Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

+14
andra
nicoleta
Lili
ANIKO
Sara
alina
delia
filipcarol
michele
LALUNA
Mary
Crissy86
hyaviv
minzu.nadia
18 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de minzu.nadia Lun Dec 16, 2013 6:12 pm

Mary, nu stiu daca ar putea Mos Craciun sa ii faca concurenta Alinei - e o adevarata cutie cu comori!  thumbs up Biscornul arata foarte bogat si panza e deosebita si punctele speciale, si margelutele  zambet DE cutiuta nici nu mai zic - e o splendoare!

Am doar o mica nedumerire, ce nu are treaba cu admiratia mea pentru splendorile daruite in cadrul acestui schimb: La ce bun au indicat organizatorii conditia de a trimite cel mult DOUA obiecte?  scratch Multe dintre noi, cele care au participat la un schimb pentru intaia oara am fost induse in eroare de regula de a trimite doar doua obiecte (eu una m-am abtinut cu greu sa nu mai trimit ceva, caci asa era 'regula')  tristete 

Sper sa nu imi fie luata aceasta remarca cu suparare, imi promiteti? (In eventualele schimburi urmatoare deja voi inchide si eu ochii la unele reguli absolut neobligatorii  hi hi hi )

minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de hyaviv Lun Dec 16, 2013 6:17 pm

ei da nadia, si eu m-am gandit exact la chestia asta. Si eu am vrut sa trimit mai mult dar am zis sa nu incalc regula..
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Crissy86 Lun Dec 16, 2013 6:27 pm

Super cutiuța cu surprize.  bravo Alina
Exact același lucru ca și Nadia m-am întrebat și eu. Și cred că nu greșesc când zic că tocmai organizatorii au încălcat ,,regula,,. E drept că și eu am trimis ceva mai mult de două obiecte, dar văzând cât de mult au trimis celelalte participante mă simt un pic prost că n-am oferit ceva mai substanțial.
Crissy86
Crissy86


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de minzu.nadia Lun Dec 16, 2013 6:37 pm

Am indraznit si eu sa vin cu 'remarca' cu frica si speranta sa nu ma 'bateti', nici sa va suparati - dar eram sigura ca voi exprima gandurile a mai multor persoane participante.  rusinat 
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de minzu.nadia Lun Dec 16, 2013 6:39 pm

hyaviv a scris: ei da nadia, si eu m-am gandit exact la chestia asta. Si eu am vrut sa trimit mai mult dar am zis sa nu incalc regula..

 ris Lasa ca nu mai tinem cont de reguli data viitoare, daca e chef - chef sa fie!  love 
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de hyaviv Lun Dec 16, 2013 6:46 pm

aa, nu alina, nu e ok asa. De ce sa stearga pozele? pt ca in cazul asta eu devin si mai suspicioasa si vb lui crissy, ma face sa ma simt si mai prost la ideia ca..daca alte fete au trimis mult mai mult???
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Mary Lun Dec 16, 2013 7:10 pm

rusinat  asa e erau doua obiecte cusute..in rest nu cred ca poate opri cineva, pe altcineva sa trimita ce-si doreste. Nu a fost pentru a impiedica, cum nici cel de-al doi-lea obiect nu era obligator. Cum nu a fost nici o obligatie pentru un anumit tip de model, de obligator e doar biscornul si de a respecta schimbul.Asa e felicitarea e inafara, confirm, doar ca eu am vrut sa impart cu voi emotia despachetari, nu cred ca e cazul sa schimb sterg poze. Din acest motiv eu nu am fost contra,ca fiecare sa posteze atunci cand primeste. Nu cred ca influienta prea mult pe cei care nu au trimis, cred ca fiecare a avut in minte ceva cand sa inscris si dificil sa-si schimbe ideea, iar daca se gasea cineva care sa-si doreasca acelasi model..nu era o problema. Nu cred ca se poate compara placerea de a atinge frumusetea unui obiect cusut cu ce se vede in poza.Cum nu a fost in nici un fel de piedica in a face schimburi inafara celui organizat. A fost mentionat in cazul Deliei..ca nu o impiedica nimeni si nimic sa faca un schimb.
Iar Alina pentru ca nu a respectat..limita a fost pedepsita la randul ei cu o felicitare.
La urmatorul schimb, cu siguranta o sa fie lucrurile mai clare, dar nu asta cred ca e problema, important e sa se pastreze placerea de al face si entuziasmul.
Am si eu un regret..ca nu am participat toate forumistele active pe forum, ca nu am reusit sa fac cate o surpriza la fiecare..dar mi-am zis ca o sa mai fie si altele... Dar, multumita Lalunei care a facut pe iepurasul...a deschis si aici pe forum universul schimburilor..si bucuria care o aduc.
Daca cineva isi dorea sa trimita ceva in plus, sincer..nu era o problema...si nu e.
Va rog doar sa nu ne punctam pe numaratul obiectelor si sa stricam magia creeata.
Sa stit ca m-am bucurat la fel de mult si de biscornul lucrat de Andra,care nu intra in schimb.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Mary Lun Dec 16, 2013 7:31 pm

Crissy, asa e eu am incalcat regula, imi asum..dar eu am fost invitata..in organizare, o sa suport consecintele  buf  doar sa nu dea prea tare.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de hyaviv Lun Dec 16, 2013 7:41 pm

Mary, eu am intrebat-o pe michele ca vroiam sa trimit ceva nicoletei si si michele a zis, dupa ce i-am explicat ce vreau sa trimit,ca.. "stiu si eu, e mai mult de un obiect si pe urma fetele celelalte se vor supara ca nu ai respectat regulamentul." asa ca am renuntat... Evident ca nu ma supar pe nimeni care a trimis mai mult, dar ma supar ca eu nu am putut trimite ce am vrut. Acum ce sa mai zic.. macar sa ajunga la destinatara..
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Crissy86 Lun Dec 16, 2013 7:43 pm

Ei, să nu exagerăm, nu cred că e loc de supărare. Așa am înțeles și eu din ,,regulament,, că era vorba de minim un biscornu și maxim două obiecte cusute. Bineînțeles că se mai putea pune orice altceva pe lângă acestea, dar eu nu înțelegeam de ce nu pot trimite de exemplu 5 obiecte cusute.  Pupici 
Crissy86
Crissy86


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Mary Lun Dec 16, 2013 8:10 pm

Viv, vezi daca nu m-ai intrebat pe mine  hahaha  glumesc evident.
Crissy, pai important sa nu trimiti mai putin..idea era de a da o limita.. Find primul schimb, nu aveam de unde sti daca schimburile o sa fie reusite, un fel de a evita daunele..iar daca nu era limita, poate nu erau asa multe persoane interesate.
Or ce propunere idee a fost bine acceptata..de data asta asta a iesit..nu a fost cu nici o intentie.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de LALUNA Lun Dec 16, 2013 8:12 pm

Eh, asta e, a fost primul nostru schimb colectiv si balbaielile sunt inerente. La urmatorul o sa stim exact intre ce limite ne situam. Acum haideti sa ne bucuram de darurile primite. Chiar daca pentru mine mosul nu mai aduce altceva sub brad, eu am deja cadourile mele, nu?  face cu ochiul   hahaha 
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de michele Lun Dec 16, 2013 8:21 pm

S-au mai adaugat cateva bijuterii aici...  bravo 

Regulamentul a fost clar:
Un singur obiect in plus este acceptat sa fie trimis, dar nu e obligatoriu.

Cand sunt organizate schimburi colective se impun niste reguli tocmai ca fiecare participant sa fie pe aceeasi treapta si sa nu intervina discutii si neintelegeri si cei care au respectat regulamentul sa sa se simta jenati sau suparati (ca Viv de exemplu) ca nu au trimis mai mult.
Imi pare rau ca nu toata lumea a vrut sa respecte regulamentul desi intrebari s-au mai pus pe parcurs (Carolina a fost cea care imi amintesc ca a intrebat), deci s-a reamintit acest punct.
Acum nu avem ce face, faptul e consumat, eu nu ma supar pe nimeni dar sper ca la urmatorul schimb sa fie citite cu atentie regulile si sa pastram extra cadouri pentru schimburi private sau surprize.

Pana atunci sa ne bucuram de biscornurile primite si sa speram la cat mai multe schimburi pe viitor.

 Pupici
michele
michele


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de minzu.nadia Lun Dec 16, 2013 8:54 pm

Fetelor, imi pare rau ca de data aceasta am facut-o pe 'muma-padurii', dar sa nu credeti ca sunt asa rautacioasa. Vorba Michelei: sa fim (macar relativ) pe aceeasi treapta in cadrul schimbului - in rest, evident ca este o bucurie de nedescris sa primesti astfel de surprize pe care le impartasim cu mandrie in cadrul forumului. Doar ca, multe fete nu au avut curajul sa se aventureze intr-un schimb fiindca nu erau sigure pe fortele lor, ca nu au mai cusut biscoarne sau fel de fel de motive si acum exista riscul ca multe sa se convinga ca nu, eu nu am o pondere la fel ca voi.

Propunerea mea este sa postam in topicul destinat schimbului doar biscornul si obiectul-surpriza (unul) la care am convenit la lansarea acestei initiative. Celelalte frumuseti sa le postam in galeriile personale - doar noi oricum le vom vizita si le vom admira.

Acestea fiind spuse, nu ma mai intorc la acest subiect - poate chiar ar fi cazul sa stergeti fragmentul cu mesajele legate de 'nerespectarea regulamentului' - drept unul ce nu are legatura cu subiectul topicului.  vulpita 

Si, desigur, magia continua - asteptam sa fie despachetate si celelalte colete ramase pentru a ne bucura impreuna de biscoarnele-surpriza.  visez cu ichii desch 



minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de LALUNA Lun Dec 16, 2013 8:58 pm

Nadia, tu esti atat de dulce si de bine educata incat niciodata cineva nu ar putea sa te considere muma padurii...  imbratisare 
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de filipcarol Lun Dec 16, 2013 9:14 pm

Da, asa e, eu intrebasem daca pot sa trimit o felicitare. Si mi s-a raspuns ca da, dar sa nu fie cusuta daca deja sunt doua obiecte handmade. Asta e, a fost primul schimb, se mai intampla, eu nu sunt suparata pe cine a trimis mai multe si nici invidioasa. Doar ca daca as fi stiut, as fi pus mai multe in pliculet. Nadia nu esti nici o muma padurii, la asta ma gandeam si eu de mai demult numai ca nu am indraznit sa spun ca sa nu se creeze suparare. Toate sunt foarte frumoase si fericirea primirii este nemasurabila chiar daca a fost un obiect sau mai multe. Eu una chiar mai astept schimburi pentru ca mi-a placut foarte mult si sa dau si sa primesc si prin asta simt ca ne-am apropiat mai mult.  zimbet 
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de delia Lun Dec 16, 2013 9:44 pm

Parerea mea este ca nu conteaza ce si cat a oferit fiecare, importanta a fost doar ideea acestui schimb care a mobilizat atatea persoane. Era de fapt nevoie de o scanteie pentru a consolida si mai mult legaturile de suflet ce s-au facut pe acest forum. Si mai mult decat atat, sunt convinsa ca fiecare s-a bucurat de darurile primite, indiferent cate obiecte au fost. Atunci cand oferim, importanta este placerea de a darui, iar aceasta nu trebuie masurata.
As fi dorit din suflet sa pot face si eu un schimb, dar mi-a fost teama ca nu ma incadrez in timp. Din diverse motive personale, nu m-as fi putut ocupa de tot ce decurge din acest demers. Data viitoare incerc sa nu mai ratez ocazia.
Dar cel mai important lucru este faptul ca s-a spart gheata si s-a ajuns intr-un moment pe care nu l-am fi crezut realizabil vreodata. Acela de a ne intalni si fata in fata, cum a fost cazul Alinei cu Laluna, sau cu cele din Bucuresti. Nu conteaza cat de departe ne aflam in aceasta lume, ca la un moment dat se iveste o ocazie nesperata de a ne cunoaste si personal. Iar asta este de nepretuit.
Haideti sa ne bucuram cu totii ca suntem o familie atat de frumoasa si unita.
Nimic nu este complicat atunci cand vrei sa faci o bucurie, cat de mica. Si de cele mai multe ori gestul conteaza.
Dar va rog sa nu mai spuneti ca cineva de aici nu se poate ridica la nivelul uneia sau alteia. Ati demonstrat fiecare in parte cat de talentate sunteti. Iar de sufletul vostru frumos ce sa mai spun.
Va iubesc pe toate deopotriva si sunt extrem de onorata ca fac parte din aceasta familie deosebita.  imbratisare
delia
delia


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de alina Lun Dec 16, 2013 10:48 pm

Imi este super ciuda acum ca pt niste blestemate de £3 nu am trimis plicul separat! Asta este..am zis ca oricum sunt in intarziere..daca tot e de Craciun, sa ajunga pana de Craciun!
Imi cer scuze ca am incalcat regulamentul, inca o data!
Data viitoare stiu ce am de facut....
Va felicit ca l-ati respectat voi...acum inteleg cat de "ispititor" era sa il incalcam!  Pupici 
alina
alina


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de hyaviv Mar Dec 17, 2013 2:39 am

Pai si eu mai vreau schimburi dar cum am zis, imi pare rau ca nu am pus mai mult in plic, pt ca intentie am avut! Nu mi se pare normal ca fetele sa fi primit in plic mai multe obiecte( indiferent daca sunt ate, panze, felicitari etc) si sa posteze numai 2, ca asa a zis regulamentul.
din regulament eu am inteles ca putem trimite UN singur obiect in plus, dar daca nu vrem sa-l trimitem nici pe acela, trimitem numai biscornul.
Este bine sa se stabileasca reguli si sa se respecte pt ca altfel vom ajunge la o situatie de genul..eu ii trimit de ex lui Michele un biscornu, o felicitare si un ornament iar michele imi trimite mie ...7-8 obiecte..
Acum eu, care nu am nici certitudinea ca plicul a ajuns, nu-mi ramane decat sa zic..sper din tot sufletul sa ajunga, chiar daca nu contine tot ce as fi vrut sa trimit..
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Crissy86 Mar Dec 17, 2013 8:34 am

Și eu aș vrea să mai particip la alte schimburi și nu m-a deranjat faptul că alte fete au trimis mai mult, chiar mă bucur pentru cele care au primit așa frumuseți și că le-au împărtășit cu noi. Eu n-aș fi vrut să se facă unele comparații de genul că am trimis doar 2 obiecte și că am primit 5 în schimb.
 imbratisare

Mary, te-ai supărat rău dacă ai șters aproape toate pozele, îmi cer scuze că am făcut comentarii aiurea și sper că nu te-au infleunțat în alegerea noului avatar.  Pupici 
Crissy86
Crissy86


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Sara Mar Dec 17, 2013 9:37 am

alina a scris:Imi este super ciuda acum ca pt niste blestemate de £3 nu am trimis plicul separat! Asta este..am zis ca oricum sunt in intarziere..daca tot e de Craciun, sa ajunga pana de Craciun!
Imi cer scuze ca am incalcat regulamentul, inca o data!
Data viitoare stiu ce am de facut....
Va felicit ca l-ati respectat voi...acum inteleg cat de "ispititor" era sa il incalcam!  Pupici 

Imi place mult mesajul asta!E atat de clar,delicat si de bun simt!

Imi pare rau ca fix la pachetul pentru Mary au fost expuse nemultumirile,chiar la cea care a impartit in iarna asta daruri cu nemiluita si chiar la cea care a pus prima caramida la acest schimb.

Nu sunt impotriva nemultumirii voastre,nu spun ca nu aveti dreptate,dar faptul e consumat deja.E o lectie pentru data viitoare.Sau se mai poate face o cheltuiala mica in plus ca sa trimita fiecare tot ce a vrut.Zic si eu! In plus,pachetele au fost expediate prin alte cai,nu prin `curierul forumului`ca nici nu exista asa ceva,deci nu a cautat nimeni in traista nimanui sa vada cine cate cruciulite a trimis .

!Nadia,nimic nu schimba parerea mea despre tine,te apreciez mult in continuare.
Sara
Sara


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de minzu.nadia Mar Dec 17, 2013 10:03 am

Nu am avut nimic personal cu nimeni si nu inteleg de ce am ramas eu vinovata de toata zazania creata - am pus doar o intrebare nevinovata: nu eu am organizat schimbul si e prima data cand particip si am vrut doar sa clsrific ptr mine ce e cu regulile.... Imi asum totalmente imaginea din avatarul lui Mary: intr-adevar eu sunt prostul care a facut valuri. De acum imi voi sti lungul nasului si ma voi sedimenta cuminte printre topicuri fara a mai deranja.

Mary, scuza-ma ca te-am suparat -eram departe de asa intentie. Imi pare rau de modul in care s-au interpretat lucrurile.
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de ANIKO Mar Dec 17, 2013 10:15 am

Nu cred ca e cazul sa facem din ţânţar armăsar! După cum s-a mai spus nu ar trebui să stricăm atmosfera acestui frumos schimb cu număratul obiectelor pe care le-am primit sau trimis.
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Lili Mar Dec 17, 2013 10:20 am

Nadia nu pune la inima ! Nimeni nu e vinovat de nimic rau ba din contra , suntem toti vinovati ca am impartit niste bucurii aparte semenilor nostri intr-o perioada in care stim bine ca n-o ducem pe roze niciunii !
Uite aici e bun cantecul ala drag noua doar de 24 ianuarie : Hai sa dam mana cu mana ... serios , voi nu va uitati cat de frumoase sunteti facand astfel de gesturi - si ni se intampla noua romanilor nu altora ?!
Lili
Lili


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de LALUNA Mar Dec 17, 2013 10:54 am

Nadia, nu esti tu vinovata de nimic, fetele (inclusiv eu!) au protestat impotriva faptului ca te-ai numit "muma padurii", pentru ca e departe imaginea pe care ti-ai creat-o fata de clasificarea asta. Deci: mie sa nu mi te faca nimeni "muma padurii", ca ma supar! Nici macar tu!  hahaha  Ar fi pacat ca din atmosfera asta atat de sarbatoreasca si mustind de emotie sa ne alegem cu faptul ca tu o sa fii mai retrasa. Daca se intampla asta, eu dau biscoarnele inapoi!  hahaha  Intrebarea si comentariul tau au fost justificate, exprimate frumos si cu bun simt, asa ca te rog din suflet sa nu te superi, ca nu ai de ce...
Fetelor, haideti sa fim frati!  hahaha  Nu e loc aici de energii negative! Goosfraaabaaa...  hahaha 
Uite: o imbratisare pentru toata lumea:  imbratisare 
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum