Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ile (Ileana) - goblen galerie

+84
andra
aneta
Maria_ct
Rosa
jamira
valkia
carro9
Daniela
nicoleta
Nelik
ioanaviorela
minzu.nadia
IuliaMedeea
violin_aur
lacramioara
popcris72
katy85
Crissy86
ina_bubulina
visan13
Sara
ANIKO
Rossana
flory
Lili
Olivia Chirobocea
Iarina
Ruxandra
lucia
Cris
Irina
melania
Karm3n
micaela gh
CRIS_DEA87
nuti09
Oana-T
Gica
amicuta
geta1970
anasstasia
Corina
ginabreazu
GetaM
LALUNA
lilianna
Antonia
elenav
Tina
Delia Elena
rose
marilivm
Simona D.
cherie
duchess
azzura
getasart
Vio
margareta_
catalina
teo
Georgeta
mazurnadin
Lora
emilia.d
michele
rudi
vasi52
Avram
dory
nicolina
Miha60
valexya
Mary
crina
videcor
HERMYNNA
geta
catinca
hyaviv
Petro
gabi74
ile
gobelin
88 participanți

Pagina 2 din 34 Înapoi  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Urmatorul

In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de ile Dum Aug 09, 2009 11:07 pm

de inramat mai greu acum........prioritate in toate are copilul care-i student

Am doua la inramat cred ca le iau luni sau marti si vi le arat......sigur le stiti........cosuletele cu maci

ile


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de gobelin Dum Aug 09, 2009 11:09 pm

Cred, Ileana. Îi doresc mult succes si să ia numai note mari la examene.

Când poti, să duci neaparat goblenul cu îndrăgostitii la înrămat. Neaparat. E deosebit.

Apropo, le pui rame ca si la celelalte?
gobelin
gobelin


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de ile Dum Aug 09, 2009 11:13 pm

la cosulete da.........rama de la primul goblen si uite asa voi face un set :D


Ultima editare efectuata de catre ile in Dum Aug 09, 2009 11:24 pm, editata de 1 ori
ile
ile


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de ile Dum Aug 09, 2009 11:16 pm

asta arata superb cusut...........imi pare rau ca aici calitatea pozei e atat de proasta..........amsa incerc alta data cu un alt
aparatIle (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Imag0002v

Firma: Hudema's
Produs: Tineri indragostiti
Dimensiune: 27,5x37 cm
Culori: 36


Ultima editare efectuata de catre ile in Mar Sept 01, 2009 12:47 am, editata de 1 ori
ile
ile


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de geta Dum Aug 09, 2009 11:38 pm

Ileana, toate imii plac insa acesta in mod deosebit, Cand il privesc , imi ceeaza asa o stare de ...catifea :D .Bravo ! Felicitarile mele si mult spor in continuare la ce ti-ai propus!
I love you
avatar
geta


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de HERMYNNA Lun Aug 10, 2009 12:15 am

Felicitari pentru frumoasele modele si spor in continuare la cat mai multe! Poate incerci totusi si pe diagrama. scratch
I love you I love you I love you
avatar
HERMYNNA


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de videcor Lun Aug 10, 2009 6:24 am

Foarte frumoase modele ! :cadou: Felicitari!
videcor
videcor


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de crina Lun Aug 10, 2009 9:16 am

Ileana, foarte frumoase goblenuri ai cusut.....ar trebui sa incerci sa cosi si dupa diagrama, ai sa vezi ca nu e greu deloc....
crina
crina


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de Mary Lun Aug 10, 2009 9:40 am

Frumoase modelele si imi place cum le-ai inramat. Felicitari!
Mary
Mary


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de valexya Lun Aug 10, 2009 10:24 am

foarte frumoase ile.... I love you
la cel cu ata de papiota....am ramas cu gura cascata....zau nu-mi imaginam ca se poate coase un goblen asa de frumos...cu ata de papiota....jos palaria.... I love you
sa ai mult mult spor in continuare... spor la lucru
valexya
valexya


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de Miha60 Lun Aug 10, 2009 10:27 am

Ileana , superbe toate si ramele pe masura ! Toate imi plac mult ! Interesant ca ai cusut cu ata d epapiota si arata f bine ! Felicitari ! I love you
Miha60
Miha60


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de nicolina Lun Aug 10, 2009 12:37 pm

Ileana felicitari pentru colectie , foarte frumoasa bravo
nicolina
nicolina


http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de dory Lun Aug 10, 2009 1:45 pm

felicitari Ileana,frumoasa galerie mi-a facut o deosebita placere sa o vizitez❤
dory
dory


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de ile Lun Aug 10, 2009 6:48 pm

va multumesc din suflet ,si va doresc mult spor la lucru :cadou:
ile
ile


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de ile Lun Aug 10, 2009 7:05 pm

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Screenhunter002

Firma: necunoscuta (?)
Produs: Doamna in mov
Dimensiune 25x30cm


Ultima editare efectuata de catre ile in Mar Sept 01, 2009 12:49 am, editata de 1 ori
ile
ile


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de gobelin Lun Aug 10, 2009 7:30 pm

E tot de la Hudemas, nu? Însă o variantă mai de la începuturile lor, cred. Însă nu vreau să gafez. Să mă lămuresti.

Spune-mi te rog, rama este din fier sau din gips? Sau din ce e?
gobelin
gobelin


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de ile Lun Aug 10, 2009 7:38 pm

Rama e din gips,marginea aurie e din lemn,iar goblenul e intr-adevar de la Hudemas,varianta veche...........varianta noua a goblenului e superba ..........fata fetei are alte culori mult mai frumoase
ile
ile


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de gobelin Lun Aug 10, 2009 7:41 pm

Deci am zis bine. Stiam figura acestei domnisoare iar stilul semăna cu cel al Hudemas-ului. Am mai găsit de exemplu, un alt model al Fetei cu cartea, tot de Hudemas scos, insă o variantă mai bună/veche. Actuala nu prea seamănă cu pictura. De aceea te-am întrebat. Merci mult.
gobelin
gobelin


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de Avram Lun Aug 10, 2009 9:42 pm

Ileana, felicitări pentru goblenurile tale. Sunt frumoase toate. Ziceai de punctul de goblen aplecat spre dreapta, dar nu vad nici o diferentă, iese la fel ca şi la cel aplecat spre stanga. De ce ai ales să coşi aşa? este cumva mai uşor?
Ramele tip blondel sunt deosebite şi lucrate la o calitate foarte bună. Unde le-ai comandat şi când? Sunt modele mai vechi am înţeles, da? Ştii azi meşterii de blondel au cam plecat , să zicem aşa, şi au luat cu ei şi meseria, fără s-o predea ucenicilor. Cel puţin asta este părerea mea.
Avram
Avram


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de ile Lun Aug 10, 2009 10:01 pm

Ramele sunt cumparate in urma cu 16-17 ani de la o doamna care se muta si vindea cam tot ce avea prin casa ......mobila ,candelabre,tablouri,lucruri f.vechi.........ramele mi-au placut in mod deosebit

Cos spre dreapta pentru ca imi este mai usor asa.........am in lucru un goblen cu punctul spre stanga si pot spune ca-mi merg mainile ca ...melcul........dar nu ma las .........ii dau inainte cu tupeu
ile
ile


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de Petro Mar Aug 11, 2009 9:53 am

Ile, te felicit din nou si vreau sa-ti mai spun ca imaginea de la profilul tau e tare amuzanta
Petro
Petro


http://www.saracreationsblog.blogspot.com

Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de geta Mar Aug 11, 2009 10:15 am

Daaa, imaginea este mortala!!! thumbs up
avatar
geta


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de vasi52 Mar Aug 11, 2009 5:14 pm

foarte frumoasa galeria ta , la mai multe
vasi52
vasi52


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de ile Mar Aug 11, 2009 6:09 pm

pentru voi ,dragele mele.............Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Il0v13f5
ile
ile


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de ile Mier Aug 12, 2009 8:22 pm

hai sa va mai arat ...............pe astea le-am dus azi la inramat........moamaaaaaaaaa,ce nervi mi-am facut azi .....cica mi le dau inramate dupa 15 septembrie...........zic :asa mult dureaza ? ce le faci tanti le cosi ? :bball:
ile
ile


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de ile Mier Aug 12, 2009 8:49 pm

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Screenhunter012x

Firma: Hudema's
Produs: Oana
Dimensiune: 13x20 cm
Culoare: 10


Ultima editare efectuata de catre ile in Mar Sept 01, 2009 12:52 am, editata de 1 ori
ile
ile


Sus In jos

Ile (Ileana) - goblen galerie - Pagina 2 Empty Re: Ile (Ileana) - goblen galerie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 34 Înapoi  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum