Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Propuneri pentru viitorul schimb

+9
ANIKO
lilianna
nuti09
hyaviv
Miha60
filipcarol
minzu.nadia
andra
Mary
13 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de ANIKO Mar Sept 16, 2014 8:32 am

hahaha

ANIKO


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Lun Sept 29, 2014 9:05 pm

Nu facem nici un schimb?
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de andra Lun Sept 29, 2014 9:09 pm

Pai eu zic ca da...sa nu ne prinda decembrie cu plicurile...
andra
andra


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de minzu.nadia Mar Sept 30, 2014 8:00 am

Daca facem un nou schimb, particip cu drag - cam ar fi timpul de anuntat tema si de dat start inscrierilor...
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Mar Sept 30, 2014 3:57 pm

Trebuie sa venim cu propuneri.
Eu sunt intre a alege o tema sau obiect finisat ornament. Nu e pentru a ne incuca, doar pentru a reusi un schimb echilibrat..pe cat posibil.
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de minzu.nadia Mar Sept 30, 2014 4:58 pm

Imi placea ideea cu tematica sarbatorilor de iarna...
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Mar Sept 30, 2014 5:03 pm

Da, cred ca e cea mai potrivita. Finalizate in?
Cutiute, biscoarne, ornamente, gentute, felicitari?
Inscrierea sa se faca cu o saptamana inainte de extragerea perechilor? Asa cine e cu tema la zi participa cine nu..nu e nevoit sa se retraga?
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de minzu.nadia Mar Sept 30, 2014 5:07 pm

Nu stiu daca as reusi sa decorez o cutiuta astfel incat sa nu dezamagesc destinatara.... Poate 1-2 obiecte cusute obligatoriu si al treilea, sa zicem, la dorinta.... Desi cand ma gandesc ca la ambele schimburi de pana acum am facut cate un obiect pentru prima data si nu a iesit rau... poate ca si o cutiuta ar fi o idee...

Fetelor!!! UNde sunteti????
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de nicoleta Mar Sept 30, 2014 6:18 pm

Aici, aici. Imi place ideea. Sper sa si pot participa. Nici cutiutele nu ma mai sperie de acum (ce viteaza sunt hahaha )
Si cred ca e buna ideea ta, Mary, de a ne anunta participarea inainte de extragere. Asa nu vom mai avea sentimentul ca am incurcat cu inscrierea noastra in cazul in care nu reusim sa finalizam.
nicoleta
nicoleta


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Miha60 Mier Oct 01, 2014 12:21 am

Cred ca am sa zic"pas" de data asta. Ma mai gândesc, depinde de tema si de altele...
Miha60
Miha60


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Mier Oct 01, 2014 6:09 pm

Entuziasmul e destul de redus.
Am urmatoarea idee.
Fiecare lucreaza ce vrea, daca are deja ceva facut e ok.
Facem inscrierea lasfarsitul luni noiembrie, extragerea si trimitem..timp de o saptamana.
Fiecare trimite "surpriza" evident un obiect cusut, insotit..de ce se doreste, de acum cred ca stim cam ce si cum face placere.
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de andra Mier Oct 01, 2014 7:04 pm

Super asa Mary fara prea multe reguli.
andra
andra


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de filipcarol Mier Oct 01, 2014 8:09 pm

Da, da, frumos...
Si eu zic la fel, ceva de iarna, finisat in cutiute, saculete, gentute, portofel de tinut lucrul cand ne plimbam de colo colo...ornamente de pus in brad...gasim noi ca doar suntem inventive si e plin internetul de idei. Apoi, cine mai vrea poate sa mai puna, o ata, o panglica, o bucatica de panza etc. Era sa uit, nasturei hahah
E buna ideea cu inscrierea inaintea extragerii asa nu se mai retrage nimeni, doar ne inscriem zimbet
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Mier Oct 01, 2014 8:25 pm

Sa avem spor hi hi hi
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Miha60 Mier Oct 01, 2014 8:53 pm

Da sunt de accord asa fara prea multe reguli ! Bine, sa se respecte tema sarbatorilor de iarna adica sa nu coasem iepurasi si oua rosii hi hi hi ci ceva cu tema de iarna.
E bun si cu trimisul asa cum ati propus, in luna noiembrie la sfarsit ca apoi nu mai avem sanse sa ajunga la cat de aglomerata e Posta in luna decembrie. Cel putin aici, pentru trimiterile internationale e afis mare in fiecare an la la Posta ca se poate face trimiterea pana pe 3-4 decembrie , dupa aceasta data nu e garantat ca vor ajunge pentru Sarbatori !

Spor la lucru si din partea mea!
Miha60
Miha60


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de nicoleta Mier Oct 01, 2014 9:44 pm

Spor la lucru!
nicoleta
nicoleta


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Irina Dum Oct 05, 2014 9:35 am

Eu nu voi participa la acest schimb, insa daca vreti sa se inscrie un numar mai mare de participanti, va trebui sa fac un anunt din timp.
Inteleg ca vreti ca inscrierea sa se faca dupa ce lucreaza fiecare un obiect, la sfirsitul lunii noiembrie, dar ca sa pot trimite un e-mail tuturor membrilor forumului va trebui sa stiu o data limita pentru inscriere. Sau doriti sa participe doar persoanele care citesc accidental acest topic, vazind ca sint mesaje noi? Nu uitati ca acest topic este pentru propuneri de idei pentru schimb, deci vor fi interesati doar cei care doresc sa discute despre ideile de schimb. Poate sint si alte persoane care asteapta un anunt ca sa vada despre ce este vorba.
Irina
Irina


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Miha60 Dum Oct 05, 2014 1:19 pm

Eu sunt convinsa ca toata lumea a trecut pe la acest topic si a citit despre intentia unui nou schimb.
Cine vrea sa participle , o va face cu siguranta. Cine, nu, nu! Cu toate mesajele trimise personal...
Miha60
Miha60


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Dum Oct 05, 2014 2:37 pm

Miha60 a scris:Eu sunt convinsa ca toata lumea a trecut pe la acest topic si a citit despre intentia unui nou schimb.
Cine vrea sa participle  , o va face cu siguranta. Cine, nu, nu! Cu toate mesajele  trimise personal...
De acord.
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de minzu.nadia Dum Oct 05, 2014 3:06 pm

Eu sunt totusi de parere sa fie deschis un topic aparte dedicat anume schimbului ca atare si nu propunelor pentru un careva viitor schimb nedefinit in timp si spatiu. Intuiesc ca fiind un topic aparte cu lansarea oficiala a schimbului si cu o denumire/tematica anuntata ar fi mai vizibil oarecum, la fel trebuie anuntata si data inscrierilor, data limita pentru trimiteri. In rest sunt de acord cu regulile propuse pana acum. Cei interesati sa participe vor urmari postarile de la topicul nou si nu la topicul cu propuneri.
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Irina Dum Oct 05, 2014 3:09 pm

Acesta este un topic de propuneri, sa inteleg ca nu veti mai avea alte propuneri care sa fie scrise aici, sau vom scrie in continuare tot aici despre urmatoarele idei si despre urmatoarele schimburi, etc? Un topic unic, asa la gramada?
Nu va suparati, Miha si Mary, mi se pare oarecum dispretuitor la adresa membrilor care nu intra zilnic si care viziteaza forumul ocazional sau cind primesc anunturi cu noutatile in e-mail.
Pur si simplu o sa va las sa faceti ce vreti, iar faptele vor arata daca "toata lumea" a trecut pe la acest topic. Nu ma mai bag, pentru ca s-a dovedit ca reactia va fi de opozitie la tot ce spun si chiar nu am nici timp si nici nervii necesari pentru asta si nici calculatorul nu ma ajuta.

Enjoy!
Irina
Irina


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Dum Oct 05, 2014 3:33 pm

Eu nu am nimic impotriva unui nou topic, dupa capul meu..il deschidem (noi) inainte de schimb, in noiembrie in baza la ce sa discutat aici, nu avem inca o tema fixa, reguli si cineva care sa se ocupe de schimb. Eu nu am zis ca organizez ceva, am dat doar o parere a unui eventual schimb, tinand cont de lipsa de interes, partecipare nu am simtit necesitatea deschideri unui topic, de a scoate in evidenta mai mult decat e nevoie.
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de andra Dum Oct 05, 2014 3:52 pm

Mie mi e indiferent ...oricum cine e activ mai mereu acelea participa si la schimb...si stiu perioadele cand se organizeaza pt ca au mai participat.
andra
andra


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Irina Dum Oct 05, 2014 4:05 pm

Irina a scris:Eu nu voi participa la acest schimb, insa daca vreti sa se inscrie un numar mai mare de participanti, va trebui sa fac un anunt din timp.
Inteleg ca vreti ca inscrierea sa se faca dupa ce lucreaza fiecare un obiect, la sfirsitul lunii noiembrie, dar ca sa pot trimite un e-mail tuturor membrilor forumului va trebui sa stiu o data limita pentru inscriere. Sau doriti sa participe doar persoanele care citesc accidental acest topic, vazind ca sint mesaje noi? Nu uitati ca acest topic este pentru propuneri de idei pentru schimb, deci vor fi interesati doar cei care doresc sa discute despre ideile de schimb. Poate sint si alte persoane care asteapta un anunt ca sa vada despre ce este vorba.

Dupa cum se vede subliniat in mesajul meu, eu intrebam altceva, nu despre un nou topic, pe care poate sa-l deschida oricine. Cum spuneam, daca vreti sa va lipsiti de topic nou si sa facem din topicul acesta ghiveci, mie mi-e total indiferent. Pina acum, dupa finalizarea primului schimb din forum, tot ce am propus eu in materie de schimburi a fost contrazis in toate felurile posibile si deci nu ma mai amestec absolut de loc si nici nu mai particip.
Oricum, in acest moment, nici bani nu am la dispozitie ca sa pun in pachet cine stie ce, la ora asta toti banii nostri se investesc in agricultura. Iar in schimburile noastre s-a incalcat de la inceput regula privind valoarea si continutul pachetelor. De ce sa fac pe cineva nefericit primind pachetul de la mine? Sau sa ma simt eu prost ca am primit peste regulament? cei care au trimis pachete substantiale nu au luat in calcul nici pe departe acest aspect si cu siguranta nu il vor lua nici de acum inainte, asa ca dupa cum stiti, o parte dintre colegele de forum care si-au anuntat participarea s-au retras si de la schimbul precedent, iar acum - cite persoane s-au aratat interesate? Regulamentele stabilite initial aveau rolul de a oferi acces oricui la schimb. Poate am gresit si am jignit pe cei care au, facindu-i sa creada ca ii consider saraci? Sau pe cei care nu au, care s-au jenat sa participe doar cu obiectele prevazute in regulament? Nu stiu. Imi cer iertare daca asta s-a intimplat.
De aceea stau deoparte si nu ma mai implic, insa din nefericire doar eu pot trimite anunturi din partea forumului prin e-mail tuturor membrilor, deci va trebui sa stiu ce sa scriu acolo daca organizati un nou schimb. Daca putea s-o faca altcineva, ii ofeream placerea cu draga inima.

Imi cer scuze pentru mesajul lung si va rog sa nu va enervati pe mine fara sa-l cititi pina la capat. Mersi!
Irina
Irina


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Dum Oct 05, 2014 4:36 pm

Irina, nici pe departe gandul de a ma enerva. Dupa cum ai vazut am participat la ce ai propus, chiar cu riscu de a nu fi 100% in regulament, dar am respectat decizia ta fara nici o obiectie.
Eu imi doresc un schimb unde sa fim multe si sa se respecte toate regulile, dar intre timp sa creat un gen de retinere, unde si o parere sincera deranjeaza. Am multe defecte, insa nu port ranchiuna nimanui.
In ce ma priveste particip la ce se organizeaza. Nu consider ca suntem aici un grup in care sa facem diferenta la ce avem sau nu in buzunar, nu ma plang, dar nici nu ma lefai, am si eu grijile mele ca fiecare. Daca aveam alte posibilitati, in loc de batistute de panza as fi oferit cate un metru la fiecare.
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Irina Dum Oct 05, 2014 6:36 pm

Ok, atunci haideti sa dam o sansa si celor care intra mai rar in forum, pentru ca un numar mai mare de participanti inseamna mai multa inspiratie si mai multa distractie, nu?
Subiectul imi este clar - tema iarna, pachetul - un obiect cusut la tema si ce mai vrea fiecare sa adauge in pachet. Am inteles bine?
Pina la ce data se pot face inscrierile pentru schimb? La ce data se face tragerea la sorti? Cum se trimite, tot in lant, sau perechi?
Irina
Irina


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 2 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum