Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

+22
violin_aur
valkia
kammelya
michele
silvia
ramonazaha
Elza
aneta
hyaviv
Mary
raceala monica
dory
andra
Crissy86
nuti09
minzu.nadia
ANIKO
MNiko
carmendana
Lar Maria Elena
ioanaviorela
Irina
26 participanți

Pagina 7 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Irina Sam Mar 07, 2015 6:20 pm

Despre felicitarea si martisorul meu. N-am facut poze, pentru ca vremea a fost innorata si in casa nu ies bine. Carmen le-a surprins mai bine decit puteam eu.
Initial am invatat sa fac floricelele crosetate, am avut diagrame de la chinezi pe care le-am inteles dupa cum m-a taiat capul   bataie Am facut si am stricat o multime strimbe pina am prins doua modele de baza, stiti ca eu si croseta nu sintem prietene. Martisorul este in trei straturi, dar compus din doua flori: una cu un rind de petale rosii si un rind de petale galbene si a doua cu rosu, care vine si cu staminele din muline si e prinsa deasupra. Are dreptate Carmen, in poza nu se poate prinde bine in grosime.
Felicitarea a fost conceputa initial pe verticala, snururile verzi reprezinta iarba, iar cele trei flori se ridica spre soarele galben, care e o altfel de floricea, cu gol in mijloc, in care a intrat margeaua aurie.  M-am gindit la melodia celor de la Yazzoo, "The only way is up"  zambet
Pe urma am constatat ca mi-e greu sa scriu "Martie" frumos pe verticala si am intors felicitarea.
Deci... "the only way is up" pentru toata lumea care a sarbatorit primavara cu noi imbratisare

Irina


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Mary Sam Mar 07, 2015 7:46 pm

silvia a scris:  Am acoperit scrisul si va arat si martisorul

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 2vbk2kw
buchet
rusinat spre rusinea mea eu am confundat martisorul facut de Livia cu cel facut de Silvia, care e asemanator dar la o examinare atenta e diferit.
Livia,,Silvia cum e facut?
Irina dupa ce ajung toate, teebuie selectionate poze doar cu martisoarele si sa le vedem pe o singura pagina, un colaj unde Aniko se pricepe atat de bine, binenteles si felicitarile.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de LIVIA Dum Mar 08, 2015 1:32 am

Din pacate,mesagerul nu a ajuns la mine si nici nu cred ca va ajunge...Asta pentru ca lucreaza la posta ,,rom-mana''.

Mary,martisorul meu se lucreaza astfel:se iau doua patratele identice dintr-un carton rigid,se asaza in stea,iar firul de matase se trece peste doua colturi,in sens invers[adica il treci pe dedesupt,aducandu-l sus si venind cu firul peste cele doua colturi ]..apoi il tii strans cu mana stanga martisorul si vei trece firul peste urmatoarele doua colturi...pana la final.
E necesara putina experienta ..pana iese  frumos.
La terminarea acoperirii colturilor ,se va intoarce martisorul si se va taia firul de matase si se va fixa cu lipici.Tot acolo se va fixa si fundita de martisor...
Se poate combina si :un rand alb-unul rosu...doua rosii-doua albe...jumatate alb-jumatate rosu...sau alb

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 2wcijy9
LIVIA
LIVIA


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Mary Dum Mar 08, 2015 1:45 am

Multumesc pentru explicatii,,e foarte migalos si e nevoie de practica, imi place si snurul, e perfect.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Camelia Dum Mar 08, 2015 11:38 am

Felicitari, sunteti minunate.Aveti imaginatie, rabdare I love you bravo
Camelia
Camelia


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de andra Dum Mar 08, 2015 4:21 pm

[url=Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Betu7o]


andra
andra


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de andra Dum Mar 08, 2015 4:22 pm

[url=Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 2cgo8zp]
andra
andra


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de andra Dum Mar 08, 2015 4:22 pm

Am pus poze mai clare cu ce i am trimis eu lui Nuti.Ca tot n avem la ce sa ne uitam. hi hi hi
andra
andra


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Mary Dum Mar 08, 2015 7:16 pm

Ai facut bine Andra, avem de invatat cate ceva de la fiecare, si nu sunt toate inca visez cu ichii desch
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de nuti09 Dum Mar 08, 2015 9:28 pm

Asa e, ale mele erau facute cu tel...
Astept si eu sa apara restul pozelor, sa mai admiram creatiile fetelor! Mi-au placut absolut tot ce s-a trimis si postat!
nuti09
nuti09


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de raceala monica Dum Mar 08, 2015 11:09 pm

Superbe martisoare!Am primit si eu un superb martisor ,multumesc frumos! imi cer scuze ca nu am avut cant sa-l postez.Dupa targ am avut probleme cu fata ,am ajuns la internare in spital.Revin cu foto cat de curand love
raceala monica
raceala monica


http://artmonica-handmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de anasstasia Dum Mar 08, 2015 11:38 pm

Va aplaud pe toate! A fost o reala placere sa vad tot ce ati trimis, ati facut treaba de nota 20! Bravo tuturor!
anasstasia
anasstasia


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Irina Lun Mar 09, 2015 12:37 pm

Am facut o mica recapitulare, ca sa vedem mai bine ce martisoare mai sint de venit sau de pozat. Cele in asteptare sint notate cu Nu in tabel, la rubrica "Avem poze".

Nr.
inscriere
NumeAvem pozeDe unde primeste
1MicheleDakammelya
2VioNuMichele
3LiviaNuVio
4SilviaDaLivia
5IrinaDaSilvia
6CarmendanaDaIrina
7MNikoDaCarmendana
8MaryDaMNiko
9AnikoDaMary
10AndraDaAniko
11Nuti09DaAndra
12Nadia MinzuDaNuti09
13Crissy86DaNadia Minzu
14ElzaDaCrissy86
15RamonahazaNuElza
16violin_aurDaRamonahaza
17Raceala MonicaDaviolin_aur
18KammelyaDaRaceala Monica


Ultima editare efectuata de catre Irina in Mar Mar 24, 2015 6:14 am, editata de 3 ori
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de raceala monica Mar Mar 10, 2015 9:50 am

Am revenit si eu cu poza,imi pare rau ca nu este foarte buna.Multumesc frumos pentru acest frumos martisor!
Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 10zu713
-----------------------------
Am iluminat putin poza ~ Irina
Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 10zu7110
raceala monica
raceala monica


http://artmonica-handmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de dory Mar Mar 10, 2015 10:43 am

super. I love you
dory
dory


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Mary Mar Mar 10, 2015 12:55 pm

Frumos! I love you
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de nuti09 Mar Mar 10, 2015 9:53 pm

Irina, la pag.6 gasesti si poza Nadiei cu ce am expediat eu....nu inteleg de ce apare acel "nu " in tabel...
nuti09
nuti09


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Irina Mier Mar 11, 2015 10:01 am

Deosebit martisorul de la Aura, combinatile cu floricele marunte mi-au placut intotdeauna. Si ideea felicitarii imi place. Felicitari!

Nuti, scuze, am corectat tabelul. Probabil cind am cautat in mesaje nu mi s-a incarcat poza. rusinat
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de nuti09 Mier Mar 11, 2015 9:35 pm

Si mie imi place martisorul primit de tine, Monica, e tare finut!
Irina, nu e nici o suparare, doar voiam sa se clarifice situatia,nici mie nu mi se incarca pozele mereu, e o.k... zimbet
nuti09
nuti09


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Lar Maria Elena Joi Mar 12, 2015 10:03 am

LIVIA a scris:

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 2wcijy9
Superb martisorul, o adevarata bijuterie buchet ! Genul acesta de martisoare sunt preferatele mele, din pacate nu le-am mai vazut de vanzare pe la tarabe de multi ani tristete
Lar Maria Elena
Lar Maria Elena


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Irina Vin Mar 13, 2015 12:57 pm

Nu mai pune nimeni poze? Te rog!!!
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Irina Sam Mar 21, 2015 12:10 pm

Mai asteptam restul de poze pentru a face colajul final, nu-i asa?
Pina atunci, am deschis albumul schimbului in galeria foto a forumului, puteti incarca imaginile direct. Va rog doar sa le redimensionati inainte, ca sa nu depaseasca 800x700 pixeli. Aici sint informatiile necesare pentru redimensionare:
http://www.goblenul.com/t1243-galeria-forumului-albume-personale#215985

Voi adauga "coperta" cind vom avea toate fotografiile, daca Aniko o sa fie draguta ca de obicei si o sa faca un colaj frumos ca si celelalte. Mersi, Aniko!

Aici este albumul:
http://www.goblenul.com/gallery/Schimburi/Schimb-Martisor-2015/Schimb-Martisor-2015-cat_c56.htm
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de violin_aur Dum Mar 22, 2015 9:32 am

Gata, nu am gasit cablul dar am facut rost de un alt aparat foto.
Sa vedem daca mai stiu sa incarc pozele:))
Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 291hpns
violin_aur
violin_aur


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de violin_aur Dum Mar 22, 2015 9:33 am

Si mesajul din el...multumesc frumos!
Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 2rm5kbp
violin_aur
violin_aur


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de violin_aur Dum Mar 22, 2015 9:34 am

Cu tinypic nu stiu sa le intorc...dar acum ca vad ca incep sa invat din mers o sa sterg praful prin galerie!
O primavara frumoasa tuturor!
violin_aur
violin_aur


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de michele Dum Mar 22, 2015 6:17 pm

Cu intarziere dar cu mare placer postez si eu martisorul primit. Multumesc inca o data!pupici

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 3313dea
michele
michele


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 7 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum