Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Laluna - goblen galerie

+88
02Gabriela
Melly H.
anda
IuliaMedeea
daniela.oanca
bianca_husoschi
Liliana_ct
mazurnadin
Edith
Miron Claudia
aneta
amira_edu
rozalia
ina_bubulina
Sara
Olivia Chirobocea
mariaverdes
lacramioara
Ruxandra
Rossana
maria
CRIS_DEA87
lucia
melania
florenta
geta1970
ANIKO
Irina
dia
hannane
drama queen
nuti09
Karm3n
visan13
Oana-T
Monica
urian dorina
valkia
lilianna
aeerdna
Alinuta
amicuta
Lili
Nelik
Gica
cherie
vasi52
anasstasia
ginabreazu
Delia Elena
LIVIA
Antonia
Petro
Iarina
catinca
Cris
ralinush
valexya
gobelin
Tina
Brindela
elenav
liana
iuli
getasart
dory
rose
Georgeta
gabi74
Avram
Mary
nicolina
michele
Lora
monyycuta
Felicia
margareta_
Simona D.
hyaviv
delia
crina
catalina
duchess
Miha60
geta
ile
LALUNA
Corina
92 participanți

Pagina 39 din 40 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Urmatorul

In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Petro Mar Dec 06, 2011 1:07 pm

si cele doua modele de iarna imi plac tare mult!

Petro


http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Antonia Sam Dec 17, 2011 12:08 pm

Ti-am admirat inca o data galeria si ce pot sa spun,,,totul este la superlativ! Imi plac foarte mult si ramele, toate sunt alese cu foarte mare grija si foarte potrivite cu modelul/culorile goblenelor.
I love you
Antonia
Antonia


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Olivia Chirobocea Mier Ian 04, 2012 8:34 pm

Imi plac foarte mult ultimele modele cusute! Am slabiciune la modele de iarna, dupa cum stii... dar si la miniaturi. Sunt niste mici bijuterii! Felicitari!

Stiu cum e cand tu stii prin ce ai trecut in timpul procesului de coasere, micile greseli, peripetiile, etc... Dar rezultatul final este minunat si cei care se uita la ele, ca si mine, nu vad decat frumusetea lor. Restul nu mai conteaza.

E bine cand iti faci singura inramarea. Nu mai stai cu stres ca cei de la atelier iti vor strica modelul. Stii prin ce am trecut eu cu Casutele inzapezite. Apropo de asta, am observat acu vreo luna ca firma aceea s-a desfiintat. Hm... poetic justice poate. Oricum, nu stiu de unde sa iau rame si nici nu m-am agitat sa aflu. La ateliere am mai multe optiuni de modele si nu-mi mai bat capul. Dar ramele tale sunt foarte frumoase si asortate cu modelul.

Inca o data: Felicitari!
buchet
Olivia Chirobocea
Olivia Chirobocea


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Mier Ian 04, 2012 10:02 pm

Am patit ca si Cris: n-am mai fost instiintata ca sunt mesaje noi in galeria mea. Va multumesc tuturor pentru vizita, intotdeauna aveti cuvinte tare frumoase pentru mine.
Miniatura de iarna cu peripetii, din pacate, nu a fost apreciata deloc. Dimpotriva, persoana careia i-am daruit-o a fost atat de dezamagita de cadou incat trei saptamani a disparut de pe mapamond... hi hi hi Si suntem vecine...
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Cris Mier Ian 04, 2012 11:23 pm

Laluna, am o curiozitate: vecina cu pricina e romanca de-a noastra sau spanioloaica?
Imi pare rau pt dezamagirea ta, stiu cum e, cunosc sentimentul pe propria piele....
Cris
Cris


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Joi Ian 05, 2012 12:14 am

E romanca... mixta
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de valkia Dum Ian 08, 2012 1:24 pm

Pai daca e romanca, nu trebuie sa te mire! Desi e dureros, e foarte valabila zicala cu "Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma feresc singura!"
Dar atata necaz sa ai tu pe lumea asta, restul sa fie numai bine si muuuuulte bucurii!
valkia
valkia


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Mary Dum Ian 08, 2012 1:41 pm

Wow Laluna ce reactie frumoasa..cred ca e sora cu vecina mea hahaha
Mary
Mary


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Dum Ian 08, 2012 1:46 pm

Da... bataie hahaha
Vorba lui Valy: asta sa fie necazul! La anul, un buchet de flori si atat! zimbet
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Nelik Dum Ian 08, 2012 2:08 pm

LALUNA a scris:Am patit ca si Cris: n-am mai fost instiintata ca sunt mesaje noi in galeria mea. Va multumesc tuturor pentru vizita, intotdeauna aveti cuvinte tare frumoase pentru mine.
Miniatura de iarna cu peripetii, din pacate, nu a fost apreciata deloc. Dimpotriva, persoana careia i-am daruit-o a fost atat de dezamagita de cadou incat trei saptamani a disparut de pe mapamond... hi hi hi Si suntem vecine...

Nu te merita ,ca vecina.Este o altfel de romanca,inferioara tie.E clar ca nu stie ce inseamna un goblen.Bine ca i-ai cusut o miniatura doar.
avatar
Nelik


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Olivia Chirobocea Dum Ian 08, 2012 3:13 pm

Wow! Ce experienta neplacuta! Dar foarte urat din partea ei sa se poarte asa. Si mie mi se intampla sa nu-mi placa un cadou, dar nu ma manifest asa. Intentia conteaza si mai ales cand cadoul este muncit si necesita efort investit de care cel care l-a daruit. Inseamna ca a pus suflet in ce a facut. Sub nici o forma nu tratezi asa un om. Imi pare rau. Imi inchipui cum te-ai simtit...
Olivia Chirobocea
Olivia Chirobocea


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Oana-T Dum Ian 08, 2012 3:47 pm

Armonia romaneasca se manifesta in orie punct de pe glob. Nu te necaji!
Oana-T
Oana-T


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de dory Dum Ian 08, 2012 4:47 pm

LALUNA ,pacat ca a reactionat asa vecina ta, mai ales ca un goblen chiar e un cadou special si unic pentru cine stie sa aprecieze,ce sa facem viata ne ofera multe surprize sunt oameni si "oameni"....
dory
dory


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de hyaviv Dum Ian 08, 2012 5:23 pm

Oana Crivat a scris:Armonia romaneasca se manifesta in orie punct de pe glob. Nu te necaji!
subscriu!
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de ginabreazu Dum Ian 08, 2012 7:10 pm

Laluna,draga,nu te obosi nici cu buchetul de flori ca nu va sti sa aprecieze nici asa gestul tau,pacat ca sunt uneori astfel de oameni,nu te necaji zimbet
ginabreazu
ginabreazu


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de gobelin Mar Ian 10, 2012 7:51 pm

Ai lucrat modele foarte frumoase.
Tu vezi câtă lume de aici le admiră și te felicită? Sper că nu mai ești afectată de reacția respectivei individe.
Brava!
gobelin
gobelin


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Mar Ian 10, 2012 8:26 pm

Va multumesc tuturor pentru incurajari! Chiar ca nu conteaza reactia ei...
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de valkia Sam Ian 14, 2012 11:42 am

Pai sa sti ca nu contaza. Atat o duce mintea, atat face! "Ca sa-ti dai seama ca esti prost trebuie sa te duca un pic mintea!"
valkia
valkia


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de crina Sam Ian 14, 2012 12:31 pm

Stii? eu am invatat un lucru. Cind vrei sa faci un cadou nu e bine sa te raportezi la reactia celui care primeste. TU esti cea care a daruit. ASTA e important.
Frumos gestul tau, sa stii ca eu te apreciez pentru acest gest buchet
crina
crina


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Oana-T Sam Ian 14, 2012 2:02 pm

valkia a scris:Pai sa sti ca nu contaza. Atat o duce mintea, atat face! "Ca sa-ti dai seama ca esti prost trebuie sa te duca un pic mintea!"

Nenorocirea este ca prostii ... au o parere foarte buna despre ei. Si cel mai cumplit lucru ete ca "mama prostilor e mereu gravida" si in ultima vreme parca naste numai de la 2 in sus hi hi hi
Oana-T
Oana-T


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Sam Ian 14, 2012 4:58 pm

hahaha Hai ca m-ati inveselit, fetelor! Asa e, nu trebuie sa-mi pese si nici nu-mi pasa. Numai ca data viitoare o sa ma gandesc de multe ori inainte de a darui ceva lucrat de mine.
Va amintiti de tablouasul micut, cu barza, in rama alb cu negru? L-am cusut ca sa urez bun venit pe lume baietelului unei prietene dragi, care coase goblen. Ei bine, reactia ei a fost atat de calduroasa incat m-am simtit de parca i-am daruit un ditamai goblenul, nu o miniatura. E adevarat ca am cusut-o cu tot dragul, insa mamica a fost atat de incantata incat imi venea sa ma apuc imediat sa-i mai cos ceva. Sunt oameni... si oameni. Nu stiu daca e chestiune de gust sau de buna crestere, dar, in mod clar, nu toti merita sa le daruiesti munca si sufletul tau.
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de duchess Sam Ian 14, 2012 11:45 pm

Laluna, am crezut ca ai venit cu o noutate in galerie... bataie
duchess
duchess


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de hyaviv Dum Ian 15, 2012 2:45 am

Oana Crivat a scris:
valkia a scris:Pai sa sti ca nu contaza. Atat o duce mintea, atat face! "Ca sa-ti dai seama ca esti prost trebuie sa te duca un pic mintea!"

Nenorocirea este ca prostii ... au o parere foarte buna despre ei. Si cel mai cumplit lucru ete ca "mama prostilor e mereu gravida" si in ultima vreme parca naste numai de la 2 in sus hi hi hi
subscriu!
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de lilianna Dum Ian 15, 2012 9:18 am

Imi pare rau de "patania" cu vecinica romancuta.
Mie imi place mult tabloul, am vazut ca si tuturor celor de pe aici le place.
Asa ca, spor la lucru, in continuare!

Apropos, daca nu sunt prea curioasa, ea ce ti-a daruit?
lilianna
lilianna


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de LALUNA Dum Ian 15, 2012 11:49 am

hahaha Un pandantiv din sticla in forma de ochi, e dragut. zimbet
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Brandusa Lun Ian 30, 2012 3:12 pm

Miniatura de iarna cu peripetii, din pacate, nu a fost apreciata deloc. Dimpotriva, persoana careia i-am daruit-o a fost atat de dezamagita de cadou incat trei saptamani a disparut de pe mapamond... Laluna - goblen galerie - Pagina 39 554956 Si suntem vecine...[/quote]



la mine mai rau, dupa ce am facut cadouri doua tablouri ( noroc ca nu erau prea mari), aproape nu mi-au mai vorbit deloc. Sotul meu mi-a interzis cu desavarsire sa mai fac cadou goblenuri. Se gandeste inca cu biserica oare cum va fi. Doamne, Doamne ne va mai baga in seama sau nu?



Am uitat.Laluna - goblen galerie - Pagina 39 503980

Felicitari pentru galerie. Foarte frumoasa si complexa. Mai vin in vizita, daca ma mai primesti. Daca nu, intru pe usa din dos... cred ca si pana acum am facut la fel de nu am lasat nici un mesaj.

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 663175 Laluna - goblen galerie - Pagina 39 663175 Laluna - goblen galerie - Pagina 39 663175
Brandusa
Brandusa


Sus In jos

Laluna - goblen galerie - Pagina 39 Empty Re: Laluna - goblen galerie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 39 din 40 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum