Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

+22
violin_aur
valkia
kammelya
michele
silvia
ramonazaha
Elza
aneta
hyaviv
Mary
raceala monica
dory
andra
Crissy86
nuti09
minzu.nadia
ANIKO
MNiko
carmendana
Lar Maria Elena
ioanaviorela
Irina
26 participanți

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Mary Sam Feb 21, 2015 2:02 pm

Andra, o primavara frumoasa sa ai, sa porti cu drag martisorul. O felicitare cu aer de primavara. Super!
Aniko, felicitari!

Mary


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de andra Sam Feb 21, 2015 2:03 pm

mersi Mary,Silvia! Pupici
andra
andra


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de nuti09 Sam Feb 21, 2015 10:02 pm

Foarte frumoase,fetelor! Felicitari pentru cat de finut lucrati!
nuti09
nuti09


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Irina Dum Feb 22, 2015 12:33 am

Felicitarea de la Aniko e de un bun-gust desavirsit. Felicitari!
Andra, de ce n-ai scos martisorul din plic? nu e voie Mi-am facut ochii telescopici si tot nu reusesc sa-mi dau seama - are cumva si margelute?
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de ANIKO Dum Feb 22, 2015 8:59 am

Da, Irina are 7 margelute si se poate purta ca si o brosa. Din pacate eu am uitat sa-l pozez asa ca asteptam ca Andra sa-i faca o poza fara pliculet. Te rog!!!
D-na Silvia, Ioanaviorela, Mary, Nuti va Multumesc!
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de dory Dum Feb 22, 2015 11:06 am

Aniko esti plina de idei noi ,moderne.Andra sunt sigura ca il vei purta cu placere martisorul.
dory
dory


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de andra Lun Feb 23, 2015 10:32 am

sunt sigura ca intrati repede sa mai vedeti ceva nou.... hahaha [url=Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 2vj215t]
andra
andra


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Irina Lun Feb 23, 2015 12:27 pm

Ei, uite acum se vede bine martisorul! Multumesc, Andra!
Frumoasa combinatia intre firul degrade si margelute. Aniko, ai ajuns sa stapinesti foarte bine si tehnica asta. Tie nimic nu-ti scapa, pe toate le inveti. bravo
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de minzu.nadia Lun Feb 23, 2015 12:42 pm

frumoase sunt primele martisoare ajunse la destinatie thumbs up thumbs up Am verificat dupa codul trimiterii, plicul meu e deja in Bucuresti la distributie, sper sa ajunga la destinatara curand visez cu ichii desch
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de silvia Lun Feb 23, 2015 5:11 pm

Astazi a ajuns postasul cu felicitarea de la Livia, pentru care ii multumesc mult.
M-a nimerit , e ceea ce imi place si un martisor lucrat cu drag in aceeasi tehnica cu care l-am lucrat si eu.
O primavara frumoasa cu multa sanatate si bucurii in suflet iti doresc si tie Livia.
Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 2zf4zrc
silvia
silvia


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de silvia Lun Feb 23, 2015 5:12 pm

Am acoperit scrisul si va arat si martisorul

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 2vbk2kw
buchet
silvia
silvia


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de andra Lun Feb 23, 2015 5:30 pm

wow ce frumoasa e...e facuta de Livia sau asa e cumparata ca nu mi dau seama?martisorul cum e lucrat>
andra
andra


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de MNiko Lun Feb 23, 2015 5:46 pm

ce martisoare frumoase ati pregatit fetelor. Va felicit pe toate!
MNiko
MNiko


http://www.mamicreativ.com

Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de ANIKO Lun Feb 23, 2015 6:10 pm

Vad ca azi au avut de lucru postasii. face cu ochiul
A trecut si pe la mine

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 DSCF4799


Multumesc frumos, Mary! Mi-ai facut o bucurie, atat felicitarea cat si martisorul sunt atat de finute, migalos lucrate. Tot am invartit azi martisorul si nu am reusit sa inteleg cum l-ai lucrat, e atat de delicat! imbratisare
Abia astept ziua de 1 Martie sa-l pot purta!
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de ramonazaha Lun Feb 23, 2015 6:51 pm

Ce frumuseti vedem aici. Ce minunatii poti darui cuiva drag cu putina rabdare si un strop de talent nu kitchurile de pe tarabele de la colt de strada
ramonazaha
ramonazaha


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de andra Lun Feb 23, 2015 7:06 pm

ce ghiocei frumosi...ai taiat tu internul felicitarii sau asa a fost?martisorul e tatting?
andra
andra


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de ioanaviorela Lun Feb 23, 2015 7:26 pm

In seara asta am vazut ceva ce mi-a mers la suflet: doua felicitari si doua martisoare minunate. Felicitari celor doua doamne care le-au creat! buchet
ioanaviorela
ioanaviorela


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Mary Lun Feb 23, 2015 7:30 pm

Ma bucur, Aniko, nu speram asa repede.
A fost decupat cartonul, Andra iar martisorul tatting.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de nuti09 Lun Feb 23, 2015 8:38 pm

Ce lucruri finute mai lucrati! Tare frumoasa felicitarea, Mary! Si nici martisorul nu e mai prejos!
nuti09
nuti09


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de MNiko Lun Feb 23, 2015 8:47 pm

Marry, eram sigura ca martisorul e tatting. E atat de mic si delicat din ceea ce vad eu in poza. In mod clar trebuie sa invat sa folosesc suveica. Cu acul nu ies asa de mici si delicate.
MNiko
MNiko


http://www.mamicreativ.com

Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Mary Lun Feb 23, 2015 9:02 pm

Multumesc buchet MNiko, nu e chiar mic martisorul, are 2,5 cm. Cred ca trebuie sa incerci si suveica.

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 15ev8ts
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Mary Lun Feb 23, 2015 9:04 pm

Felicitarea e in punct de goblen, panza necaroiata goblen.
Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Oaqauo
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de MNiko Lun Feb 23, 2015 9:20 pm

Mary, am incercat si suveica si am vazut cat de mici ies lucruile realizate cu acelasi fir, acelasi model. Mi se pare insa ca lucrez mai repede cu acul si uite asa ajung sa pun mana mereu pe ac, nu pe suveica desi am gasit numeroase modele care nu se pot lucra decat cu suveica. Daca poti, imi dai si mie diagrama martisorului? Multumesc.

PS: am remarcat mileul de sub felicitare. Imi dau seama ca tot tating si pot spune ca e superb. Felicitari.
MNiko
MNiko


http://www.mamicreativ.com

Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Lar Maria Elena Mar Feb 24, 2015 8:45 am

Felicitari, fetelor! Am vazut aici atatea lucruri frumoase incat sunt in extaz ris
Dna Silvia, trebuie sa ne spuneti si noua cum lucrati acele martisoare bumbisori. Mie imi sunt atat de dragi, practic incercand sa fac ceva asemanator am ajuns sa fac tatting, insa tot n-am invatat sa fac "acele" modele de martisoare! Inainte le gaseam si prin magazine, acum insa nu am mai vazut de mult!

Felicitari!
Lar Maria Elena
Lar Maria Elena


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de carmendana Mar Feb 24, 2015 10:01 am

Wow, ce martisoare si felicitari minuante! felicitari tuturor!
carmendana
carmendana


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de silvia Mar Feb 24, 2015 3:49 pm

Lar Maria, acei bumbisori pot fi rotunzi cum sunt ai mei si pot fi facuti si in colturi cum este al lui Livia.
  Faci din hartie de scris sau din folie rotund de diametru cat de mari doresti sa-i faci. Imi fixez mijlocul si cu un ac foarte subtire de la mijloc spre exterior de jur-imprejur , din aproape in aproape i-am surfilat sa se acopere perfect.
 Firul de matase e de preferat sa fie  intreg nu intrerupt.
 E un pic migalos, daca ai croseta cu ac foarte subtire se poate  face si cu croseta , pe margine in ambele cazuri ramane ca un lantisor.
  Eu l-am facut la rotund, dar in colturi e mai frumos.
  Nu stiu daca am fost prea explicita.
silvia
silvia


Sus In jos

Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului - Pagina 2 Empty Re: Schimb Martisor 2015 - Parada schimbului

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum