Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Schimb 2013 - lista perechilor

+16
Irina
nicolina
iulia
nicoleta
Miha60
ANIKO
Lili
katy85
ginabreazu
minzu.nadia
Mary
dory
hyaviv
filipcarol
alina
michele
20 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de michele Lun Oct 28, 2013 10:50 pm

Dragele noastre, pentru a face lucrurile mai interesante, perechile nu vor fi: eu iti trimit tie si tu mie, ci trimitem unei persoane si primim de la alta. zimbet

 Inainte de a o publica  detaliem un pic regulamentul  pentru aceasta etapa a schimbului:

- Termen de trimitere 10 decembrie
- Cine nu poate respecta termenul de trimitere a pachetului trebuie anunte organizatorii inainte de data de 10 Decembrie.
- Daca doriti sa va retrageti anuntati organizatorii nu mai tarziu de 25 Noiembrie
- Cand ati impachetat schimbul postati in topicul deschis special o poza cu pachetul/plicul gata de trimis  (atentie la acoperierea numelui si adresei atat a destinatarei cat si a celei ce trimite. (in caz ca ati uitat sa acoperiti trimiteti poza pe mesaj privat uneia dintre organizatoare)
- La primirea schimbului destinatara va posta o  poza in topicul pe care il vom deschide special pentru  pentru a ne incanta ochii si a ne bucura si noi alaturi de ea. Va rugam nu postati poze in galeriile personale.
- Nu dorim sa suparam pe nimeni, si nici nu anticipam ca se va intampla asa ceva... dar daca cineva nu trimite nimic partenerei si nici nu anunta organizatorii in termen, acea persoana va fi exclusa de la urmatoarele schimburi.

Si acum lista... prima coloana reprezinta ordinea tragerii la sorti

Schimb 2013 - lista perechilor Untitled_zpsc92e85e7
michele
michele


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de alina Lun Oct 28, 2013 10:53 pm

dansez  suuuper!
Si vreau sa multumesc inca o data organizatorilor si celei care a venit cu ideea! O sa avem niste sarbatori minunate!!!
alina
alina


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de filipcarol Lun Oct 28, 2013 11:02 pm

Yuhuuu! Nadia, tot m-am luat de animalutele tale de plus, vezi, nu scapi de mne hahaha...
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de hyaviv Mar Oct 29, 2013 2:33 am

URAAA!!!s-au afisat perechite.. ce ma bucur..De maine, la treaba!
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de dory Mar Oct 29, 2013 8:59 am

super ,multumim organizatorilor.De acum va fi greu ce model sa aleg,am pus ochii pe mai multe. visez cu ichii desch 
dory
dory


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Mary Mar Oct 29, 2013 9:05 am

Pana pe 1 e timp de gandit hahaha  eu am avantaj de cateva ore si tot nu m-am hotarat hahaha 
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de minzu.nadia Mar Oct 29, 2013 9:13 am

ura  In sfarsit avem perechile ura 

Fetelor ce idee ingenioasa ati avut sa fie diferite persoanele careia ii trimitem si de la care primim! Cristi21, Filipcarol, ce mult ma bucur ca vom avea aceasta fericita ocazie de a ne aduce o mica bucurie una alteia Pupici  Carolina, vezi sa nu vandalizezi ursuletul baiatului pentru biscornu-ul meu ca tot vine Craciunul si nu e bine sa il intristezi hi hi hi 
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de ginabreazu Mar Oct 29, 2013 10:00 am

Super,super,gindesc ca un pic in dezavantaj sunt fetele ce trebuie sa trimita in afara tarii,dar si cele ce trimit in tara,ex. Mary trebuie sa-ni trimita mie,o va costa un pic,cum ma revasez eu in acest caz ? Vreau sa va spun deja ca ma gindesc cu mare bucurie la ziua de 10 dec,parca deja vad caleasca mosului plecind spre destinatii:dansez: dansez Multumesc celor ce au venit cu aceasta idee....
ginabreazu
ginabreazu


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de katy85 Mar Oct 29, 2013 10:16 am

Super,abia am asteptat lista de perechi,si sunt foarte privilegiata in acelasi timp si foarte emotionata,sper sa nu dezamagesc ,pentru mine sa ii trimit Lalunei,care face atatea lucruri minunate,frumos finisate,e o onoare,acum stau sa ma gandesc ce sa incep,de primit stiu sigur ca va fi o super opera de arta din manutele lui Crissy,ea orice face ii iese minunat imbratisare pupici 
katy85
katy85


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de minzu.nadia Mar Oct 29, 2013 10:55 am

Facem schimb de adrese prin mesaj privat sau le primim de la moderatori conform listei?
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Mary Mar Oct 29, 2013 11:14 am

Gina, sa-l trimita fara umplutura hahaha  si cheltui mai putin..binenteles ca glumesc.
Daca nu le umplem cu ceva greu..nu e asa mare diferenta de pret, am trimis din tara cand am fost in iunie si nu am cheltuit mai mult de 1 euro, iar cine trimite si din afara, sunt tarife iar ok.. o data pe an scot frigiderul din priza fac economie..si tot trimit.hahaha 
Acum, la modul serios daca cineva e in dificultate si vrea sa se retraga din acest motiv, nu e nici o problema, important e sa anunte cat mai repede cu putinta, pentru a fi inlocuit.
Nici cazul de revansat nu cred ca e, in cazul meu vorbesc, mie imi trimite Alina, tot din alta tara..asa ca sunt rezolvata.
Gina..ce emotii am si nu am ales inca modelul.
Astept dresa ta pe email, sau aici pe forum pe messageria privata.
Termenul de 10 decembri, e cel maxim, se poate trimite si pe 1, sau mai repede, depinde de fiecare.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Mary Mar Oct 29, 2013 11:17 am

minzu.nadia a scris:Facem schimb de adrese prin mesaj privat sau le primim de la moderatori conform listei?
Nadia, din ce am inteles si eu, de la sefe, se face schimbul intre direct interesati. Cine trimite cere adresa la destinatar, ca doar nu o sa ceara cel care trebuie sa primeasca mixta 
In caz de dificultate, probleme, informam pe Irina, sau Michelle.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Lili Mar Oct 29, 2013 11:19 am

Surprize , surprize ! Of , abia astept portita de timp sa aleg ce voi face ! Dory ma bucur ca voi face pe Mosul pentru tine ! Irina hmm o sa-l umpli cu macese tocate Pupici  ?
Lili
Lili


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Mary Mar Oct 29, 2013 11:20 am

Lili, nu da idei, ca nu sti cu ce ma pricopsesc de la Alina hahaha  cu puf de macese spaima 
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de ANIKO Mar Oct 29, 2013 12:49 pm

minzu.nadia a scris:Fetelor ce idee ingenioasa ati avut sa fie diferite persoanele careia ii trimitem si de la care primim!  
Marturisesc ca eu am fost cu ideea si ma bucur ca si voua va place! dansez  M-am gandit ca asa va fi un schimb intr-un grup mai mare, sper si mai inchegat si nu intre grupulete de cate doua persoane. Idea 

Daca ar fi dupa mine, asi trimite deja azi plicul, nu mai am rabdare...sper doar sa-i placa lui Michelle, avand in vedere minunatiile care-i ies din mana si cu care ne-a obisnuit.
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de hyaviv Mar Oct 29, 2013 2:00 pm

Ha, o fi facand michele lucrusoare deosebite dar lasa aniko, ca nici cu tine nu mi-e rusine.. mixta 
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Miha60 Mar Oct 29, 2013 2:11 pm

.. adevarat ai grait, Vyv!
Miha60
Miha60


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de nicoleta Mar Oct 29, 2013 2:20 pm

Vai, acum ca ati afisat lista chiar am emotii. Sper sa ma hotarasc repede ce model voi lucra si, mai ales sper sa-i placa Irinei.
Va doresc inspiratie si spor la lucru.
nicoleta
nicoleta


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de hyaviv Mar Oct 29, 2013 2:41 pm

miha, de ce nu te-ai inscris si tu??
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de alina Mar Oct 29, 2013 2:47 pm

Mary, iti dai seama ca il umplu cu ce gasesc prin casa hahaha 
Iar cu frigiderul razi tu razi dar uite cum facui bani de 2 kituri hi hi hi 
Chiar, oare reuseste cineva sa inmaneze personal plicul?
alina
alina


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de michele Mar Oct 29, 2013 3:03 pm

Fetelor nu va faceti griji, sunt convinsa ca toata lumea va fi incantata de ceea ce va primi. imbratisare 

Asa cum a spus si Mary nu va fie jena sa va anuntati retragerea daca faptul ca trebuie sa trimiteti in afara tarii este un inconvenient. Sau, ca sa fie mai ieftin, la intelegere cu destinarata trimiteti bisconu neasamblat ci atunci ocupa spatiu mult mai mic. Pe mine nu m-ar deranja deloc sa asamblez dupa instructiunile lui Aniko. pupici 



michele
michele


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de ANIKO Mar Oct 29, 2013 3:06 pm

Biscornul tau este deja asamblat, gata sa-si ia zborul! salut 
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de minzu.nadia Mar Oct 29, 2013 3:11 pm

Si biscornul meu e deja in proces de asamblare - sper sa ii placa lui Cristi21 :-)
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de michele Mar Oct 29, 2013 3:34 pm

minzu.nadia a scris:Facem schimb de adrese prin mesaj privat sau le primim de la moderatori conform listei?
Adresa destinatarei o cerem fiecare pe privat de la ea. Pupici 
michele
michele


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de michele Mar Oct 29, 2013 3:36 pm

ANIKO a scris:
minzu.nadia a scris:Fetelor ce idee ingenioasa ati avut sa fie diferite persoanele careia ii trimitem si de la care primim!  
Marturisesc ca eu am fost cu ideea si ma bucur ca si voua va place! dansez  M-am gandit ca asa va fi un schimb intr-un grup mai mare, sper si mai inchegat si nu intre grupulete de cate doua persoane. Idea 
Aniko, a fost o idee foarte buna. lalele 
michele
michele


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum