Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018

5 participanți

In jos

Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018 Empty Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018

Mesaj Scris de Irina Sam Sept 08, 2018 8:56 pm

Buna tuturor!

In al zecelea an de existenta al formului, iata ca avem si noi expozitie!  salut
Prin bunavointa Bibliotecii Comunale din Teiu, in parteneriat cu Biblioteca Judeteana Arges, din Pitesti, in perioada 24-29 septembrie 2018 - luna aceasta, adica! - avem expozitie de goblen, numita "Goblenul - pictura cu acul"
Expozitia va avea loc in incinta Bibliotecii Judetene Arges, din Pitesti.

Participarea este gratuita, cu un numar de goblenuri nelimitat.
Conditia este sa fie inramate! - dar si daca nu sint, cautam solutii. Daca sint inramate, dar nu au agatatoare, sa stiti ca gasim solutii si la asta - daca ne sint aduse din timp. Sotul deja a inceput sa "fabrice" agatatori hahaha

Cine poate sa participe? Orice membru al forumului, de orice virsta si cu orice numar de goblenuri. Si rudele voastre, daca sint interesate, prin intermediul vostru.
Confirmarea de participare este asteptata pina cel tirziu pe 15.09.2018, deoarece trebuie sa transmitem lista participantilor si a goblenurilor expuse, pentru tiparirea etichetelor.
Cum se procedeaza?
Daca doriti sa aduceti goblenurile personal si sa participati, in fiecare zi sau cel putin la vernisaj si la inchidere, luam legatura prin mesageria privata si o sa incerc sa gasesc raspunsuri la toate intrebarile si sa stabilim exact cum si unde ne vom intilni.
Daca doriti sa participati, dar nu puteti veni personal, luati legatura cu mine si/sau cu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], prin mesaj privat sau telefon, pentru a putea trimite si recupera goblenurile participante.

Pentru a confirma participarea la expozitie, trebuie sa pregatiti in acelasi timp lista goblenurilor pe care doriti sa le aduceti, astfel: Numele vostru real, localitatea de domiciliu, numele goblenului, creatorul modelului (firma sau persoana, daca e o creatie originala).

Marti voi afla toate amanuntele privind organizarea, pentru ca abia ieri am primit confirmarea finala de la Pitesti. Orice element nou apare, o sa anunt tot aici de indata.

Chiar daca nu participati, sinteti invitati cu mare drag sa vizitati expozitia!

Pe linga membrii forumului, vor fi si participante din comuna Teiu, dar si reprezentanti ai presei, asa ca va fi chiar "goblenul pentru toti". Sintem convinsi ca va fi un eveniment minunat si va asteptam in numar cit mai mare!  imbratisare

Actualizare 13.09.2018:
1. Lista goblenurilor participante la expozitie trebuie transmisa pina cel tirziu duminica, 16.09.2018 - adica duminica aceasta, iar goblenurile trebuie sa ajunga la Pitesti cel tirziu vinerea viitoare, pe 21.09.2018, pentru a putea fi aranjate in spatiul expozitional.
2. Luni, pe 24.09.2018, expozitia se va deschide cu vernisaj, la care vor participa presa si autoritatile locale. Inca nu stim ora exacta, dar ora propusa este 12:00.
3. Goblenurile neinramate vor putea fi expuse! Trebuie doar asezate fiecare intr-o folie proprie, pe o coala de hirtie sau carton, in fiecare folie fiind introdusa o eticheta cu numele goblenului, pentru a putea fi expuse in vitrine.
4. Goblenurile vor fi recuperate din spatiul expozitional luni, 01.10.2018.


Ultima editare efectuata de catre Irina in Vin Noi 18, 2022 10:09 am, editata de 1 ori
Irina
Irina


Sus In jos

Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018 Empty Re: Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018

Mesaj Scris de Irina Joi Sept 13, 2018 8:08 am

Am adaugat informatiile noi. Pupici Pupici
Irina
Irina


Sus In jos

Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018 Empty Re: Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018

Mesaj Scris de filipcarol Joi Sept 13, 2018 8:22 pm

Multumim pentru oportunitate! Voi participa si eu cu 2 si mama cu 2. Am luat legatura cu Valy. Abia astept sa vad cum va fi.
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018 Empty Re: Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018

Mesaj Scris de Irina Sam Sept 15, 2018 1:58 pm

Carolina, cit ma bucur! Si noi sintem foarte entuziasmati! Acum trebuie sa mai rezolv doar problema acumulatorilor pentru aparatul foto, care in ultimul timp n-au rezistat nici pe departe suficient ca sa faca fata unei expozitii MARI, asa cum se prevede a fi a noastra face cu ochiul
Irina
Irina


Sus In jos

Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018 Empty Re: Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018

Mesaj Scris de aneta Lun Sept 17, 2018 10:33 pm

Inramate

Hudemas:
2 goblenuri natura moarta - B.S. Chardin
1 x Madona

Lucas:
Cai albi
Cosulet cu trandafiri - Katherine Klein

Krif
Portretul Mariei Nacu
Trandafiri- Renoir

Neanramate

[b]Hudemas:

Mona(mov) - Svetlana Valueva
Mia(rosu) - Svetlana Valueva
2 goblenuri - Flori
Vaza cu margarete

Lucas Chisinau:
Fata cu cercel de perla - Vermer
Vaza cu lalele

Krif:
La Frileuse - Tissot
Plimbare prin zapada - Tissot

PRELUCRARE Rozalia Hanganu - Winter Cat - Ekaterina Shututs
aneta
aneta


Sus In jos

Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018 Empty Re: Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018

Mesaj Scris de Irina Mar Sept 18, 2018 12:12 am

Gata, s-a notat! Mersi, Aneta!
Nu mai pot adauga nimic pe lista, pentru ca incepind de miine Biblioteca Judeteana va tipari etichetele. Inscrierile pentru participarea la expozitie s-au terminat. cafea
Irina
Irina


Sus In jos

Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018 Empty Re: Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018

Mesaj Scris de aneta Sam Sept 22, 2018 7:20 pm

Oamenii trebuie sa invete sa vada frumosul dincolo de calculatoare, masini, agitatie, servici, etc. Vreti sa va opriti un moment din drumul dumneavoastra aici? Locul cel mai potrivit este acela in care nu te mai intrebi cat este ceasul. S-ar putea sa va placa...va asteptam.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aneta
aneta


Sus In jos

Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018 Empty Re: Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018

Mesaj Scris de aneta Lun Sept 24, 2018 8:44 pm

Hai Delia cu poze de la expozitie....
aneta
aneta


Sus In jos

Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018 Empty Re: Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018

Mesaj Scris de Rosa Lun Sept 24, 2018 8:54 pm

De-abia astept sa vad poze de la expozitie... Imi pare rau ca nu am putut sa particip, am avut o perioada foarte agitata si incarcata...dar de-abia astept sa vad pozele...
Rosa
Rosa


Sus In jos

Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018 Empty Re: Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018

Mesaj Scris de Irina Mar Sept 25, 2018 10:28 am

Rosa, nu-i nimic, ramine pe data viitoare. Sint inca atit de multe goblenuri care merita aratate si cele care deja au fost aratate, merita sa fie expuse inca de nenumarate ori, asa ca, vorba lui Valy, speram sa nu mai treaca inca 10 ani pina la urmatoarea expozitie zambet
Irina
Irina


Sus In jos

Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018 Empty Re: Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018

Mesaj Scris de duchess Mier Oct 10, 2018 6:38 pm

Chiar daca nu am participat si nici nu am apucat sa vin, sunt incantata ca s=a intamplat!Trebuia sa se intample la un moment dat.Sper ca urmatoarea sa nu fie peste multi ani..
Felicitari, fetelor!
duchess
duchess


Sus In jos

Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018 Empty Re: Expozitie "Goblenul pentru toti" - 24-29 septembrie 2018

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum