Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tatiana (VarTat) - goblen galerie

+37
ilona
Cristina-Maria
silvia
ANIKO
aneta
Ioni
Camelia
kammelya
catinca
ile
Ioana
d_gianina
anasstasia
marinela
nicoleta
nuti09
andra
EllaB
scarlet47
Oana-T
Nelik
lilianna
Rosa
mihaela.michaela
valkia
catalina
crina
CarmenP
dory
Maria_ct
LALUNA
minzu.nadia
Irina
ioanaviorela
Mary
hyaviv
VarTat
41 participanți

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de valkia Dum Iul 22, 2018 3:57 pm

O splendoare pe panza ta! O zana de vis, arata duper. Felicitari, o combinatie rama-goblen foarte reusita.

valkia


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Joi Aug 02, 2018 6:30 pm

Multumesc, Valy.
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Vin Aug 03, 2018 11:21 am

Am imbracat si macii in hainuta. Alegerea ramei am lasato la discretia ramarului din atelierul preferat. De data aceasta s-a repetat.  A pus o rama similara cu cea de la fluturas. NU am obiectatat pentru ca imi pare ca se potriveste. Broderia e aerata cu bordura alba  si gingasa.  Mi-a inramato intro ora ca ma grabeam in vacanta si  trebuia sa o las cadou. Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 20180810
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de valkia Vin Aug 03, 2018 11:56 am

Da, intr-adevar, o combinatie reusita care accentueaza placut macii. Felicitari, este un tablou delicat ce-ti incanta privirea. Este un cadou ce va fi primit cu mare bucurie.
Vacanta placuta si spor mult in tot ce faci.
valkia
valkia


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Rosa Vin Aug 03, 2018 3:49 pm

Wow...superba broderia si foarte frumoasa inramarea...
Rosa
Rosa


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de LIVIA Dum Aug 05, 2018 7:21 pm

Cred ca o rama ,,albastru regal ,, sau ,,rosie ,, i-ar fi incadrat mai bine.
Parerea mea.Nu vreau sa supar!.


Livia
LIVIA
LIVIA


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Irina Lun Aug 06, 2018 8:52 am

VarTat a scris:Oul finalizat il aduc aici in galerie.

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 4ibyia

Cred ca la vremea cind l-ai terminat pe acesta, alergam pe la diverse comisii medicale, asa ca nu l-am vazut la timp. Multe puncte de broderie, margelute si o culoare care a revenit in atentia designerilor in ultimii ani. Este exact pe gustul meu! I love you
Pentru ca n-are contururi, l-as vedea inramat intr-un passepartout oval. L-ai inramat intre timp, sau inca nu te-ai hotarit la rama?
Irina
Irina


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Irina Lun Aug 06, 2018 8:58 am

VarTat a scris:Am gindit mult ce rama sa ii pun si nu am gasit alta mai potrivita decit una aurie ca spicul auriu.Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 15294711

Credeam ca o sa vad samplerul in galerie, dar ai venit cu surprize multe.
Un astfel de cadou devine o valoare de suflet intr-o familie. Trandafirasii mei de la Permin au o rama aproape identica, imi place foarte mult, din apropiere are acele vinisoare care dau impresia de patina. Iar fluturelui i se potriveste perfect, este aerisit, nu e inghesuit si simplitatea ansamblului atrage privirea asupra detaliilor. Imi place si goblenul foarte mult, fin si de bun gust. O reusita din toate punctele de vedere. Felicitari! floare

De la ce firma este modelul?
Irina
Irina


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Irina Lun Aug 06, 2018 9:05 am

VarTat a scris:Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 20180810

Nu e chiar la fel rama cu a fluturasului, e mai lata si mai plata. Dar si mie mi se pare ca se potriveste. Macii sint asa frumosi, plini de viata. O picatura de culoare si o picatura de vara. Lucrezi atit de ingrijit, toate modelele tale in cruciulita se aseaza pe pinza parca ar fi pictate.
Posibil sa fi mers o rama rosie, cum sugereaza Livia, desi n-am prea vazut astfel de rame prin ateliere. Totusi, avind in vedere ca e cadou, o rama neutra este mai usor acceptata decit una neconventionala.
Te admir pentru ca poti face astfel de cadouri, cu siguranta toate vor fi expuse cu mare drag de primitori.
Irina
Irina


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Mar Aug 07, 2018 10:51 pm

Multumesc mult pentru aprecieri. Macii si Fluturasul sunt de la firma Lucas, Irina. Oul inca e dezbracat . Nu am gasit rama potrivitaa. Cred ca ai dreptate . O rama ovala ii va veni de minune , dar trebuie sa o gasesc.
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Dum Oct 06, 2019 11:44 pm

[quote="VarTat"]Cei de la salonul MolDeco mi-au pus bradutul pe pagina lor de facebook.  Ce mandra sunt . Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Brad11
[url=https://servimg.com/view/19639489/90]
Nici nu stiam ca l-au fotografiat. Cred ca am sa particip la expozitia lor din luna aprilie pe care tocmai au anuntat-o, poate castig premiul mare.
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Rosa Lun Oct 07, 2019 12:14 am

Wow...super... zimbet
Rosa
Rosa


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Mary Lun Oct 07, 2019 6:20 pm

Felicitari, Tatiana. O frumusete de bradut! Merita premiat I love you
Mary
Mary


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Mar Oct 08, 2019 12:42 am

Multumesc, Rosa. Mary, broderia cu bradut e vechi  din 2014. Am incarcat fotografia din nou pentru ca am observat ca toate fotografiile din galeria mea au disparut.

In schimb  goblenul  romantic de mai jos e proaspat terminat èTatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 20191010
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Rosa Mar Oct 08, 2019 12:52 am

Wow...arata nemaipomenit... Foarte frumos...
Rosa
Rosa


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Mar Oct 08, 2019 1:19 pm

VarTat a scris:Multumesc, Rosa. Mary, broderia cu bradut e veche din 2014. Am incarcat fotografia din nou pentru ca am observat ca toate fotografiile din galeria mea au disparut.

In schimb  goblenul  romantic de mai jos e proaspat terminat. E de la Lucas.Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 20191010
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Mary Mar Oct 08, 2019 5:34 pm

Felicitari pentru modelul terminat, arata foarte bine.
Mary
Mary


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Vin Oct 11, 2019 11:08 pm

Azi am luato de la ramar
Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 20191012[/url]
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Vin Oct 11, 2019 11:14 pm

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 20191013
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Rosa Sam Oct 12, 2019 12:14 am

Wow...arata super asa inramat...
Rosa
Rosa


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Mary Sam Oct 12, 2019 11:25 am

Inramat e perfect. Felicitari!
Mary
Mary


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de dory Joi Oct 31, 2019 1:54 pm

VarTat a scris:Azi am luato de la ramar
Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 20191012[/url]
Imi place mult si modelul si rama,este atat de fin.Felicitari. thumbs up
dory
dory


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Dum Noi 24, 2019 2:50 pm

Multumesc, Dory!  Rama nu este din lemn dar pare a fi . Goblenul deja infrumuseteaza dormitorul unei prietene. Am fost si l-am admirat pe viu. Imi venise asa un gind cind il priveam, sa nu mai daruiesc niciodata goblenuri ca sentimental ma despart greu de ele. Dar mi-a trecut repede acest feeling . zimbet dupa ce am vazut ca aduce multa bucurie altora.
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de anasstasia Dum Iun 07, 2020 3:44 pm

Toate modelele tale sunt fine si cu bun gust.
anasstasia
anasstasia


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Dum Iun 07, 2020 4:19 pm

Mulțumesc ,Anastasia! Bine ai revenit în forum
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de anasstasia Dum Iun 07, 2020 6:10 pm

Mulțumesc. Bine v-am regăsit!
anasstasia
anasstasia


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 9 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum