Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

+8
filipcarol
soranah
VarTat
ANIKO
michele
andra
minzu.nadia
Irina
12 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de andra Mar Apr 26, 2016 5:24 pm

Ce super sunt.Foarte bine finisate...și cusute migălos. .

andra


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Irina Mier Apr 27, 2016 11:15 am

Nadia, multumesc pentru explicatia semnului de carte si scuze ca n-am raspuns mai repede. Nu m-am asteptat sa fie kit pentru semn de carte, nu am vazut pe la noi asa ceva, mai ales cu un design atit de modern. Se pare ca am ramas in urma de cind n-am mai vizitat site-urile de profil.

Liliana, mersi! S-ar putea sa am noroc si sa ajunga la mine pina in Paste thumbs up

Carolina, am incercat sa indrept pozele si nu se poate, cred ca forumul le intoarce automat, dar daca pe poza deschisa intr-o fereastra noua se face click dreapta si se alege "View image" sau ceva similar (depinde de browser), se vede in pozitia corecta. Oricum, pozele tale sint de revista, atit ca aranajamente, cit si in ce priveste calitatea imaginii. Ai mare talent, te-ai gindit vreodata sa faci o cariera in fotografie?

Ioni, jos palaria! Sint superbe! Si finetea lucraturii si asamblarea iti fac cinste I love you Rama cu modelul blackwork este deosebita, eleganta, m-a cucerit. Carolina, sa te bucuri de ele floare

Ornamentul de Paste a fost cumva kit?
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de filipcarol Mier Apr 27, 2016 12:07 pm

Haha merci, nu m-am gandit la fotografie, trebuie sa ai un simt artistic pe care eu cred ca nu il am. Tata in tinerete si fratele meu mai mare au cochetat cu fotografia, aveam camera obscura in baie si imi placea sa vad cum apare imaginea pe hartia fotografica...Pozele le-am facut cu telefonul, de cand am telefonul asta nu prea mai folosesc aparatul de fotografiat care ar face cu siguranta pozele mai bune dar e mai comod si rapid cu telefonul.

Iti raspund eu, ousorul este inramare marca goblenart.
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de filipcarol Vin Apr 29, 2016 3:49 pm

Nu mai pune nimeni poze?
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Ioni Lun Mai 02, 2016 11:21 am

Paste fericit dragele mele. Hristos a inviat!
In primul rand vreau sa va spun ca am primit pachetelul de la Carolina miercurea trecuta,dar pt ca a doua zi am plecat in vacanta,nu am avut timp sa pun poze. Ma intorc abia duminica si luni o sa vedeti ce lucruri deosebite am primit.
Cu ocazia aceasta vreau sa-i multumesc Carolinei pt toata munca depusa.
Irina, ousorul nu a fost chit. Cei de la Goblenart il au la vanzare gata cusut. Dar eu am avut o "pila" (părinții sotului meu sunt din zona Radauti si 2 dintre matusile lui lucreaza goblenuri pt firma aceasta. Cu cativa ani in urma am văzut modelul la una dintre ele si mi l-a dat si mie. Tot ea m-a ajutat cu inramatul acum). Intr-adevar se preteaza ca si kit, si este un model creat chiar de firma Goblenart.
Ioni
Ioni


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de filipcarol Lun Mai 02, 2016 2:07 pm

Nu de la mine, de la Andra zimbet
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Ioni Lun Mai 02, 2016 5:15 pm

Scuze. Am fost atat de incurcata de fiecare data cand m-am uitat la acel tabel, incat ma mir ca plicul meu a ajuns la persoana potrivita. Imi cer scuze Andra
Ioni
Ioni


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Irina Joi Mai 05, 2016 5:36 pm

Hristos a inviat!
Sper ca ati petrecut un Paste fericit!
Noi am fost in mijlocul familiei si de aceea am stat departe de internet cam tot timpul.
Am primit pachetul de la Liliana de joi, dar pina mi s-au incarcat bateriile la aparatul foto... a inceput sa ploua. Si azi, cind am zis si eu ca am prins o zi cu soare, tot au circulat ceva norisori, deci pozele nu sint chiar de cea mai buna calitate.

Liliana, cadoul de la tine m-a impresionat extraordinar de mult. Mai ales ca avem o afinitate speciala cu parintele Arsenie, am in biblioteca mai multe carti cu interviurile lui. Nu aveam cartea si sa stii ca nici n-am deschis bine plicul, am vazut ca e o carte, am vazut ce e si pina sa ajung in casa deja citeam din ea inimi Iti multumesc din suflet!
Iata prima parte a cadoului:
Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Schimb10

Irina
Irina


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Irina Joi Mai 05, 2016 5:40 pm

Si iata si toate cele trei lucrari ale Lilianei:
Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Schimb11

Toate sint absolut impecabil lucrate, iar floricica este ornata cu fir metalic. Am simtit ca totul a fost lucrat special pentru mine, ca m-am facut cunoscuta si mi s-a citit in adincul sufletului. Nu pot descrie cit de mult a contat fiecare detaliu, sensibilitatea de care ai dat dovada cind le-ai lucrat. Liliana, prietena draga, iti multumesc inca o data!
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Irina Joi Mai 05, 2016 5:41 pm

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Spring10
Mileul si-a gasit de indata locul chiar in holul de la intrare, unde se asorteaza perfect si cu stilul si cu rosul covoarelor.
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de andra Joi Mai 05, 2016 6:26 pm

Foarte frumoase și lucrate super...
andra
andra


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Liliana_ct Joi Mai 05, 2016 7:01 pm

Irina, ma bucur ca iti place ceea ce ti-am trimis, m-am gindit si m-am rasgindit de mai multe ori ca nu stiam ce sa lucrez. Floricica blakwork am gindit-o ca sa o inramez sa o pui exact cum este cel cu rama galbena dar timpul nu mi-a mai permis sa ma ocupur de inramare, te rog sa o inramezi tu sau sa o folosesti cum crezi mai bine. Micul mileu il poti folosi ca atare sau ca suport pentru o cana de cafea. Semnul de carte m-am gindit sa-l folosesti si sa iti aduca aminte de mine. Special le-am crosetat din acelasi fir si aceiasi culoare pentru ca eu sunt cu asortatul culorilor si a lucrurilor. Cartea am luat-o exact pentru tine, am intuit ca o sa-ti placa.
Pe aceasta cale va rog sa-mi scuzati absenta pe de forum, sau sa-mi motivati absentele.... rusinat. Aceste mici cadouri am vrut sa fie speciale pentru sarbatoarea sfinta a Pastilor. Irina am avut placerea de a te intilni live o data, am vrut sa-ti fac o bucurie pe aceasta cale si te imbratisez cu drag.
Pupici buchet imbratisare
Liliana_ct
Liliana_ct


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de dory Joi Mai 05, 2016 7:17 pm

Foarte frumoase .bravo Liliana.
Irina,sa te bucuri de ele.
dory
dory


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de filipcarol Vin Mai 06, 2016 3:46 pm

Super! Felicitari Liliana, au iesit foarte frumoase. Sa le folosesti cu placere Irina.
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Irina Mier Mai 11, 2016 10:09 am

Din pacate pozele nu pot reda senzatia tactila, e o placere sa folosesc semnul de carte...

Cred ca am intuit si o rama pentru floricica, mai trebuie sa ajung in magazin sa vad daca mai au pe stoc - ceva in genul celor ce le-am vazut pe la francezi, cu aplicatii in relief. Daca gasesc una patrata, floricica e ca si inramata.

Ioni, multumesc pentru povestea ousorului, a fost o placere. Nici nu stiam ca angajeaza pentru a coase goblenurile pe care le vind.

Dar uite, a trecut ceva timp si ma ingrijoreaza pachetul meu catre Nadia, face pe drum cam mult vulpita
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de minzu.nadia Vin Mai 13, 2016 10:18 am

Sa le stapanesti cu placere, Irina! Bravo, Liliana! thumbs up
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Irina Vin Mai 13, 2016 1:27 pm

Multumesc, Nadia! Inca nu ai primit pachetul de la mine?
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de minzu.nadia Vin Mai 13, 2016 3:22 pm

Nu, sper sa ajunga curand zimbet Daca nu l-ai trimis recomandat nu avem cum sa il urmarim, ne inarmam cu rabdare.
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de dory Sam Mai 14, 2016 9:11 pm

Nu mai posteaza nimeni, minunatii de la schimb visez cu ichii desch
dory
dory


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de filipcarol Sam Mai 14, 2016 9:25 pm

Aura...unde esti? Aura a primit dar nu a pus poze inca..o parasc hahaha
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Liliana_ct Sam Mai 14, 2016 10:46 pm

Eu nu am primit ca puneam poze imediat.
Liliana_ct
Liliana_ct


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Irina Mar Mai 17, 2016 10:21 pm

Ioni, Aura, asteptam pozeeeee!!!!!!! Te rog!!!
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Ioni Lun Mai 23, 2016 4:40 pm

Va rog sa ma scuzati fetelor ca pun poze asa de tarziu, dar pur si simplu nu am avut timp pana acum.
Vreau sa-i multumesc Andrei pentru cadoul pe care mi l-a trimis și pentru munca depusă. Se vede foarte clar in poza ca am avut parte de un iepuras foarte bogat, toate lucrurile sunt foarte migalos și atent lucrate. Andra, esti de nota 10.  buchet

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 S688rb
Ioni
Ioni


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Ioni Lun Mai 23, 2016 4:42 pm

Si mai in detaliu:
Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 11cgqaf
Ioni
Ioni


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Ioni Lun Mai 23, 2016 4:43 pm

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Cni2t
Ioni
Ioni


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Ioni Lun Mai 23, 2016 4:45 pm

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 2d6wac1
Ioni
Ioni


Sus In jos

Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale - Pagina 3 Empty Re: Schimb de primavara 2016 - trimiterile postale

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum