Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Tatiana (VarTat) - goblen galerie

+37
ilona
Cristina-Maria
silvia
ANIKO
aneta
Ioni
Camelia
kammelya
catinca
ile
Ioana
d_gianina
anasstasia
marinela
nicoleta
nuti09
andra
EllaB
scarlet47
Oana-T
Nelik
lilianna
Rosa
mihaela.michaela
valkia
catalina
crina
CarmenP
dory
Maria_ct
LALUNA
minzu.nadia
Irina
ioanaviorela
Mary
hyaviv
VarTat
41 participanți

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de lilianna Mier Mai 07, 2014 7:36 pm

Felicitări, Tatiana!

lilianna


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Nelik Mier Mai 07, 2014 9:53 pm

Tatiana,mult spor la goblenurile in lucru spor la lucru .Cele in asteptare sunt nemaipomenite,deosebite. thumbs up 
Imi place la nebunie avatarul tau.
avatar
Nelik


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Oana-T Mier Mai 07, 2014 10:40 pm

Frumos tabloul cu irisii lui Van Gogh dar si cele pe care urmeaza sa le cosi sunt foarte frumoase. Fiind tiza mea ( pe mine ma cheama si Tatiana) iti dai seama ca iti voi urmari cu drag postarile hahaha 
Sa ai motoras la ac!
Oana-T
Oana-T


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Joi Mai 08, 2014 1:53 am

Ma bucur ca Va plac broderiile mele, si mie imi plac la nebunie. Sarutul de Gustav Klimt l-am si terminat de cusut a ramas doar sa cos mergelutele. Am pus in tutorialul Tatiana goblen in lucru unele fotografii a procesului. Am sa vin mai tarziu cu fotografia de final, l-am lasat putin intr-o parte pina finalizezi cadoul la care lucrez acum.

Nelik si mie imi place avatarul l-am brodat cu mergelute . Am pus fotografii la unele lucrari brodate cu mergele in galarie http://www.goblenul.com/gallery/Album-personal-de-VarTat/Album-personal-de-VarTat-cat_u2167.htm

In realitate arata mult mai bine. Acum infrumuseteaza peretele unui italian care iubeste blondele  zimbet  Daca iti place mult se poate rezolva. La Chisinau blonde din astea si perle sunt cite vrei si nu sunt atit de scumpe.
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Joi Mai 08, 2014 1:58 am

Oana-T a scris:Frumos tabloul cu irisii lui Van Gogh dar si cele pe care urmeaza sa le cosi sunt foarte frumoase. Fiind tiza mea ( pe mine ma cheama si Tatiana) iti dai seama ca iti voi urmari cu drag postarile hahaha 
Sa ai motoras la ac!

Buna Oana-Tatiana. Multumesc de aprecieri. Deci, ne vom urmari reciproc zimbet 
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Rosa Joi Mai 08, 2014 7:59 am

VarTat, ai un album superb... Tablourile lucrate cu margelute sunt superbe...
Rosa
Rosa


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de scarlet47 Joi Mai 08, 2014 8:45 am

Exceptionale ! I love you  mi-au placut enorm. Unde se gasesc de vanzare aceste margelute?
scarlet47
scarlet47


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Joi Mai 08, 2014 9:41 am

scarlet47 a scris: Exceptionale ! I love you  mi-au placut enorm. Unde se gasesc de vanzare aceste margelute?

In Romania nu stiu unde pot fi cumparate. Pe internet cred ca se gasesc foarte multe . La Chisinau asemenea melgelute (numite pe aici biser) se gasesc in toate pietele si in magazine de mercerie
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de scarlet47 Joi Mai 08, 2014 7:08 pm

Multumesc pt. raspuns. Am cautat si intr-adevar am gasit chiar multe magazine online care au asa ceva. buchet 
scarlet47
scarlet47


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Lun Iun 16, 2014 9:00 pm

VarTat a scris:Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 <a href=Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Kwxk" />

Prima mea lucrare  finisata

Irisii de Van Gogh de la Luca-s, Moldova

38 de culor, 30/24 cm



Pentru comparatie. Aceasi pictura brodata cu matase pe stofa de matase. Care e mai frumosa? Mie imi place a doua in brodata cu matase  Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 2pt2nud[/url]
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de EllaB Lun Iun 16, 2014 9:08 pm

Tatiana, te rog sa nu te superi pe mine daca imi dau si eu cu parerea. A doua varianta, cea brodata, are culori mai tari si cred ca este mai lucioasa (fiind lucrata cu matase), dar mie nu mi se pare sa aiba vreo legatura cu tabloul lui Van Gogh. Dupa mine, varianta de la Luca's este mai buna.
Felicitari pentru finalizare! Astept cu interes inramarea!
EllaB
EllaB


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de dory Mar Iun 17, 2014 8:27 am

Si eu cred ca modelul de la Luca's seaman mai bine cu originalul.Cea brodata e mai viu colorata,si mai ales ca e cu matase e si lucioasa,imi place si asta.

dory
dory


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Irina Sam Aug 30, 2014 5:50 am

Am adaugat si irisii in albumul tau din galeria foto.
M-am uitat la tablourile cu margelute - in afara de lalele, daca nu spuneai, nu mi-as fi imaginat ca sint margelute. Si Toamna dupa Levitan este tot cu margele? spaima Extraordinar! Felicitari din toata inima! I love you
Chiar mi-ar fi placut sa vad si citeva detalii.

De inramat unde le inramezi, tot la MolDeco?
Irina
Irina


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Sam Aug 30, 2014 2:13 pm

Multumesc Irina.
Irisii erau in asteptarea inramarii  dupa  care planuiam sa ii pun in album.  Vara aceasta am fost in reparatie si am lasat la final sa decid culoarea ramelor .

Broderia cu mergele e in voga aici la CHisinau, toata lumea brodeaza icoane. Eu am brodat doar peizaje si flori. A fost o recomandare  a psihologului meu, pentru a depasi unele momente .....   bataie   dar pina la urma m-am lasat dusa de  val  si de la mergele am trecut repede si definitiv la goblen.  Acum sora mea e prinsa in hora bordatului in mergele. Peisajul de toamna e brodat jumatate de mine si jumatate de ea.  

La MolDeco preturile sunt cam piparate si au foarte multe modele de rame care se gasesc si in alte ateliere. Aici la Chisinau  avem  multe ateliere putem alege si dupa calitate si dupa pret. Eu am ales atelierul unui pictor care are preturi mai moderate, si o gama mare de rame din lemn si din plastic. Toate ramele pe care le-am pus la  modelele cu mergele sunt de la el. Nu sunt lemn, cu exceptia ramei  pe care am pus-o temporar la modelul cu  lalele.   Iata situl acestui pictor:  http://www.burlac.net/frameshop/
Are cam putine fotografii cu rame.

Am sa incerc sa fac citeva poze cu detalii, cit imi permite telefonul meu sa le arate dar si priceperea. Iata aici de exemplu un nou model pe care l-am cumaprat acum pentru sora mea. Modelul este  printat pe panza, mergelele urmeaza inca sa le aleg.Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 2d18jep[/url]
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Mar Sept 02, 2014 12:28 am

Iata, mi-am  facut  si mie o jucarie. Am primit placere de la proces si cred ca va urma si urmatorul   Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 25q3qtv[/url]
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Mar Sept 02, 2014 12:31 am

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 2dhybtk[/url]
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de ioanaviorela Mar Sept 02, 2014 9:20 am

VarTat a scris:Iata, mi-am  facut  si mie o jucarie. Am primit placere de la proces si cred ca va urma si urmatorul   Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 25q3qtv[/url]

a iesit tare frumos, felicitari!
si spor la broderia cu margele
ioanaviorela
ioanaviorela


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de andra Mar Sept 02, 2014 9:40 am

foarte frumos...pareri sau e panza cu "sclipici"?
andra
andra


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Mar Sept 02, 2014 2:14 pm

Da, Andra e un fel de pinza nemteasca cu sclipici. Este cam la fel ca pinza pe care cosi bradutul acum
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de minzu.nadia Mar Sept 02, 2014 5:06 pm

Bine ai venit in clubul amatoarelor de a coase biscoarne salut Sunt sigura ca vei mai face, la cat de reusit ti-a iesit acesta.... thumbs up
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Rosa Mar Sept 02, 2014 5:31 pm

Foarte frumos...
Rosa
Rosa


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de nuti09 Mar Sept 02, 2014 8:25 pm

Si mie imi place, Tatiana! Il asteptam pe urmatorul!
nuti09
nuti09


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de valkia Mier Sept 03, 2014 8:17 am

Foarte frumos ce vad in galeria ta, spor mult si la cat mai multe realizari.
valkia
valkia


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Irina Vin Sept 05, 2014 2:14 pm

Biscornu-ul se continua frumos de pe o fata pe alta. Sa-l folosesti cu placere! Poate ii faci un set, cu pernita de ace si pernita-breloc pentru foarfece?

Multumesc pentru site-ul pictorului, are rame interesante. Mi-au placut multe, dar in special cele de la urma, codurile 1960 si 1961, sint deosebite.
Irina
Irina


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Vin Sept 05, 2014 5:47 pm

Multumesc, Irina. As vrea sa mai fac ceva in continuarea biscornului meu scandinav, insa din pacate nu am alte diagrame decit pentru biscornu. Dar nu sunt suparata pentru ca am pregatit deja totul pentru Piony Biscornu  de Faby Reilly mixta

Ce tine de ramele din atelierul pictorului, Iurie Burlacu, pe site are afisate doar citeva rame in cruce . Cind am sa mai  merg pe acolo,  am sa fac citeva fotografii cu ramele afisate.
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de VarTat Sam Oct 04, 2014 10:17 pm

Ursuletul meu calcat si inramat ateapta ziua cind v-a fi daruit. Fotografia e facuta cu telefonul nu arata bine intensitatea culorilor. *In realitate e mai dragut

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 2vcgoeg[/url]
VarTat
VarTat


Sus In jos

Tatiana (VarTat) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Tatiana (VarTat) - goblen galerie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum