Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Internautii - Critici si Aprecieri

In jos

05122013

Mesaj 

Internautii - Critici si Aprecieri Empty Internautii - Critici si Aprecieri




Ce pot spune.. din când in când imi las mainile să scrie ce vor ele si eu ma uit cum umplu cateva rânduri de text.

Eu nu pot să înţeleg pe oamenii din ziua de astăzi, cel puţin pe unii, probabil asta pentru că sunt destul de mic, doar 15 ani să pot să înţeleg chiar pe toata lumea, dar când văd pe domnişoarele noastre că la 10-12 ani încep să se fardeze şi îşi pun poze pe internet sau deschid câte un canal pe YouTube să îşi posteze videoclipurile făcute când nu sunt părinţii acasă, doar să se laude cu colecţia de machiaje si alte minuni, mă doare capul.

Cum se poate ca în secolul 21 să găsim pe Facebook poze cu fete în lenjeria intimă şi cum se poate ca într-o "zonă" publică, Facebook, să începi să înjuri în stânga şi în dreapta că na.. aşa e "la modă", să înveţi şi pe alţii ce ai fost învăţat şi tu la vremea ta.

Eii, hai să termin cu criticile, sunt şi oameni care au un cont pe Facebook pentru a vorbi cu prietenii sau cu rudele plecate în străinătate, sau departe de ei şi mai doresc să vadă câte o fotografie, una alta. Eu unul de la o vreme am revenit la Yahoo Messenger şi mi-am făcut şi un cont pe Twitter, doar de curiozitate. Parcă este o altă lume, chiar dacă nu ai atât de multe facilităţi ca la Facebook, este mai interesant. Ei bine, în locul acestor lucruri parcă mai interesant este să intru pe un forum şi să mai scriu câte ceva, sau să învăţ pentru şcoală, că tot este perioada tezelor.
Alin
Alin


Sus In jos

Distribuie acest articol pe: reddit

Internautii - Critici si Aprecieri :: Comentarii

Irina

Mesaj Joi Dec 05, 2013 9:05 pm Scris de Irina

Unii se poarta ca acasa, altii se poarta cum nu indraznesc sa o faca acasa picat din luna 
Mai greu e pentru unii sa invete limba materna, un simptom mai ingrijorator decit fardurile si injuraturile.

Bun venit, Alin! Bravo tie ca ai curaj sa spui ce gindesti, daca si traiesti dupa cum gindesti e si mai bine.
Te mai asteptam cu articole thumbs up 

Sus In jos

Alin

Mesaj Joi Dec 05, 2013 9:08 pm Scris de Alin

Multumesc Irina, bine v-am gasit! Niciodata nu mi-a placut sa tac, decat in momentele in care puteam sa intrec limita, si asta nu vreau.

Sus In jos

LALUNA

Mesaj Lun Dec 09, 2013 6:01 pm Scris de LALUNA

Chiar si la o varsta mai inaintata, cand te crezi mai intelept, e greu sa-ti spui parerea fara sa ii ranesti pe cei care nu cred acelasi lucru ca si tine. Te apreciez ca esti mai intelept decat multi care au avantajul anilor... Bun venit, Alin!

Sus In jos

Alin

Mesaj Lun Dec 09, 2013 6:06 pm Scris de Alin

Buna seara!
Eii, nu il numesc avantajul anilor sau varsta inaintata.. omul ramane la fel in interiorul sufletului, ramane o persoana asa cum s-a nascut. Nu cred in "schimbarile" permanente, prin asta ma refer la reabilitarea unor oameni care se comportau urat si nici un om bun la suflet nu cred ca ar putea sa se comporte urat, sau daca ar face-o, mai tarziu ar regreta asta. Multumesc pentru aprecieri si pentru primirea calduroasa!  lalea 

Sus In jos

LALUNA

Mesaj Lun Dec 09, 2013 6:28 pm Scris de LALUNA

Sunt de acod cu tine, Alin, nici eu nu cred prea mult in reabilitare si m-am lecuit si de credinta mea naiva ca toti oamenii sunt fundamental buni. Dar eu ma refer la capacitatea de a sti unde sa te opresti atunci cand iti exprimi ideile, constient fiind ca nu ideea raneste, ci modul in care o exprimi.

Sus In jos

Alin

Mesaj Lun Dec 09, 2013 9:22 pm Scris de Alin

Da, ei bine, ce pot spune, nu stiu ce fel de fire sunt si nici nu cred ca imi voi da seama prea curand, poate cand voi deveni un pic mai mare. Acum cativa ani eram destul de "neastamparat" chiar si pe internet, unde obisnuiam sa intru pe jocuri si oricine ma deranja un pic trebuia sa ma iau cu el la cearta, parca ar fi o lege, pana intr-o zi cand am urmat sa fiu si eu pedepsit la randul pentru pentru ce am facut, acela a fost punctul meu sensibil care, probabil, mi-a schimbat principiile. Odata ce "lovesti" un om acolo unde doare mai rau, cu metodele aplicate de el, consider ca daca are un pic de respect fata de sine, nu mai zic fata de cei din jur, isi va da seama cum s-a comportat si va incearca sa isi schimbe comportamentul.
Nu pot spune ca sunt usa de biserica, din cate consider eu perfectiunea poate fi atinsa cu greu pana si pe un calculator, in viata reala nici atat.

Ma bucur ca mi s-a prezentat acest forum, pentru asta pot sa-i multumesc Irinei si in continuare membrilor, care sunt niste colegi de forum extraordinari!  rusinat 

Sus In jos

Irina

Mesaj Mar Dec 10, 2013 12:38 pm Scris de Irina

Ai descoperit singur principiul "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face" hi hi hi 

Sus In jos

Alin

Mesaj Mar Dec 10, 2013 10:22 pm Scris de Alin

Da, e destul de interesant, mai interesant e ca oricare ar fi subiectul initial, tot acolo ajungem (prin asta ma refer in general).  scratch Bataie 

Sus In jos

Mesaj  Scris de Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum