Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

+17
michele
LALUNA
delia
lacramioara
VarTat
nicoleta
Elza
cristi21
minzu.nadia
Miha60
ginabreazu
andra
ANIKO
Mary
filipcarol
Crissy86
Irina
21 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de Irina Lun Mar 31, 2014 9:35 pm

Pentru ca ne-a placut tuturor schimbul de Craciun si pentru ca anul acesta este un an aniversar, vom demara de indata un nou schimb colectiv intre membrii forumului.

Anul acesta forumul nostru a implinit 5 ani de viata si de aceea am ales tema schimbului cu gindul ca toti participantii sa aiba o amintire frumoasa si durabila a acestui eveniment.
Mary impreuna cu administratia forumului formeaza echipa de organizatori pentru acest schimb.

Tematica schimbului: 5 ani de goblenit impreuna - mica mercerie goblenistica

Un obiect sau un set obiecte utile pentru cusut, brodat sau alte activitati creative, care sa fie neaparat cusut/brodat.
Broderia trebuie sa aiba ca tema mica mercerie de acasa - adica tot tema lucrului de mina - nasturei, ate, bobine, dantele, andrele, texte pe tema data, sau persoane care brodeaza - exista foarte multe modele de acest gen, iar organizatorii va stau la dispozitie cu surse de inspiratie, la nevoie.
Citeva exemple orientative: agenda sau album cu huse sau coperti brodate; saculet pentru fire sau accesorii; cutiute realizate prin tehnica cartonnage; etc

Ce intelegem prin set: 2 maxim 3 obiecte care formeaza un tot unitar - exemplu: set pentru brodat: carnetel pentru ace + husa foarfeca; sau husa agenda + semn de carte


Pachetul poate contine in plus maxim urmatoarele obiecte (fara a fi insa obligatorii):
- o felicitare (poate fi si cusuta, daca doriti)
- un obiect util care sa nu fie brodat (exemplu: jurubite sau bobine de ata, cartele pentru fire, etichete pentru fire, o revista, etc)

Aceste obiecte suplimentare nu sint obligatorii si puteti sa le adaugati pe toate, doar unul din ele, sau nici unul, depinde si de obiectul pentru schimb cit de mare este si deci cit de greu sau voluminos va fi pachetul.
Coletul nu trebuie sa depaseasca 500 gr.

Regulamentul schimbului intre membrii forumului Goblenul pentru toti

1. Galerie personala pe forum pentru participare.
2. Participantii trebuie sa respecte tematica schimbului si sa nu depaseasca numarul maxim de obiecte trimise impuse prin regulament.
3. Partenerii vor fi alesi prin tragere la sorti, fiecare va afla cui trimite prin mesageria privata, insa va afla de la cine primeste doar in momentul in care va ridica de la posta coletul.
4. Termenul de inscriere este 30 aprilie 2014. Inscrierile se fac scriind in acest topic.
5. Materialele si modelele folosite - la alegerea participantilor
6. Termenul limita de executare si data de la care puteti incepe trimiterile este 30.06.2014
7. Termenul limita de expediere este 31.07.2014. Va rugam sa respectati termenul de trimitere! In caz ca nu puteti duce la bun sfarsit schimbul, anuntati imediat unul din organizatori.


Dupa ce v-ati inscris:
Pina pe data de 30 iunie 2014 va rugam sa trimiteti un mesaj privat catre organizatori cu adresa dumneavoastra postala.
Pe 01 iulie 2014 veti primi un mesaj privat cu adresa partenerei(ului) de schimb caruia/careia ii veti trimite pachetul.

 Exclamare  In cazul in care decideti sa participati va rugam sa respectati regulamentul, el a fost conceput astfel incit toti membrii forumului sa poata participa, pentru a avea o amintire frumoasa legata de forum, spre multumirea fiecaruia.

Tot in acest topic va rugam sa scrieti eventualele intrebari legate de schimb.

START INSCRIERI!


Ultima editare efectuata de catre Irina in Mier Apr 16, 2014 11:14 am, editata de 1 ori
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de Crissy86 Lun Mar 31, 2014 9:49 pm

Eu vreau să particip, dar nu înțeleg de ce e o distanță atât de mare între finalizarea înscrierilor și data limită de execuție/ data de la care se pot începe trimiterile care coincide cu data când vom afla adresa partenerului. N-ar fi mai bine să știm mai din timp cui trimitem, adică de la sfârșitul lunii aprilie? Poate se dorește a se lucra ceva personalizat pentru partener și să fie timp pentru cercetări și execuție.
 imbratisare 
Crissy86
Crissy86


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de Irina Lun Mar 31, 2014 10:36 pm

Distanta mare intre inscrieri si finalizarea lucrarilor se datoreaza faptului ca unele dintre noi au probleme personale in primavara si am vrut sa dam tuturor posibilitatea sa participe.
Nu vom afla perechile pina la inceperea trimiterilor deoarece, tot din cauza unor probleme personale, organizatorii nu vor putea acoperi o eventuala retragere, deci vom trage la sorti perechile la final, pentru a avea siguranta ca toata lumea va avea partener de shimb.

Pina la urma, e mai bine sa nu stim pentru cine lucram, astfel alegerile noastre o sa ne reprezinte si o sa fie o amintire mai semnificativa.
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de filipcarol Lun Mar 31, 2014 11:01 pm

Si eu particip!!! Mi se pare super tematica!!
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de Mary Lun Mar 31, 2014 11:12 pm

Ma inscriu si eu, timp e destul pentru ales model, cusut.
Va urez, ce imi doresc si mie, inspiratie in alegerea modelului si evident spor.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de ANIKO Mar Apr 01, 2014 8:47 am

Imi place muuult, ma inscriu si eu! Mult succes si inspiratie participantilor!
Sper ca de data aceasta sa participe mult mai multi membri, intentionat nu am scris membre  hi hi hi .
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de andra Mar Apr 01, 2014 9:40 am

Si eu... zimbet 
andra
andra


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de filipcarol Mier Apr 02, 2014 8:44 pm

Cred ca ar trebui trimis un mesaj privat, ca nu s-a inscris multa lume....probabil nu au vazut topicul...
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de Mary Mier Apr 02, 2014 9:22 pm

Posibil, Irina ne poate ajuta.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de ginabreazu Joi Apr 03, 2014 9:58 am

Nu pot lipsi...prezent hi hi hi sa inteleg ca pot sa cos orice doresc eu si apoi sa trimit ?
ginabreazu
ginabreazu


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de Miha60 Joi Apr 03, 2014 10:31 am

Succes participantilor!
Miha60
Miha60


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de andra Joi Apr 03, 2014 10:50 am

nu ne arata si noua nimeni cum se asambleaza accesoriile?eu deja am gasit modelul dar nu stiu cum sa le asamblez....
andra
andra


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de minzu.nadia Dum Apr 06, 2014 8:15 am

Bine v-am gasit in acest topic promitator floare  - pur intamplator am dat de el  rusinat 

Desigur ca ma alatur si eu celor ce s-au inscris deja - tema mi se pare atat de actuala pentru un forum goblenistic  thumbs up  Desi eu inca nu stiu exact ce voi coase, vad ca avem cu toate timp berechet ca sa ne decidem. Idea de a nu sti de la cine primim si de a nu sti cui trimitem (pana practic pe ultima suta de metri ) este chiar interesanta, un fel de 'blind date' - de ce nu?

Felicitari pentru idee!  buchet 

minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de ginabreazu Dum Apr 06, 2014 10:16 am

Am studiat tema mai bine,mi-am si ales deja ce voi coase,asa ca particip si eu zimbet 
ginabreazu
ginabreazu


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de Irina Dum Apr 06, 2014 12:00 pm

Nadia, ma bucur tare mult ca ai gasit topicul si mai ales ca te-ai inscris fara sa stai pe ginduri.
Totodata, imi dai un semnal important.
Daca nici tu n-ai vazut mesajele noi de aici, inseamna ca multi altii au trecut pe linga fara sa le observe. Eu nici acum n-am reusit sa instiintez toti membrii forumului, promit ca azi o voi face neaparat si poate o sa prelungim perioada de inscriere.

Gina, ma bucur ca te-ai hotarit! Sint sigura ca vei lucra ceva deosebit, ca intotdeauna. Spor maxim!  salut 
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de cristi21 Dum Apr 06, 2014 7:47 pm

Desi am gasit topicul devreme, ma codeam, mi-am facut o idee ce sa lucrez si cu speranta sa nu ma fac de rusine va rog sa ma luati si pe mine in calcul in lista inscrisilor.
cristi21
cristi21


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de Irina Dum Apr 06, 2014 8:59 pm

Uraaa!!! Bine ai venit, Cristi!  floare 
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de Elza Lun Apr 07, 2014 4:44 pm

Ma inscriu si eu. Nu prea sunt activa pe forum, din punct de vedere al postarilor, dar va urmaresc cu mare placere.
Merita sa arat si eu, cate am invatat de la voi.
Elza
Elza


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de nicoleta Lun Apr 07, 2014 6:32 pm

Ma inscriu si eu. Sper sa pot face fata provocarii.
nicoleta
nicoleta


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de VarTat Lun Apr 07, 2014 7:12 pm

Irina, pune-ma si pe mine in lista. Nu prea  am experienta  de a face lucruri aplicative, dar am sa ma mobilizezi si am sa fac ceva frumos.  mixta
VarTat
VarTat


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de Mary Lun Apr 07, 2014 10:57 pm

Ce companie placuta ni s-a alaturat!
Bun venit!
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de Irina Lun Apr 07, 2014 11:06 pm

Bravo! Ne inmultim! Multumesc pentru inscriere si va doresc succes! Sint sigura ca iar vom vedea lucrusoare deosebite iesind din miinile voastre.  thumbs up 
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de lacramioara Mar Apr 08, 2014 9:09 am

Ma inscriu si eu.  spor la lucru 
lacramioara
lacramioara


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de ginabreazu Mar Apr 08, 2014 9:53 am

Eu deja am emotii hi hi hi 
ginabreazu
ginabreazu


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de delia Mar Apr 08, 2014 10:52 am

Avand in vedere ca m-am inscris pe forum tot in anul infiintarii acestuia, imi anunt si eu participarea cu mult drag, pentru a aniversa cei 5 ani impreuna. Inca nu stiu ce voi face si daca ma incadrez in timp util, dar voi incerca sa fac fata acestei provocari.
Mult spor si inspiratie tuturor participantilor.
delia
delia


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - 2014

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum