Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Geam Anti Reflex ADEVARAT pentru goblenuri si nu numai,

In jos

18012014

Mesaj 

Geam Anti Reflex ADEVARAT pentru goblenuri si nu numai, Empty Geam Anti Reflex ADEVARAT pentru goblenuri si nu numai,




Doamnelor, uitam sa va invit pe pagina mea de face book numita Rame Roscas ( https://www.facebook.com/pages/Rame-Roscas/325044894213684 ) si sa va incurajez sa votati pagina sau postarile ei si sa dati share imaginilor si informatiilor pe care doriti sa le cunoasca si prietenii dvs. Ultima postare se refera la vestea buna ca in curand va aparea si in Romania,din Ungaria, geamul antireflex adevarat, asa cum il puteti admira in pozele de mai jos. Caseta alba din poze este acoperita cu 3 fasii de geam asezate una langa alta. La stanga aveti (regular glass) geamul normal, asa cum il cunoasteti si dvs. La dreapta se vede geamul matuit (matt glass), cel pe care ramarii dvs vi-l vand drept geam antireflex, iar la mijloc, acolo unde nu vedeti nimic, acolo se afla de fapt geamul antireflex autentic. In a doua poza am indreptat caseta inspre tavan ca sa prinda reflexele lampilor fluorescente. Abia acum, daca va uitati cu mare atentie, puteti zari ca la mijloc, intre cele doua fasii de geam, exista un alt geam de cu totul alta calitate. Asta e geamulde care aveti nevoie pentru goblenurile dvs. si am impresia ca mai repede va veti lasa convinse sa folositi geam bun pentru goblenurile dvs decat o rama buna, dar asta e o alta poveste si, daca ar trebui sa alegeti intre o rama buna si un geam bun, v-as sugera sa cumparati mai intai geamul bun.
Geam Anti Reflex ADEVARAT pentru goblenuri si nu numai, Ww5x
In ultima poza lumina ar trebui sa se reflecte f. puternic, dar surpriza! In geamul asazis antireflex (cel din dreapta) nu mai zariti aproape nimic (si e normal, din moment ce matuirea inseamna "zgarierea" fina a suprafetei. E ca si cum cineva v-ar da ochelarii cu smirghel pentru a elimina reflexele. El va elimina si transparenta lentilelor!).
Geam Anti Reflex ADEVARAT pentru goblenuri si nu numai, Vdbc
Framemacher
Framemacher


Sus In jos

Distribuie acest articol pe: reddit

Geam Anti Reflex ADEVARAT pentru goblenuri si nu numai, :: Comentarii

Mary

Mesaj Sam Ian 18, 2014 1:30 pm Scris de Mary

Multumesc pentru informatie.

Sus In jos

anasstasia

Mesaj Sam Ian 18, 2014 3:03 pm Scris de anasstasia

Waw, diferenta este impresionanta. Putem discuta si de pret? La un model de 40/30 de ex. care ar fi costul sticlei?

Eu am o problema si nu ma pot loga pe FB.

Sus In jos

Irina

Mesaj Sam Ian 18, 2014 10:17 pm Scris de Irina

Buna seara! Bine ati revenit! Un an 2014 plin de realizari!

Ne-ati adus o veste buna... desi ma gindesc ce pacat ca fabricile noastre de sticla, in loc sa produca, au fost distruse, semi-demolate si vindute la fiare vechi... am trecut recent pe linga cea abandonata de la Boldesti-Scaieni si era de tot plinsul. In loc sa folosim ce aveam, sa modernizam si sa scoatem si noi ceva bani... cineva, pe undeva si-a primit niste spagi grase, cineva intrat tot pe spagi in fostul FPS, actualmente AVAS, sau cine stie, un fost director... Dumnezeu stie! Mai precis, E BINE CA STIE...

Eu nu am cont pe Facebook si nu voi avea vreodata, deci am sa indraznesc sa intreb aici: geamul va fi vindut doar conditionat de inramare, sau vom putea indrazni sa ne schimbam si geamurile vechi si obosite cu acest minunat inlocuitor?

Sus In jos

hyaviv

Mesaj Sam Ian 18, 2014 10:33 pm Scris de hyaviv

Irina a scris:Buna seara! Bine ati revenit! Un an 2014 plin de realizari!

Ne-ati adus o veste buna... desi ma gindesc ce pacat ca fabricile noastre de sticla, in loc sa produca, au fost distruse, semi-demolate si vindute la fiare vechi... am trecut recent pe linga cea abandonata de la Boldesti-Scaieni si era de tot plinsul. In loc sa folosim ce aveam, sa modernizam si sa scoatem si noi ceva bani... cineva, pe undeva si-a primit niste spagi grase, cineva intrat tot pe spagi in fostul FPS, actualmente AVAS, sau cine stie, un fost director... Dumnezeu stie! Mai precis, E BINE CA STIE...

Eu nu am cont pe Facebook si nu voi avea vreodata, deci am sa indraznesc sa intreb aici: geamul va fi vindut doar conditionat de inramare, sau vom putea indrazni sa ne schimbam si geamurile vechi si obosite cu acest minunat inlocuitor?

Mare adevar ai grait!!

Sus In jos

Karm3n

Mesaj Dum Ian 19, 2014 10:19 am Scris de Karm3n

Intr-adevar este o diferenta enorma fata de ceea ce se numeste la noi geam antireflex. Intrebarea mea este, pe langa cea a Irinei, unde anume se va gasi acest geam ( in cazul meu, voi gasi si in Bucuresti)... puteti sa ne dati mai multe date?

Sus In jos

Framemacher

Mesaj Sam Feb 15, 2014 5:53 am Scris de Framemacher

Regret ca nu v-am raspuns mai devreme, dar n-am primit nici o notificare in email, asa cum m-as fi asteptat sa primesc daca cineva raspundea la topicul deschis de mine.
Nu e nevoie sa mergeti pe Facebook pentru a citi ceea ce postez acolo. Despre geamul antireflex gasiti destule pe blogul meu (www.rameroscas.blogspot.ro)
As vrea sa va dau vesti bune imediat, dartot ce stiu este ca ungurii produc acest geam si se pregatesc sa se extinda si pe piata romaneasca. Eu am fost contactat de reprezentantul lor si l-am incurajat sa aduca geamul antireflex in Romania cat mai urgent pentru ca experienta mea cu geamul respectiv era una excelenta. I-am zis ca eu am doar cateva bucati de geam antireflex dar ca absolut toti clientii mei si-au dorit geamul acesta deindatra ce l-au vazut, iar pretul nu mai conta, atat erau de entuziasmati.
Cele dintre dvs. care locuiti in Bucuresti puteti gasi niste "resturi" de geam antireflex la Kodex. Nu stiu ce dimensiuni are geamul lor, dar am inteles ca le-au ramas destul dupa ce au importat o cantitate mai mare pentru ca un client importrant de-al lor si-a reinramat toate lucrarile din casa si nu dorea alt geam decat antireflex ADEVARAT.

Sus In jos

anasstasia

Mesaj Sam Feb 15, 2014 7:36 am Scris de anasstasia

Si revenind la pret: care ar fi acesta?

Sus In jos

Mary

Mesaj Dum Feb 16, 2014 1:02 am Scris de Mary

Cei de la rogoblen folosesc acest geam si au confirmat si la goblenart ca au..am trimis articolul.

Sus In jos

Mesaj  Scris de Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum