Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Schimb 2013 - lista perechilor

+16
Irina
nicolina
iulia
nicoleta
Miha60
ANIKO
Lili
katy85
ginabreazu
minzu.nadia
Mary
dory
hyaviv
filipcarol
alina
michele
20 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de michele Mar Oct 29, 2013 3:36 pm

ANIKO a scris:
minzu.nadia a scris:Fetelor ce idee ingenioasa ati avut sa fie diferite persoanele careia ii trimitem si de la care primim!  
Marturisesc ca eu am fost cu ideea si ma bucur ca si voua va place! dansez  M-am gandit ca asa va fi un schimb intr-un grup mai mare, sper si mai inchegat si nu intre grupulete de cate doua persoane. Idea 
Aniko, a fost o idee foarte buna. lalele 

michele


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Mary Mar Oct 29, 2013 4:59 pm

Inainte de a trimite, cred ca e cazul sa asteptati ca sa treaca fiecare din cele inscrise sa-si confirme participarea, dupa, se poate da drumul la posta.
Asa e ideea e de la Aniko buchet  si ma bucur mult ca a fost pusa in practica.
Alina, vre sa-mi aduci personal biscornul?
Eu nu rad..diseara chiar sare din priza frigiderul ris love 
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de iulia Mar Oct 29, 2013 5:22 pm

Maria esti de coma dar ai dreptate.Acum s-a racorit si stau bine alimentele si pe balcon.hi hi hi 
iulia
iulia


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de nicolina Mar Oct 29, 2013 9:31 pm

Buna seara ,eu abia acum am vazut lista ,sper din tot sufletul sa ii placa partenerei mele de schimb m ceea ce voi lucra ...astept adresa ei pe MP.
nicolina
nicolina


http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Irina Mar Oct 29, 2013 9:52 pm

Lili a scris:Irina hmm o sa-l umpli cu macese tocate Pupici  ?
hahaha hahaha hahaha 

Am incercat sa sparg coji de nuca, dar ma tem ca n-ai noroc. Nu vor sa iasa marunt ca in poza. Poate iti pun orez, sa ai de o mincarica cafeluta 
Astept adresa prin PM.


Nicoleta, iti trimit imediat adresa mea prin PM.


Exclamare Apropo de trimiterile in afara tarii: aveti grija ce puneti in pachet ca sa nu il trimiteti pe post de colet. Baza de calcul la colete externe este usturatoare.
Daca obiectele sint usoare si sint puse in plic, fie el si A4 sau cu bulinute protectoare, trimiteti-le pe post de scrisoare si iesiti mult mai ieftin. Aproape la pretul de trimitere interna.
Va recomand sa folositi plicuri speciale, dublate cu buline de plastic de protectie ( de regula se gasesc tot la posta) sau, daca folositi plic normal, sa puneti mai intii totul intr-o punguta de plastic. Posta Romana lucreaza sub orice critica pentru trimiterile interne. Doar ce am primit plicul cu goblenul de la Gobelin, purtind o "minunata" urma de bocanc pe el.
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Crissy86 Mar Oct 29, 2013 10:00 pm

N-am apucat să propun, dar și eu mă gândisem la varianta de a trimite la cineva și de a primi de la altcineva, mă bucur că s-a hotărât lucrul ăsta. Sunt sigură că de la Dory voi primi ceva deosebit, problema e că nu știu încă ce o să lucrez, sper să nu-i înșel așteptările lui Katy. Am fost azi prin Obor, că aveam în cap o anumită pânză, dar bineînțeles că nu am găsit așa că am luat numai materialul de umplutură. Rămâne de văzut dacă o să am ce umple cu el hi hi hi 
Crissy86
Crissy86


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de dory Mier Oct 30, 2013 8:58 am

Vai ce agitatie e pe aici,si eu sunt in cautare de materiale ca idei am prea multe, bine ar fi daca as sti exact gustul tau Crissy86 visez cu ichii desch Sper din suflet sa iti fac o surpriza placuta cum stiu sigur ca Lili imi va face mie.Abia astept sa vina Mosul la toate si deschidem cadourile aici pe forum.
Aniko ai avut o idee geniala nici nu mi-ar fi trecut prin cap asa ceva sa se faca schimbul in 3.
dory
dory


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de delia Mier Oct 30, 2013 3:21 pm

Ce ma bucur pentru voi. Sunt convinsa ca va fi o mare reusita. Poate data viitoare n-o sa mai ratez inscrierea.
O sa urmaresc cu interes postarile voastre si de abia astept sa vad surprizele pe care le veti face una alteia.
Va doresc mult spor, sa le terminati la timp si sa ajunga cu bine la destinatie.
delia
delia


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de michele Mier Oct 30, 2013 11:21 pm

Daca ati primit adresa de la partenera careia trebuie sa ii trimiteti puteti pune plicul la posta oricand.
Nu uitati sa faceti poza plicului/pachetului gata de trimis si sa anuntati aici ca biscornul a plecat in calatoria catre destinatara.
Pupici 
michele
michele


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de hyaviv Joi Oct 31, 2013 4:09 am

hai mai michele ca e cam devreme pt trimis daca e cadou de craciun. DAR cine stie, poate il putem considera cadou pt..thanksgiving..face cu ochiul Nu de alta , dar eu am cusut mai multe si acu nu ma pot hotari pe care s-al trimit iar nicoleta nu mi-e deloc de ajutor . cica.. vrea sa fie surpriza, nu pune ea nici o conditie, nu spune nici o preferinta... Pana la urma, gasesc eu o rezolvare
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de michele Joi Oct 31, 2013 6:07 am

Viv nu se poate depasi termenul de 10 decembrie dar nu e nici o data stabilita cand sa inceapa trimiterile. De asta am si dat 6 saptamani la dispozitie, fiecare dupa cum vrea si are timp.
michele
michele


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de ginabreazu Joi Oct 31, 2013 12:14 pm

Mary...tu glumesti,probabil ca trimiti prin alt fel de posta,nu Posta Romana..pai eu am pus doar o recomandata saptamina trecuta,in continut era doar un formular de cupon de pensie si am dat pe timbru postal 1 leu si taxa de trimitere 1 leu si 70 de bani,in total 2 lei si 70 bani,tu spui ca ai trimis in afara cu 4 lei ?
Stai linistita ca stiu ce minute ai,deja stiu ca esti o harnicuta si daca nu ai inceput sa lucrezi la biscornu azi,pina miine sigur va fi gata,deja stiu ca ma voi bucura ca un copilas de biscornul lucrat de tine.Ramine de vazut daca Filipcarol va fi bucuroasa cu ce va prmi de la mine,sper sa o bucur si eu pe ea,de aceea ramin e sa astept adresa ei prin MP.Pupici Pupici 
ginabreazu
ginabreazu


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de filipcarol Joi Oct 31, 2013 1:10 pm

Eu sigur voi fi multumita de ce voi primi, pentru ca stiu ca o sa fie lucrat cu drag, ca toate fetele de aici o sa lucreze cu drag biscoarnele...trimit adresa pe privat.. zambet
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de hyaviv Joi Oct 31, 2013 1:52 pm

de michele, evident ca nu se poate depasi, dar ma gandeam ca de ex, daca trimit azi.. in cel mult o sapt va fi la destinatie deci..cu o luna inainte. Oricum din experienta ( si cred ca si michele poate confirma asta) cu cat ne apropiem mai mult de decembrie, mai ales pt trimis in afara tarii, cu atat posta e mai aglomerata si corespondenta/pachetele ajung mult mai greu..
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Mary Joi Oct 31, 2013 2:27 pm

Gina, am trimis o felicitare, destul de lejera..atat a fost, m-am mirat si eu..si a si ajuns, era posta normala.. Plic normal..ca marime..si era pana in nu mai stiu cate grame, altfel costa mai putin..si aici intern un timbru normal..pentru plic comun, e undeva la 60 cent..aici. In momentul in care un plic trece de 80-100g intra la colet chiar daca e plic si schimba tariful..
Inca nu am inceput cusutul la biscornul tau, vreau sa-ti placa, intre timp astept adresa ta...sa pregatesc plicul face cu ochiul 
Viv, si eu cred ca daca ne grabim, pana la inceputul luni decembrie e mai bine...in decembrie ajung tare greu
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de nicoleta Joi Oct 31, 2013 2:35 pm

hyaviv a scris:hai mai michele ca e cam devreme pt trimis daca e cadou de craciun. DAR cine stie, poate il putem considera cadou pt..thanksgiving..face cu ochiul Nu de alta , dar eu am cusut mai multe si acu nu ma pot hotari pe care s-al trimit iar nicoleta nu mi-e deloc de ajutor . cica.. vrea sa fie surpriza, nu pune ea nici o conditie, nu spune nici o preferinta...  Pana la urma, gasesc eu o rezolvare
hahaha  Viv, doar nu vroiai sa fac lucrurile mai usoare. Intr-adevar alegerea modelului e pasul cel mai greu. Eu m-am razgandit de trei ori pana acum. Ar fi cazul sa ma apuc mai repede de treaba ca ceasul ticaie.
nicoleta
nicoleta


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de michele Joi Oct 31, 2013 3:54 pm

Viv, ai gasit singura raspunsul la dilema ta... Cu cat ne apropiem mai mult se sarbatori ne aglomeram si noi dar si posta. Cine vrea poate deschide  plicul in ziua de Craciun.

Nu as vrea sa creem nici o confuzie. Nu va fie jena sa trimiteti azi sau in ultima zi.

Viv iti promit ca biscornul tau nu pleaca de la mine pana pe 10 decembrie...  ris Pupici
michele
michele


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de minzu.nadia Joi Oct 31, 2013 4:09 pm

Dupa mine, e mai bine sa ajunga coletul mai devreme decat sa intarzie pe dupa Craciun. Asa ca, al meu fiind deja gata, nu am rabdare sa ajung macar in ultima saptamana din noiembrie sa il si trimit la destinatie visez cu ichii desch Norocul meu e ca Cristi21 e in Romania, ceea ce este foaaarte aproape de Rep. Moldova zimbet 

Acum stau si ma gandesc ca e pacat de Delia ca a intarziat cu doar o zi si a ramas in afara forfotei noastre de Craciun, desi mi s-a parut ca a dorit sa participe hmm  Daca ea nu s-a razgandit si chiar isi doreste sa faca un schimb-surpriza , m-as oferi sa ii asigur un 'parteneriat' in acest sens face cu ochiul  Doar e un schimb de Craciun...
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Mary Joi Oct 31, 2013 4:13 pm

Nadia, nu a ramas pe dinafara, trebuie doar sa astepte putin.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de minzu.nadia Joi Oct 31, 2013 4:17 pm

A! Asa -da. Sa nu lasam pe nimeni in afara zimbet 
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Mary Joi Oct 31, 2013 4:23 pm

Nici gand, era rezerva, pentru primele zile, daca nu se retrage nimeni, asa cum se spera, una dintre mine, Irin si Michelle...amestecam iar numele..si vedem cu cine face schimbul, cam asta e ideea, nu stiu daca e neaparat rau ca e in asteptare face cu ochiul 
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de minzu.nadia Joi Oct 31, 2013 4:26 pm

Ideal ar fi sa nu se retraga nimeni visez cu ichii desch 
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Mary Joi Oct 31, 2013 4:31 pm

Binenteles ca e ideal sa nu se retraga nimeni, dar se poate intampla, eu am explicat doar cum a fost gandit, in asa fel incat sa fie si Delia multumita, dar si restul de 20 care sau inscris la timp.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de hyaviv Joi Oct 31, 2013 5:21 pm

hahahaha.. asa asa michele... sa-l expediezi pe 10 dec si sa le zici alora de le posta ca pe al meu sa-l aduca in ajun de craciun.. ma gandesc sa fac niste calcule serioase sa-l trimit si eu tot de asa natura, sa ajunga si al nicoletei tot in ajun de craciun. nu de alta dar te pomenesti ca o impinge curiozitatea si-l deschide mai devreme hi hi hi 
acum, lasind gluma la o parte, eu zic ca e f buna data limita de 10 pt ca, mai bine sa ajunga inainte de craciun decat dupa. Eu sunt patita: or a ajuns mai tarziu, or prea devreme or...deloc ( doamne fereste, sper sa nu se piarda nimic pe drum)
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Irina Vin Noi 01, 2013 9:19 am

Irina a scris:

Exclamare Apropo de trimiterile in afara tarii: aveti grija ce puneti in pachet ca sa nu il trimiteti pe post de colet. Baza de calcul la colete externe este usturatoare.
Daca obiectele sint usoare si sint puse in plic, fie el si A4 sau cu bulinute protectoare, trimiteti-le pe post de scrisoare si iesiti mult mai ieftin. Aproape la pretul de trimitere interna.
Va recomand sa folositi plicuri speciale, dublate cu buline de plastic de protectie ( de regula se gasesc tot la posta) sau, daca folositi plic normal, sa puneti mai intii totul intr-o punguta de plastic. Posta Romana lucreaza sub orice critica pentru trimiterile interne. Doar ce am primit plicul cu goblenul de la Gobelin, purtind o "minunata" urma de bocanc pe el.
ginabreazu a scris:Mary...tu glumesti,probabil ca trimiti prin alt fel de posta,nu Posta Romana..pai eu am pus doar o recomandata saptamina trecuta,in continut era doar un formular de cupon de pensie si am dat pe timbru postal 1 leu si taxa de trimitere 1 leu si 70 de bani,in total 2 lei si 70 bani,tu spui ca ai trimis in afara cu 4 lei ?
Gina, aveai deja raspunsul in mesajul meu. O recomandata in tara este cum ai spus si tu, 2.7 lei, mai mult daca plicul e mai greu, iar eu am trimis luna asta un goblen in Canada, prin Posta Romana, in plic special cu bulinute insa corespondenta normala (nu recomandat si fara confirmare de primire) si m-a costat 2,5 lei.
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de ginabreazu Vin Noi 01, 2013 4:15 pm

Irina,habar nu aveam ca se poate trimite si costul sa fie atit de convenabil....dar tu spui vad de plicuri speciale cu bulinute...nu stiu si nici nu am vazut acest gen de plicuri,voi cauta sa vad daca am noroc sa gasesc asemenea plicuri
ginabreazu
ginabreazu


Sus In jos

Schimb 2013 - lista perechilor - Pagina 2 Empty Re: Schimb 2013 - lista perechilor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum