Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

+14
andra
nicoleta
Lili
ANIKO
Sara
alina
delia
filipcarol
michele
LALUNA
Mary
Crissy86
hyaviv
minzu.nadia
18 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de LALUNA Mar Dec 17, 2013 10:54 am

Nadia, nu esti tu vinovata de nimic, fetele (inclusiv eu!) au protestat impotriva faptului ca te-ai numit "muma padurii", pentru ca e departe imaginea pe care ti-ai creat-o fata de clasificarea asta. Deci: mie sa nu mi te faca nimeni "muma padurii", ca ma supar! Nici macar tu!  hahaha  Ar fi pacat ca din atmosfera asta atat de sarbatoreasca si mustind de emotie sa ne alegem cu faptul ca tu o sa fii mai retrasa. Daca se intampla asta, eu dau biscoarnele inapoi!  hahaha  Intrebarea si comentariul tau au fost justificate, exprimate frumos si cu bun simt, asa ca te rog din suflet sa nu te superi, ca nu ai de ce...
Fetelor, haideti sa fim frati!  hahaha  Nu e loc aici de energii negative! Goosfraaabaaa...  hahaha 
Uite: o imbratisare pentru toata lumea:  imbratisare 

LALUNA


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Mary Mar Dec 17, 2013 1:07 pm

Cred ca am cerut scuze de la bun inceput, am recunoscut...dar nu regret.
Cine a facut observatia a facut bine, dar nu cred ca trebuie de acum sa ma simt eu vinovata, incat sa se insiste mai mult decat e cazul...
Nu am nimic personal cu nimeni, iar avatarul ma priveste...e pentru mine..si starea mea de spirit..
 buchet 
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de LALUNA Mar Dec 17, 2013 1:14 pm

Nu trebuie nimeni sa se simta nicicum in afara de fericit! Vin sarbatorile, nu ma faceti sa umplu topicul de colinde!  hahaha  Pace!  ura   cadou   pupici 
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de alina Mar Dec 17, 2013 3:24 pm

Nadia, nu esti vinovata cu nimic! Tu efectiv ai pus o intrebare cat se poate de normala si diplomata!
Cum am mai zis, a fost vina mea ca nu m-am gandit de 2 ori....m-am gandit doar la Nicolina (sa nu se simta lezata daca mi-ar fi trimis doar biscornul), dar ea a foat mai mult decat darnica si mi-a daruit o adevarata comoara (  imbratisare ) si atunci am zis ca e ok...mai ales ca intre timp mai primisem cadou si de la Mary...si am zis ca o felicitare in plus acum nu o sa omoare pe nimeni. .felicitare pe care, dupa cum am mai zis, o trimiteam oricum, pt ca o merita..stie ea de ce! Acum ca ma uit in galeria ta Mary,imi pare rau doar pt faptul ca nu ti-am trimis mai multe lucruri!!!  Pupici 
Eu zic ca nimeni nu trebuie sa se supere, sau sa inceteze sa mai posteze sau mai stiu eu ce! Nu asta a fost scopul...
Nu ma faceti sa va amenint ca nu o sa va o arat pe bebelina  Pupici 
alina
alina


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de nicoleta Mar Dec 17, 2013 3:29 pm

Alina, pai se poate? Cum sa nu ne arati bebelina?  cearta 
Haideti fetelor,  cadou  deja a inceput sa desarte desaga. La urmatorul schimb va fi si mai bine. Eu una sunt incantata de toate frumusetile create cu acest prilej, dar mai ales ca am vazut frumusetea sufletului votru.  pupici 
nicoleta
nicoleta


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de alina Mar Dec 17, 2013 3:33 pm

Nicoleta, simplu.. hahaha 
Daca o prind pe Nadia ca nu mai posteaza la fel, aveti toate de suferit  ris 
alina
alina


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Mary Mar Dec 17, 2013 3:46 pm

La modul cel mai serios, eu nu imi imaginam..ca cineva nu o sa trimita ce doreste din cauza regulamentului. Liliana-ct ma intrebat...si pe mine..in privat..ce se piate trimite..biscornu..maxim inca un obiect cusut..in rest..ce vrea fiecare..am fost convinsa de acest lucru. In discutiile private, probabil au ramas mirate colegele ca eu nu am comentat nimic..ca in rest le-am facut capul calendar..cu toate intrebarile mele.
Pe Alina am stresat-o la maxim....era vorba doar de biscornu..tinut ultra-secret..si la cererea mea un degetar..aveam insa idee ca ea nu o sa fie ascultatoare...motiv pentru care am trimis si eu, ei o surpriza..
In toata sinceritatea, ma asteptam sa noteze cineva ca nu oprea nimeni pe nimeni..sa faci schimbul..asa zis dublu. Ca sa va dau din privat...de la bun inceput si Gina a exprimat dorinta de a face schimbul dublu..am raspuns si ei..ca nu era nici o problema.
Nu e cazul sa ne intristam..sa nu postam.... Schimbul organizat a fost o portita deschisa de comunicare intre noi, e in dreptul nostru sa le deschidem mai mult sau sa le inchidem.
Cred ca titlul topicului..e un ajutor pentru a ne clarifica ideile, nu de a le complica.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de andra Mar Dec 17, 2013 5:31 pm

Acum ar trebui sa ne pregatim de Ma hi hi hi rtisor...
andra
andra


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de minzu.nadia Mar Dec 17, 2013 6:09 pm

Da, sa ne pregatim de Martisor  visez cu ichii desch 

Mary, sa stii ca novice fiind in astfel de aventuri, am dat-o in bara luand prea in serios 'regulile' (chiar am luat in serios  Bataie ), si intrebarea mea nu s-a referit anume la coletul tau, am generalizat de fapt. Nici nu am avut intentia sa stric magia surprizelor  sorry  .

Dar chiar mi-am facut peri suri, regretand de o suta de ori ca am sarit cu 'remarcile'  nervos 
Deja am cam inteles bucataria interna a unui schimb - e ca si in viata : regulile se fac pentru a fi incalcate, mai ales daca e spre placere reciproca.

Sper sa nu imi poarte nimeni pica si sa nu mai deviem in astfel de topicuri neplacute..

Ramanem in asteptarea sarbatorilor  ura 
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Mary Mar Dec 17, 2013 6:29 pm

Si eu tot prima data am participat, nu aveam idee.
Ce te face sa crezi, ca am luat in personal?
Nu doar eu am adaugat, deci departe de mine. Eu am gresit, in a posta pozele
cu tot ce era in intern, am rezolvat intre timp.
Schimbul a avut reguli, eu am tinut doar, ca fiecare sa il faca..in rest nu cred ca era ceva atat de grav daca adaugai ceva.
Eu cred ca am trimis de bun simt. Da trimiteam pe langa biscornu un kit Nimu de 100 euro, ca stiu ca Ginei ii plac. Atunci era clar un gest de prost gust...
Eu am ramas mirata de cineva care a renuntat sa trimita ce isi dorea..
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de minzu.nadia Mar Dec 17, 2013 6:48 pm

A remarcat cineva ca m-am dat cu parerea tocmai la coletul tau si mi-a trecut prin cap gandul ca si tu ai interpretat cumva gresit acest fapt, si asa de repede ai sters pozele, si ai pus avatarul dedicat prostilor  rusinat 

Sa lasam deoparte aceasta mica neintelegere...  rusinat 
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Mary Mar Dec 17, 2013 7:23 pm

Pozele au fost sterse la cererea Alinei, nu puteam sa refuz acest lucru si la invitatia ta de a nu posta aici altceva decat ce tine de schimb. Nici asa nu e bine?
Eu ieri dupa o surpriza frumoasa..cum puteam sa ma simt?
Avatarul a fost schimbat la 1 noaptea...cand erati la somn..cum era sa si-l insuseasca cineva.
A trecut careva la sa radem si sa glumim..gluma de acolo are treaba cu cineva....sunt doua imagini..preluate din aceeasi sursa..pagina facebook  a lui Constantin Ciobanu care a lucrat Cina.
Vad ca e o neintelegere..nerezolvata.
Voi va imaginati ca poate organiza cineva un schimb unde sa ceara mai mult de un obiect obligator?
Poate dispune cineva de buzunarul altuia in vre-un fel?
Pe cate forumuri private ati intalnit schimburi? Singura e Michele care a participat, dar intre persoane din diferite tari care isi vorbesc prin traducator, oare acolo au posibilitata sa-si vorbeasca sa se cunoasca. Aici unde stam pe un forum cu multe din voi..de ani de zile..poate cineva sa-mi caute in plic, sa-mi dicteze ce sa trimit. Daca era un schimb cu un forumist nou, imi era mie greu sa trimit ceva in plus..nu as fi stiut ce..obligat stateam la regula.
Si la tribunal se judeca dupa aceeasi lege, dar se interpreteaza in functie de caz, de asta nu e in automat si e un judecator.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de carro9 Mier Dec 18, 2013 3:36 pm

Eu am invatat din acest schimb ca ne-a placut si ca mai vrem

Ce ziceti de un schimb de martisor? Este si aniversarea forumului atunci! Un schimb cu un martisor si o felicitare cu tematica primavara, nu stiu, zic si eu.

Daca incepem din timp, din ianuarie, sigur avem timp si vom fi multe dornice. Cine e cu mine?
carro9
carro9


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Mary Mier Dec 18, 2013 3:57 pm

Eu sunt de acord...
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de nicoleta Mier Dec 18, 2013 5:41 pm

Si eu
nicoleta
nicoleta


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de minzu.nadia Mier Dec 18, 2013 8:32 pm

Aniversarea forumului? Nu am stiut... Un nou schimb dedicat sosirii primaverii ar fi o idee minunata  visez cu ichii desch 
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de filipcarol Mier Dec 18, 2013 9:18 pm

da da da da da hahaha 
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de LALUNA Mier Dec 18, 2013 10:07 pm

Yep! Abia astept!!!  thumbs up 
LALUNA
LALUNA


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de hyaviv Joi Dec 19, 2013 12:56 am

si eu
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Mary Joi Dec 19, 2013 9:38 am

Daca va doriti un nou schimb, tot a fost deschisa discutia va invit prin a spune ce va placut si ce nu va placut la primul, ce va doriti la urmatorul.
Doar cu participarea noastra o sa iasa mai bine..asa ca nu fiti timide si dati curs ideilor.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de andra Joi Dec 19, 2013 9:42 am

Sa fie un obiect obligatoriu...restul fiecare ce vrea cum vrea...obiectul afisat in topic si restul in galeriile personale.
andra
andra


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de minzu.nadia Joi Dec 19, 2013 9:52 am

Draga Andra, tocmai aceasta si era propunerea mea 'buclucasa' - dar cred ca e una rezonabila.  zimbet

Propun ca la schimbul de primavara sa fie aceeasi conditie: UN obiect obligatoriu si UNUL la dorinta, amblele la aceeasi tematica: de exemplu un martisor si o felicitare, un martisor sau un semn de carte, o felicitare si un biscornu in culorile martisorului etc. etc. AMBELE obiecte primite sa fie postate in topicul schimbului. Celelalte obiecte expediate in acelasi colet, dar fiind totalmente optionale si nelimitate ca numar si volum sa fie plasate in galeriile personale vulpita  E doar o propunere...

De asemenea, propun sa fie permis schimbul dublu. Am in vedere faptul ca unele fete au mai mult timp liber si ar fi dispuse sa lucreze cele doua obiecte pentru doua partenere de schimb (desigur acestea vor fi alese la intamplare, cum s-a facut si pana acum). Desigur ca exista posibilitatea a astfel de schimburi si in afara Schimbului Colectiv, dar toata splendoarea celui Colectiv este ca nu ne alegem noi singutre partenerele, ci intamplarea o face si sunt emotii de nedescris cand asteptam rezultatele acestei 'loterii'. Si daca sunt doritori de a trimite la doua sau, de ce nu, chiar trei persoane alese aleatoriu, respectiv si de a primi de la doua sau trei - de ce sa nu le fie permis? Atunci cand se vor inscrie fetele la Schimb sa indice nrl de parteneri cu care sunt disponibile sa intre in 'aventura'. Astfel, chiar daca nrl participantilor va fi modest (sper sa participe CEL PUTIN la fel de multi ca si acum...) imaginea generala a Schimbului va fi una mai complexa, mai bogata, daca dorriti... Este o propunere... Voi ce ziceti? {desigur, inteleg ca exista o matematica in gruparea a cate trei participante, cel care trimite, cel cui trimite si cel de la care primeste - daca la final cand se vor atribui perechile se va vedea ca ceva nu iese, atunci cineva din cei care au optat ptr schimb dublu/triplu sa revina la un singur schimb - sper ca intelegeti ce am in vedere...}

Cat despre principalul lucru ce mi-a placut a fost ideea organizatorilor ca sa fie diferite persoana careia ii trimitem si persoana de la care primim - astfel cream mai multe legaturi dezinteresat si neconditionat in cadrul forumului - cui i-a venit in cap aceasta idee  Pupici 

Celelalte fete, voi ce ati mai propune ptr a diversifica optiunile ptr viitorul schimb si ptr a atrage mai multi participanti?


Ultima editare efectuata de catre minzu.nadia in Joi Dec 19, 2013 10:14 am, editata de 1 ori
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de andra Joi Dec 19, 2013 9:57 am

Mai greu e de gasit obiectul ca acum aveti colectie de felicitari si biscoarne... hi hi hi 
andra
andra


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de ANIKO Joi Dec 19, 2013 9:57 am

Si ce se intelege prin ˝obiect obligatoriu˝? Suspect 

michele a scris:

Regulamentul schimbului ...
6. Un singur obiect in plus este acceptat sa fie trimis, dar nu e obligatoriu.

Dupa cum se vede si in regulamentul acestui schimb a fost specificat si foarte putine participante l-am respectat. Se poate vedea ca nu scria nicaieri ca regulamentul se refera la obiect hand made !!! Dupa mine si o revista, sau niste jurubite sau nasturei intra in categoria obiectelor.  bataie
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de andra Joi Dec 19, 2013 9:59 am

aici scrie sa fie unul in plus fata de cel obligatoriu...adica maxim 2 cine vrea cine nu...unul.
andra
andra


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de minzu.nadia Joi Dec 19, 2013 10:15 am

[quote="ANIKO"]Si ce se intelege prin ˝obiect obligatoriu˝? Suspect 





Aniko, obiectul obligatoriu in cazul nostru era biscornul  zimbet
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii - Pagina 2 Empty Re: Schimb Craciun 2013-invatam din greseli- comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum