Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

+37
aeerdna
ginabreazu
Simona D.
iuli
Georgeta
Mary
valexya
catalina
rudi
Petro
Vio
cherie
ANIKO
ralinush
asky
geta1970
ramonazaha
katy85
getasart
ile
margareta_
hyaviv
nicolina
crina
Iarina
Corina
Miha60
ileana-cosanzeana
Felicia
duchess
catinca
delia
LALUNA
gabi74
geta
michele
gobelin
41 participanți

Pagina 2 din 40 Înapoi  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Urmatorul

In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de hyaviv Mier Ian 20, 2010 3:50 pm

ce putem coase sa se incadreze in tema? ca sincer...nu prea stiu...

hyaviv


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de nicolina Mier Ian 20, 2010 3:54 pm

eu cred ca trebuia lasat liber la materiale , asa aveam ocazia sa vedem si alte materiale puse in lucru , altfel de creeatii , idei pentru noi si cei care ne viziteaza ,... eu raman printre observatori , doresc inca odata bafta celor care vor participa
nicolina
nicolina


http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de duchess Mier Ian 20, 2010 4:00 pm

hyaviv a scris:ce putem coase sa se incadreze in tema? ca sincer...nu prea stiu...

nici eu nu stiu ...
duchess
duchess


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de geta Mier Ian 20, 2010 4:03 pm

Viv draga, eu am vazut pe net de-a lungul timpului, o multime de diagrame micute care sugerau prietenie, fie cu copii, fie cu pisicute sau ursuleti, sau chiar diferite combinatii. Fiecare poate sa-si aleaga un model pe care apoi , il poate folosi ca o felicitare trimisa unor prieteni de familie sau unor prietene, etc. Eu am dat doar sugestii insa, poate fiecare are propria imaginatie sau propriul model...Iar , in sensul acesta , noi am adaugat si propunere ca posibilitate de a colabora cu inca cineva la aceeasi felicitare. In sensul ca una il coase iar cealalta poate veni cu idei, model sau...fiecare cum vede mai bine aceasta colaborare. In sensul acesta va trebui anuntata participarea, macar inainte de final. Iar eventualul premiu il vor primi ambele...

:dd:
avatar
geta


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de geta Mier Ian 20, 2010 4:16 pm

georgeta nicolina a scris:eu cred ca trebuia lasat liber la materiale , asa aveam ocazia sa vedem si alte materiale puse in lucru , altfel de creeatii , idei pentru noi si cei care ne viziteaza ,... eu raman printre observatori , doresc inca odata bafta celor care vor participa
Nicolina draga, ceea ce spui tu se poate face fara nici o problema in afara concursului. Noi ne-am gandit ca, la un concurs, toata lumea trebuie sa aiba sanse egale. Acesta si numai acesta a fost rationamentul nostru.
avatar
geta


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de geta Mier Ian 20, 2010 6:10 pm

Inscrieri la concurs:

1. - Ileana-cosanzeana
2. - Michele
3. - Katy85
avatar
geta


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de geta Mier Ian 20, 2010 6:12 pm

Dragelor, cine mai doreste sa se inscrie, in afara de optiunea anuntarii pe privt, mai puteti sa va adaugati singurele prin citat la postarea mea de mai sus.

Pupici
avatar
geta


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de margareta_ Mier Ian 20, 2010 8:06 pm

urez si eu succes tuturor participantilor si imi pare rau ca nu ma pot alatura si eu timpul este limitat din pacate . :multspor:
margareta_
margareta_


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de ile Mier Ian 20, 2010 8:40 pm

wow ...........un concurs ........FELICITARI pentru initiativa........eu nu am facut niciodata felicitari ........BAFTA TUTUROR
ile
ile


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de hyaviv Joi Ian 21, 2010 2:12 am

geta a scris:Viv draga, eu am vazut pe net de-a lungul timpului, o multime de diagrame micute care sugerau prietenie, fie cu copii, fie cu pisicute sau ursuleti, sau chiar diferite combinatii. Fiecare poate sa-si aleaga un model pe care apoi , il poate folosi ca o felicitare trimisa unor prieteni de familie sau unor prietene, etc. Eu am dat doar sugestii insa, poate fiecare are propria imaginatie sau propriul model...Iar , in sensul acesta , noi am adaugat si propunere ca posibilitate de a colabora cu inca cineva la aceeasi felicitare. In sensul ca una il coase iar cealalta poate veni cu idei, model sau...fiecare cum vede mai bine aceasta colaborare. In sensul acesta va trebui anuntata participarea, macar inainte de final. Iar eventualul premiu il vor primi ambele...

:dd:
eu sunt convinsa ca sunt ca am vazut si eu numai ca ...or arata mai mult a desen animat or sunt prea mari pt felicitare or au prea multe culori.....bine, acum depinde mult si de gustul fiecaruia, dar dupa gustul meu....din sutele de felicitari ce le vad pe stand aici, cand ma apuc sa caut pentru o anume tema..daca gasesc 1-2 care sa corespunda temei si care sa-mi si placa pe deasupra..ca asa uite de ex azi am fost sa-i caut fetei niste felicitari de multumire (aici se practica muuult sistemul asta cu datul carduri de multumire cand termini de facut practica undeva sau cand cineva te-a ajutat cu ceva,..)..ei bine marea majoritate au hartia cu dungi sau patrate sau mai stiu eu ce alte linii si scris orizontal sau diagonal "thank you" sau...niste chipuri desenate cum vezi la copii de gradinita...Ei bine mie astea nu-mi plac deloc deloc, e ca si cum as lua eu coala si as da cu pensula niste pete de vopsea, as scrie "thank you" si gata cardul......cu chiu cu vai am gasit 2 care sa arate cat de cat bine si care sa aiba si scrisul de la interior pe masura...
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de michele Joi Ian 21, 2010 2:48 am

[quote="gobelin"]
michele a scris:
3. Aici nu ai dat detalii sau nu stiu la ce anume te referi, si te-as ruga să revii cu detalii. E posibil să fie cum spui, insă spune-ne mai exact.

Am vrut sa spun ca singurul punct care va departaja felicitarile este diagrama aleasa. Ceea ce nu e rau (mie imi plac felicitarile puse in carton simplu fara alte artificii... :D ).
Creativitatea si ingeniozitatea, din punctul meu de vedere, ar fi aplicabile atunci cand se lasa mana libera participantilor sa intre in concurs cu o creatie asa cum considera ei, cu respectarea temei...
michele
michele


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de getasart Joi Ian 21, 2010 5:44 am

Succes fetelor inscrise,si celor care se vorm mai inscrie;
Doamne ajuta!
getasart
getasart


http://www.getasart.3x.ro

Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de nicolina Joi Ian 21, 2010 8:35 am

[quote="michele"]
gobelin a scris:
michele a scris:
3. Aici nu ai dat detalii sau nu stiu la ce anume te referi, si te-as ruga să revii cu detalii. E posibil să fie cum spui, insă spune-ne mai exact.

Am vrut sa spun ca singurul punct care va departaja felicitarile este diagrama aleasa. Ceea ce nu e rau (mie imi plac felicitarile puse in carton simplu fara alte artificii... :D ).
Creativitatea si ingeniozitatea, din punctul meu de vedere, ar fi aplicabile atunci cand se lasa mana libera participantilor sa intre in concurs cu o creatie asa cum considera ei, cu respectarea temei...

sunt de acord cu tine Michele
nicolina
nicolina


http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de hyaviv Joi Ian 21, 2010 1:14 pm

si eu sunt de acord cu spusele lui michele
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de duchess Joi Ian 21, 2010 3:31 pm

Si pana acum doar 3 concurente ?
duchess
duchess


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de hyaviv Joi Ian 21, 2010 3:35 pm

draga..pana pe 19 feb mai este...
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de gobelin Joi Ian 21, 2010 3:38 pm

Si eu sunt de acord cu spusele lui Michele, însă asa cum Geta a scris si subliniat, dorim să oferim ”conditii” egale, si să evităm discutii.

Exemplu: X foloseste pânză colorată, ată metalizată, io-stiu-ce-mărgele, carton de-nu-stiu-ce-fel cu briz-briz-uri frumoase, si culmea, câstigă. Evident, că se ridică semnul de exclamare, sau vor fi vociferări de genul ”dar eu de unde să fi cumpărat mărgele, si pânză colorată, etc” sau alte variante, sau pur si simplu ”nu-mi permit să investesc atâtea materiale intr-o felicitare”, etc.

Nu e un concurs despre cât de multe si diferite tipuri de materiale putem folosi. E pur si simplu o invitatie de a sărbători 1 an de forum, dar sub forma unui mic concurs...

Nu mi se pare că participantilor li se îngrădeste creativitatea asa de mult prin conditiile impuse.
Se impun materiale de bază si o temă simplă...
E o felicitare la urma urmei, nu un goblen...

hmm
gobelin
gobelin


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de michele Joi Ian 21, 2010 4:07 pm

gobelin a scris:E o felicitare la urma urmei, nu un goblen...hmm

Nu sunt de acord in totalitate cu tine Gobelin. Cateva din felicitarile mele aproximativ 30 de culori, cusute pe panza cu 11fire/cm eu le pot considera minigoblenuri. face cu ochiul
michele
michele


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de hyaviv Joi Ian 21, 2010 4:15 pm

asa este michele...sunt convinsa ca modelele mai elaborate, au si multe culori si se cos si greu si daca de ex luam mos craciunul cusut felicitare de michele si unul din ursuletii-mos craciun cusuti de mine...evident ca al ei o sa castige ca e mai frumos, indiferent de cate brizbrizuri si cartoane imprimate i-as pune eu...nu stiu, poate ar trebui schimbate criteriile de jurizare..sa fie ceva pe categorii.de ex, la categoria cel mai complex model a castigat X, la categoria cea mai simpla felicitare a castigat Y. si tot asa...
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de duchess Joi Ian 21, 2010 4:21 pm

Hyaviv , cred ca e o idee buna asa cu cateogoriile ceomplex ,simplul ...etc . pentru ca nu se spune cate culori trebuie sa aibe felicitarea .
poate fi cu 15 culori sau cu numai 5 .....
duchess
duchess


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de hyaviv Joi Ian 21, 2010 4:57 pm

da, deci parerea mea ar fi sa facem asa cum a zis si michele, adica sa lasam liber la ce fel de panzeturi si materiale vrea fiecare sa foloseasca, sa se respecte tema si sa schimbam criteriile de jurizare... in felul acesta vom avea mai multi castigatori si cred eu ca lumea va fi mai multumita pt ca daca ne limitam la un anumit tip de panza sau ate, tot nu vor fi sanse egale din cauza nr de culori, complexitatii...nu putem obliga de ex, sa se coasa felicitari numai cu 15 culori sau numai cu un anumit grad de complexitate... ce ziceti?
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de michele Joi Ian 21, 2010 5:36 pm

Parerea mea e ca nu intotdeuna o felicitare plina de briz-brizuri e mai frumoasa decat o felicitare simpla... asa ca imi mentin propunerea caal sa fie la alegerea fiecaruia ceea ce prezinta in concurs in materie de carton, model, panza, ate. Sunt de acord ca dimensiunile sa fie limitate si cu ceea ce propun fetele ca felicitarile sa fie pe categorii in functie de numarul de culori (de exemplu pana la 15 culori si peste 15 culori...ceva de genul asta).

Mie imi convin si regulile impuse de Gobelin si Geta pentru ca de obicei tot ce adaug eu uneori la felicitari sunt margelute si foarte rar fir metalic. In schimb imi place sa cos modele cu multe culori si pe panza cu 11 fire/cm (ca sa pot coase in petit point hahaha ). Am ales deja modelul pe care il voi coase. spor la lucru

Acum mi-a venit in minte o alta propunere... sa fie o sectiune cu felicitari si una cu miniaturi. Dimensiunile sa fie aceleasi ca cele cerute pentru felicitari dar sa nu fie obligatoriu cartonul. Zic asta pentru ca poate asa s-ar inscrie mai multe fete. Sa se aleaga castigatori la fiecare sectiune si apoi sa fie ales... "marele premiu".
michele
michele


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de hyaviv Joi Ian 21, 2010 5:51 pm

da, eu in principiu sunt de acord cu michele (mai putin sectiunea de miniaturi, cred ca momentan ar fi bine sa ramanem numai la felicitari) ...am mai putea adauga ceva de genul...incepatori si profesionisti...asta pt ca am vazut ca sunt fete care au spus ca nu au cusut niciodata felicitari si probabil ca se gandesc ca nu au cum sa le intreaca pe profesioniste...si eu cred ca daca se da liber la materiale, cartoane si nr de culori vor fi mai multi inscrisi...
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de nicolina Joi Ian 21, 2010 5:52 pm

din nou sunt de acord cu spusele tale Michele ,... inca un motiv pentru catre trebuie dat frau liber materialelor si imagnatiei este tocmai pentru anul pe care il implinim impreuna si sper eu si mai multi de acum incolo , pe urma sunt din toate colturile lumi cum s-ar spune , fiecare loc are ceva aparte , deci ar fi frumos sa se reintaleasca aici diversitatea , in definitiv nu este vorba de premiu ce de competitie si aniversare

inca odata felicitgari pentru organizatori
nicolina
nicolina


http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de gobelin Joi Ian 21, 2010 10:32 pm

IMPORTANT !
Ca urmare a solicitărilor la schimbarea regulamentului, si dorind din toată inima ca acest concurs să fie un motiv de bucurie pentru toti membrii forumului si nu altceva, vă anuntăm cu mare drag că se dă liber la conceperea si alegerea tuturor materialelor pentru confectionarea unei felicitari.

Singura conditie este aceea de a se respecta tema.

La jurizare nu se va tine cont de simplitate sau complexitate. Fiecare votant va vota după propriile preferinte si în functie de criteriile numai de el stiute.

Este alegerea fiecăruia să realizeze această felicitare asa cum doreste.
De asemeni, fiecare este liber să aleagă numărul de culori.
Premiul cel mare va fi unul singur, concretizat material.

Mentionam că în cazul în care câstigatorul refuză premiul, acesta se va acorda implicit locului următor.

Vă asteptăm cu drag să vă înscrieti deoarece concursul are loc numai dacă se strâng minim 10 participanti.

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 467235
gobelin
gobelin


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de hyaviv Joi Ian 21, 2010 10:48 pm

da, suna mult mai bine, dar totusi eu as zice ca niste criterii sunt absolut necesare...in conditiile de fata...ma inscriu si eu la concurs...aaa..siii, pana cand trebuiesc cusute felicitarile? ca am vazut ca inscrierile sunt pana pe 19 feb...dar trebuie sa avem si o data limita adica ceva..nu se mai primesc felicitari dupa data de... si la data X va incepe votarea care se va termina la data y si in data z vor fi anuntate felicitarile castigatoare...
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II - Pagina 2 Empty Re: Concurs ”Prietenie” 19 ianuarie - 19 februarie - I din II

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 40 Înapoi  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum