Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Propuneri pentru viitorul schimb

+9
ANIKO
lilianna
nuti09
hyaviv
Miha60
filipcarol
minzu.nadia
andra
Mary
13 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Irina Dum Oct 05, 2014 6:36 pm

Ok, atunci haideti sa dam o sansa si celor care intra mai rar in forum, pentru ca un numar mai mare de participanti inseamna mai multa inspiratie si mai multa distractie, nu?
Subiectul imi este clar - tema iarna, pachetul - un obiect cusut la tema si ce mai vrea fiecare sa adauge in pachet. Am inteles bine?
Pina la ce data se pot face inscrierile pentru schimb? La ce data se face tragerea la sorti? Cum se trimite, tot in lant, sau perechi?

Irina


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Miha60 Dum Oct 05, 2014 9:40 pm

Eu ma gândisem la 2_3 obiecte obligatorii cu tema de iarna si restul ce vrea fiecare.Nu se justifica trimiterea pachetului doar pentru 1 obiect obligatoriu..părerea mea.
Ma gândeam ca înscrierile sa se facă pana pe 25 nov iar apoi trimiterea in săptămână următoareca ca apoi se aglomerează tare Posta.
Asta e doar părerea mea..
Participa cine vrea, după cum dorește.
Miha60
Miha60


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Dum Oct 05, 2014 9:56 pm

De acord cu datele, dar de obiect poate sa fie doar 1, eu ma gandesc la un prosop de bucatarie cu tema Craciunului, daca gasesc si in cazul asta ma gandesc ca e suficient 1 obiect? Ce va pare?
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Miha60 Lun Oct 06, 2014 12:48 am

E ok,insa eu nu am de unde cumpăra de aici prosoape de bucătărie cu banda Aida cu tema Crăciunului si ca sa comand de la Cenina ma ajunge prea scump.
Sa știi ca m am gândit la așa ceva dar aici negasind mi am schimbat opțiunile.
Miha60
Miha60


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Lun Oct 06, 2014 1:05 am

Am inteles, la mine e doar o idee. Si un model mai marisor care sa mearga pe un saculet poate fi ok? Nu as vrea sa mergem doar pe lucruri mici marunte, sa fie la fel de bine si ceva mai marisor..la model ma refer. Capacul unei cuti, poate fi suficient..Sa fie si una si alta Idea
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Miha60 Lun Oct 06, 2014 1:15 am

Da,e o idee buna.Sunt deacord sa nu ne axam doar pe lucruri marunte gen chestii de pus in brad,etc.
Miha60
Miha60


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Lun Oct 06, 2014 2:34 am

Asta e ideea. Da sa sti ca in materie de prosoape se poate aplica peste o banda aida, cusuta sau prosoape albe cu insertie neutre, pe care se poate coase dupa plac. Tot legat de prosoape pentru bucatarie, se pot folosi cele obisnuite din bumbac, costa foare putin si se poate lucra peste 3 fire, am cusut initiale pe asa ceva timp in urma. Nu vreau sa fie doar prosoape, dar se pot gasi anumite lucruri care sa fie de Craciun si pentru adulti hahaha  imi vine in minte si cosuletele de paine,maici gasesc din panza, pe care se poate aplica..manusi din cele captusite pentru luat tigaile de pe foc care mai au asortat si acele patrate, tot pentru fierbinte. Astea necesita ceva mai mult timp de cusut, 3,4 zile, cat un prosop sau cat 2, 3 ornamente  Idea
Astept si sugestiile voastre.
Aici e patratelul la care ma refer
http://www.casacenina.it/dmc/presina-nero-e-righe.html
Eu aici le primesc si gratis pe la cumparaturi, pe dansele chiar se poate pune ceva cusut.
http://www.casacenina.it/dmc/set-cucina-natale-ecru.html
Sau acest set, care aici cu doua bucatele de panza costa o avere, fara au preturi foarte mici, panza cusuta se poate prinde cu punctul ascuns, sau cu panglica..peste zig-zag
Cosulet paine
http://www.casacenina.it/casacenina/cestino-pane-giallo-blu.html
E simplu de facut, dar iarasi la gata eu am unul cumparat cu fata de masa hahaha se poate orna cu ceva cusut dupa bunul plac
Scuze pentru publicitate, da la ei stiu ca gasesc pentru exemplu.
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Miha60 Lun Oct 06, 2014 11:18 am

Sunt lucrusoare tare frumoase la Casa Cenina.
Aiic nu se gaseste asa ceva( cosulete de paine, niic chia rchestii din alea de scos din cuptor nu am vazut pe nicaieri pe net.
Se gasesc, da, prosoape cu insertie Aida aici dar nu de bucatarie... din alea obisnuite hand towel, bath towel.
Cum gasesti tu la casa Cenina din alea deja cu tema de Craciun nu sunt aici..
Ca sa aplic eu banda Aida peste, nu ma pricep sa cos asa finut , nu am masina de cusut.
Nu se gasesc din prospaoe de in din alea ca sa cos peste 2 fire cum ai zis tu..
Daca pot folosi orice prospo cu banda Aida, e ok atunci.
Ma gandesc la ceva ca sa fie usor de gasit si lucrat pentru toate fetele...

Alta idee ar fi , cum ai zis si tu, cutiuta( pe capac sa fie model de iarna), saculet , chiar si un mic goblen sau in x inramat cu tema de iarna.
Sa vedem ce zic si alte fete...
Miha60
Miha60


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Lun Oct 06, 2014 11:21 am

Dezbaterea abia a inceput, o sa fac poza la ce am in casa, prosop normal de bucatarie ...nu ca asta trebuie facut neaparat..eu am dat exemplu la ce gasesc gata facut..nu e predispus pentru a fi personalizat se poate folosi deja asa.
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de andra Lun Oct 06, 2014 11:26 am

e ok ideea cu un mic tablou sau cutie...
andra
andra


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Miha60 Lun Oct 06, 2014 11:30 am

Orice idee e binevenita, astept pozele...
Miha60
Miha60


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Lun Oct 06, 2014 11:50 am

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Qo9l5w
Prosoapele la care ma refer.
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Lun Oct 06, 2014 11:52 am

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 S2v5za
De aproape..am incercat si chiar se lucreaza bine pe dansele, asta evident ca nu le exclude pe cele destinate.
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Miha60 Lun Oct 06, 2014 11:59 am

Ce bine arata, Mary ! Imi plac mult de tot , din pacate aici nu se gasesc.. sunt numai tampenii hi hi hi nici vorba sa poti coase pe ele. Prosapele tale sunt prosoape adevarate, nota 10 plus pentru ele.
Dar nici nu are cine sa coasa aici , la cat de lenese si nepricepute sunt madamele... hi hi hi
E o idee excelenta si cu prosoapele.
Multumesc de poze, Mary!
Miha60
Miha60


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Mary Lun Oct 06, 2014 12:15 pm

Nu spun pretul..da am dat 1 euro pe bucata hi hi hi
Iar aici poze cu ustensila de luat oale
Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Vqu0jk
Dupa eticheta..iti sugerez sa te uiti si la raionul de gratare.. hahaha
Mary
Mary


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Miha60 Lun Oct 06, 2014 12:23 pm

Ce mai pret ai dat!! hi hi hi
Am cautat pe net, vad ca sunt de bumbac 100%, prospoul e 2,68 lire si transportul 5 ha ha
Ala de tinut oale fierbinti se cheama aici potholder, se gasesc dar fara banda aida...
Cercetez in continuare!
Multumim de idei, Mary! Toate sunt demne de luat in considerare.
Miha60
Miha60


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de andra Mier Oct 08, 2014 3:20 pm

[url=Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 2h6t3ck]
andra
andra


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de ANIKO Sam Oct 18, 2014 4:47 pm

Deci pana la urma facem sau nu schimbul? Ar fi bine sa clarificam...trece timpul. scratch
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Miha60 Lun Oct 20, 2014 8:32 pm

DA, cred ca ar fi bine sa ne hotaram daca da sau nu ca sa stim ce facem. Acusi e noiembrie...
Miha60
Miha60


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de ANIKO Mar Oct 21, 2014 6:26 pm

Miha cred ca ar trebui sa lasam balta acest schimb din moment ce nu sunt persoane interesate ! tristete
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Miha60 Mar Oct 21, 2014 6:34 pm

Asa se pare, nu este nimeni interest ! Il trecem la capitolul " Incercari" hi hi hi
Miha60
Miha60


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de andra Mier Oct 22, 2014 9:46 am

eu inca mai sunt interesata...
Daca nu are nimeni chef de cusut il putem organiza doar cu materiale specifice Craciunului...panglici,panza ,materiale,funde...
andra
andra


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de ANIKO Mier Oct 22, 2014 10:12 am

Andra nu e vorba de chef de cusut ci de lipsa de interes! Pentru 2-3 participanti nu merita!
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de andra Mier Oct 22, 2014 10:17 am

pai eu tu Miha Mary Nadia...suntem 5 hahaha
andra
andra


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de ANIKO Mier Oct 22, 2014 10:21 am

Tot putini! tristete
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de minzu.nadia Joi Oct 23, 2014 3:28 pm

Adica de ce nu merita???? Fie si doi participanti, deja e posibil schimbul.... si noi suntem mai mult de doi... Eu zic ca si noi cinci sa fim, deja pentru noi se merita de organizat schimbul.

Dar intelesesem ca schimbul deja este lansat, coasem ce avem de cusut si la sfarsitul lui noiembrie ne inscriem oficial pentru a face imediat schimbul de adrese si trimiterile - aceasta era ideea lansata de Mary, nu? scratch
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Propuneri pentru viitorul schimb - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru viitorul schimb

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum