasi52
Rossana
Ruxandra
Crissy86
Oana-T
CRIS_DEA87
MarianaS
ANIKO
catinca
Nelik
Brindela
micaela gh
drama queen
nuti09
Monica
LALUNA
andra2010
cherie
Corina
ginabreazu
lilianna
aeerdna
Vio
Georgeta
gabi74
LIVIA
Miha60
Iarina
crina
catalina
Simona D.
Irina
geta1970
ralinush
michele
valexya
hyaviv
Mary
duchess
Petro
nicolina
geta
58 participanți

Pagina 1 din 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Urmatorul

In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de geta Vin Apr 03, 2009 8:39 pm

Acestea sunt noile felicitari de la goblen.ro
Brodate

Image Hosted by ImageShack.us


Panza imprimata

Image Hosted by ImageShack.us


ce pret credeti ca au ?
30 lei /buc
...poftim ?! Ati spus ceva ?! aaa...mi s-a parut...
:bball:
avatar
geta


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de nicolina Sam Apr 04, 2009 12:04 am

Si mie mi s-au parut preturile piperate.
nicolina
nicolina


http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de Petro Sam Apr 04, 2009 11:01 am

oare au avut cumparatori?
Petro
Petro


http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de duchess Sam Apr 04, 2009 11:20 am

Cam scumpe,,, totusi ! Chiar , au avut cumparatori ? :D
duchess
duchess


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de Mary Sam Apr 04, 2009 11:59 am

Daca sunt lucrate de calitate de ce nu, pana la urma munca trebuie platita si cred caq nu e rau sa avem incredere in ceea ce facem, de ce in Franta lucrul manual este super platit. Felicitare pe care nu m-am gandit sa o fotografiez la momentul respectiv era undeva la 15 euro iar patroana la care lucram a cumparat pentru ea doua modele. E un fel de broderie pe care o fac cu acul si iese foarte finuta cartonul din jur era unul obisnuit de dimensiunea unei felicitari normale iar broderia avea un diametru de 4,5cm nu m-ai mult. Batiste cu acelasi stil de broderie de dimensiunea batistelor de dama 30euro. Nu sunt filme ce va povestesc am avut ocazia sa vad aceste lucruri pe care lea adus dintro excursie de Paste facuta de ei. De accea eu zi ca un lucru de calitate manual la care lucrezi ore in sir de ce sa nu aiba si un pret acceptabil. Cine dispune de bani are obisnuinta de a apleca privirea asupra preturilor iar daca e un pret mic nici nu baga de seama.
Mary
Mary


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de geta Sam Apr 04, 2009 12:29 pm

Mary, ai dreptate tu. Insa preturile aplicate de ai nostri, copie preturile din alte tari. ori...fac si eu ca celelalte fete, or fi fost cumparatori in tara la ceea ce am expus mai sus ? Cat despre ce spui tu ca ai vazut in Franta, chiar m-ai facut curioasa. La fel si despre acea batista. Poate gasesti o metoda sa procuri poze si sa ni le arati si noua. Iar batista despre care spui tu, probabil era broderie si nu goblen sau cruciulite, deoarece materialul trebuie sa fie mai finut la batiste. parerea mea.
Si revin la preturi. Am auzit ca la noi sunt firme care fac export cu aceste felicitari 3D si percep 2 euro pe bucata. si asta in conditiile in care le vand en gros. deci...ce pret poate ajunge acolo la vanzare? iata ca tu confirmi ca, pe afara sunt preturi mari.
avatar
geta


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de Mary Sam Apr 04, 2009 12:52 pm

Geta batista e cu bord brodat de 2,3 cm e o broderie ca sa zic asa cu ata de papiota iar batista propriuzisa din bumbac finut. O sa incerc prin intermediul netului sa vad daca o sa reusesc sa gasesc ceva asemanator.E ceva in genul broderiei care se lucra la noi cu masina de cusut acea panza de paianjen nu e ceva care sa fi vazut la noi doar ca e lucrata manual. Ideea mea era si urmatoarea de exemplu o felicitare daca o expui la vanzare cu 20 de euro o sa aiba 50 de accesari pentru ca o sa creeze curiozitate si poate interes daca o sa expui felicitarea cu 5euro nu o sa prezinte prea mare interes pentru ca pare ceva m-ai normal. Eu zic ca trebuie starnit interesul in primul rand si cine stie asa poate atragem atentia si apare si persoana interesata.
Am corectat eroarea imi cer scuze Geta ma luat degetu pe dinainte ris Mielul il privesc in poza si o sa-l impart cu tine cu cea m-ai mare placere.


Ultima editare efectuata de catre Mary in Sam Apr 04, 2009 2:03 pm, editata de 2 ori
Mary
Mary


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de geta Sam Apr 04, 2009 1:10 pm

Draga Mary ! Cred ca voi avea de primit de la tine un miel, deoarece m-ai botezat. Si chiar mi-ar prinde bine acum de Pasti.
hahaha hahaha
Apoi...adica tu spui, ipotetic vorbind, sa afisam doar marit, doar pentru a atrage atentia ? sau chiar pretul mare sa fie si pretul real ? E posibil sa ai dreptate. Cred ca se pot gasesc clienti si la pret mare, si nu numai de la noi...mai ales daca pui si pret in euro...
Cat despre broderie, imi dau seama despre ce spui. Am facut si eu la scoala la orele de lucru. chiar tin minte ca mi-m lucrat si o fata de masa...
insa...drept sa spun, e un punct care nu mi-a placut sa-l cos.
avatar
geta


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de hyaviv Sam Apr 04, 2009 1:44 pm

draga geta, poate fi tot atat de bine broderie tip goblen...mama mea, avea ( asta pe vremea cand eram eu mica) o batista dintr-un bumbac fff fin, care avea intr-un colt, brodat, in punct goblen, un f mic trandafir. Broderia era facuta cu fir de matase iar punctul, asa...cat varful de ac. din cate imi amintesc, marimea trandafirului nu depasea marimea unei monede de 1leu de pe vremea aceia..( anii 69-70) Batista era "tivita" cu un alt fel de broderie, in latime de..4-5mm, care mama mea mi-a spus ca se numeste broderie ajurata...habar n-am daca ii este cuiva cunoscut acest termen. Dimensiunea batistutei..cred ca nu mai mult de 20-25cm latura..oricum era mai mult decat superba
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de valexya Lun Apr 27, 2009 2:24 am

m-am mutat aici....
....am facut si eu o felicitare....dupa cum se vede neterminata....ma gindeam sa-i scriu " craciun fericit dedesubt....cu o alta culoare....sau aceeasi culoare....la urma ca sa o fac felicitare nu am nici o idee
mi-a iesit o marime de 12 x 8 cm....cu ata metalizata....doamne cit de greu se lucraza cu ata asta....mult mai mai scos din sarite....si la urma punctul linial care nu il am la inima deloc....am gresit in unele parti....dar nu am descusut...am incercat sa indrept greaseala ca sa nu se vada prea mult....
in 2 ore aprox ....mult timp din cauza atei...cu ata normala....cred eu vreo 50 minute...sau cui i se da bine punctul linial poate si mai putin....nu e greu dar tre s-ti placa liniutele astea.....
miine voi scana diagramele.....
sic ca acum am cusut si eu una.......pina o sa ajung la 40....

Felicitari cusute/brodate O5bbyp


Ultima editare efectuata de catre valexya in Lun Apr 27, 2009 2:34 am, editata de 1 ori
valexya
valexya


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de hyaviv Lun Apr 27, 2009 2:31 am

enervant tare cu liniutele alea vali...mai bine cauti modele care sa nu necesite si liniute...
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de valexya Lun Apr 27, 2009 2:35 am

uf....pai mai toate modelele de felicitari....care le am....cere liniute ca sa-i dea efectul ala vizual frumos.....dar hai ca nu e mult cum s-ar zice...
dar nu-ti spun ca in revista cuadros....toate modelele au contorn le figuri....te iei cu miinile de par....eu nici nu le-am mai facut....doar unde vedeam eu ca are multa nevoie.....
valexya
valexya


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de hyaviv Lun Apr 27, 2009 2:36 am

mai..pai cre ca tre sa cauti modele fara contur..parca cele cusute de michele nu au contur...sau..n-oi fi vazut eu bine?!?!
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de geta Lun Apr 27, 2009 2:53 am

valexya a scris:ma gindeam sa-i scriu " craciun fericit dedesubt....cu o alta culoare....sau aceeasi culoare....la urma ca sa o fac felicitare nu am nici o idee
Vali, vad bine ca te-ai chinuit o multime la acest stil de lucru. Sunt tare curioasa sa vad cum ti-a iesit finalul. ca sugestie, as spune sa nu mai adaugi nimic. incadrarea sa o faci pe un carton rosu simplu, cu decupaj oval, iar pe carton poti scrie un mesaj. acesta poate fi din abtibilduri de culoarea metalizatului folosit in lucru, ca...acolo se gasesc tot felul de chestii.
avatar
geta


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de valexya Lun Apr 27, 2009 3:09 am

geta...esti beton.... thumbs up ....buna idee..Idea ..mai mult ca buna...
o sa caut sa vad pe unde gasesc cartoane si alte chestii ....si o sa-ti arat inante de a face ceva...cind ii va venii timpul....
valexya
valexya


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de nicolina Lun Apr 27, 2009 8:32 am

Cele trei simboluri ale craciunului bradul, mosul si renul , foarte frumos ,
ne-ai luato inainte Valentina , felicitari .
nicolina
nicolina


http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de duchess Lun Apr 27, 2009 5:19 pm

Valentina , felicitari pentru felicitare!
duchess
duchess


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de michele Lun Apr 27, 2009 6:38 pm

Felicitari Valentina pentru prima felicitare! E finuta. Imi permit sa-ti dau cateva sfaturi. Astfel de modele, doar contur eu le-as coase pe panza evenwave sau lugana (nu stiu daca au aceeasi denumire in Spania) cu 10 sau 11 fire/cm si daca vrei sa cosi cu ata metalizata iti recomand ata Kreinik. Se coase foarte usor cu ea, la fel ca si cu ata normala.
Si eu iti recomand sa pui urarile pe carton.
Se gasesc si modele fara contur, foarte potrivite pentru felicitari... Hyaviv are dreptate, am cusut si eu cateva. Daca vrei diagramele ti le trimit cu placere. Nu sunt insa toate pentru Craciun.
michele
michele


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de valexya Lun Apr 27, 2009 7:54 pm

michele....
ai dreptate...si eu ma gindeam sa le cos pe pinza lugana....dar aveam citeva resturi de pinze de aida 14....si mai ales pe asta am facut-o de proba sa vad ce iese si daca-mi place....
uite am auzit de ate kreinik....dar niciodata nu m-a batut gindul la ele....ma gindeam ca sunt mai mult pt masina de cusut...dar vad ca tu ai lucrat cu ele....asa ca o sa ma pun sa-mi string stoc....
cind ai minutele libere...cu mare placere zic da la diagrame....dar nu te grabi...ca cine stie cind mai cos eu felicitari....poate peste vreo 2 luni sa ma apuc in serios si cu felicitarile...daca e sa nu se intimple nimic pina atunci.....multumesc mult....esti o dulce....
valexya
valexya


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de ralinush Mar Apr 28, 2009 9:45 am

Este foarte frumoasa felicitarea ta Valexya! Numai ca, din cate stiu eu, la decoratiunile de Craciun se folosesc combinatii de culori cam asa: albastru cu argintiu, auriu cu rosu si rosu cu verde.
Nu sunt eu experta la acest capitol, dar cred ca felicitarea ta ar arata mai bine incadrata intr-un carton argintiu
ralinush
ralinush


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de valexya Mar Apr 28, 2009 11:26 am

ralinush...
bune idei mai avetzi toate.....cind e sa i-au cartoanele...va arat ...si vedem care ii merge mai bine....
valexya
valexya


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de duchess Mar Apr 28, 2009 11:44 am

Valentina , cand te apuci de cusut felicitari? :roll:
duchess
duchess


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de valexya Mar Apr 28, 2009 12:17 pm

din cind in cind voi mai face cite una....urmatoarea va fi una cu o trompeta....o sa va pun poza si trimit diagrama....dar nu stiu cind o voi face...ca trebuie sa-l incep pe celalalt....
valexya
valexya


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de nicolina Mar Apr 28, 2009 12:46 pm

Am primit si eu aseara de la Rogoblen felicitarile de craciun :haha1: , sunt destul de dragute , am comandat cate 2 sa-mi ramana si mie ca din cele de la paste nu mi-au ramas .
nicolina
nicolina


http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de hyaviv Lun Mai 11, 2009 4:37 am

am uitat ca avem si topic intitulat felicitari :bball: sper sa nu se supere nimeni daca mai postez odata felicitarea si aici..
Felicitari cusute/brodate 33vkhex
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Felicitari cusute/brodate Empty Re: Felicitari cusute/brodate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum