Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

+11
LALUNA
ANIKO
nicoleta
filipcarol
Irina
ginabreazu
Mary
dory
crina
andra
Miha60
15 participanți

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de filipcarol Vin Apr 04, 2014 7:45 pm

Hai Miha, acum un saculet poti sa asamblezi...poate sa fie doar din panza de brodat, o cosi pe spate cu pasul inapoi ca un tiv si gata...Poate fi un saculet cu levantica sau in care sa pui cativa nasturei, mie mi-ar placea sa primesc asa ceva  hahaha

Sau cum ai primit de la Mary, un saculet pentru ochelari, depinde cine va fi destinatara...

filipcarol


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de Mary Vin Apr 04, 2014 8:07 pm

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 2i0bxbm

Si o astfel de zana poate fi in tema.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de Mary Vin Apr 04, 2014 8:12 pm

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 11hgck0
Asta are 60x70 puncte se poate inrama, sau il inrameaza cine primeste
In rest credca o sa mai fie schimburi care sa placa mai mult, nu e nici o problema daca nu place la toata lumea. Si o felicitare poate fi in tema.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de Mary Vin Apr 04, 2014 8:20 pm

Tot din seria dracusorilor.
Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 2f0ao2b
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de Mary Vin Apr 04, 2014 8:22 pm

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 2u598oh
Cred ca merg tare bine felicitari, mai ales daca sunt lucrati pe o panza deasa.
Asta incurca atele  hahaha 
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de Mary Vin Apr 04, 2014 8:26 pm

Al aceleasi autoare Ellen Maurer
Ingerasi
Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 2ii737r
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de Mary Vin Apr 04, 2014 8:26 pm

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 1dgrn
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de Mary Vin Apr 04, 2014 8:28 pm

Va pare cunoscut? zambet)
Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Xb0h0k
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de filipcarol Vin Apr 04, 2014 8:43 pm

Da, Alina l-a cusut?
Dar sa nu coaseti dracusori...nu-mi placccccc.....
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de Mary Vin Apr 04, 2014 8:46 pm

De ce nu, is asa simpatici  hahaha 
Da, asemanator modelul, Alinei. Al ei e de la rogoblen.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de nicoleta Vin Apr 04, 2014 8:56 pm

Zanuta e super, dar "ingerasii" astia cu codita sunt tare dragalasi. Imi place ideea schimbului, dar eu inca fac socoteli.
nicoleta
nicoleta


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de Miha60 Vin Apr 04, 2014 10:04 pm

Ideea schimbului imi place, nu si tema!
Da, saculeti pot sa fac hi hi hi , am facut unul pentru Katy dar s-a pierdut pe drum si la ea aajuns doar plicul gol!!!
Miha60
Miha60


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de Irina Sam Apr 05, 2014 7:05 am

Nici mie nu-mi plac dracusorii, insa ingerasii imi plac tare mult si i-am colectionat pe toti, in asteptarea momentului in care sa-i cos.

Intr-adevar, pentru cine vrea sa coasa doar goblenuri tablou, tema nu e atractiva. Eu chiar nu as vedea rostul unui tablou cu bobine si foarfece, desi am vazut si asa ceva lucrat. Insa la un moment dat, nu v-ati plictisit de tablouri si sa vreti sa incercati si altceva? E o provocare, iar abilitati noi nu strica nimanui.
De exemplu, Miha, spui ca nu ti-ar place un borcan de nasturi, eu nu inteleg de ce - este foarte util, eu am avut un astfel de borcan, care a devenit neincapator si s-a transformat intr-o cutie. Imi este foarte usor sa caut acolo in loc sa-i am imprastiati prin casa. In afara nasturilor noi, acolo adun si nasturii de la hainele uzate pe care le arunc. Iar pentru cei fericiti care au un coltisor de lucru in casa,  borcanul, daca e si frumos decorat, devine o decoratiune interioara, nu doar un simplu obiect utilitar. Cel pe care l-am dat eu exemplu este decorat cu o bucata de banda Aida, lipita de jur imprejur, se face intr-o zi.

Am inceput sa folosesc si o agenda, mi-am notat ideile de felicitari, culorile pentru anumite modele cu fire recuperate, revistele din care am luat modelele marunte, planurile de cusut, preturi... O husa pentru agenda, iar ca obiect extra, agenda insasi, nu e greu de realizat, e practic o bucata dreptunghiulara de pinza, indoita la capete si cusuta cu tighel. Se spala la masina, daca firele sint de calitate. Se poate monta chiar si de cei care n-au masina de cusut.

Mi-am facut ordine anul trecut in fire, pinze, etc si am constatat ce utile sint cutiile de tot felul, pentru gheme, ornamente, snururi... acum ma duc la ele cu ochii inchisi si imi ocupa mult mai putin loc. Deci cutiutele chiar au un rol important, nu doar decorativ.

Si mai ales daca ar fi primite si ar fi o amintire... schimbul mai mult are rolul de a face pe altcineva fericit trimitindu-i ceva cu semnificatie. Nu a spus nimeni ca trebuie sa fie mare obiectul sau complicat, poate fi si o pernita de ace, participarea e importanta.
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de ANIKO Sam Apr 05, 2014 9:46 am

Pentru iubitoarele de pisicute

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Af555f86dc0903f67c8ece3d210f32b2_77620


Imi plac si borbanasele transformate, am in plan sa fac macar unul.
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de ANIKO Sam Apr 05, 2014 10:22 am

Aceste modelase se pot lipi pe capacul unei cutii de bomboane de ciocolata de ex., iar pe exteriorul cutiei se poate lipii folie autocolanta. Se gasesc cu diverse modele la magazinele de bricolaj sau cu accesorii pentru mobila. Si gata cutia tocmai buna pentru pastrat jurubitele de ex.

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 DSC_7562
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de ANIKO Sam Apr 05, 2014 10:22 am

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 97436362_355
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de andra Dum Apr 06, 2014 2:17 pm

Numai vine nimeni cu inspiratie visez cu ichii desch 
andra
andra


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de andra Dum Apr 06, 2014 2:45 pm

http://www.pinterest.com/pin/319333429798047932/ sper ca pot sa pun asta aici....
andra
andra


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de andra Dum Apr 06, 2014 2:49 pm

andra
andra


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de andra Lun Apr 07, 2014 11:42 am

[url=Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 2n7e901]
andra
andra


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de andra Lun Apr 07, 2014 11:43 am

[url=Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 29eji8z]
andra
andra


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de andra Lun Apr 07, 2014 11:43 am

[url=Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 2mocdtx]
andra
andra


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de andra Lun Apr 07, 2014 11:44 am

[url=Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Whh7h2
andra
andra


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de andra Lun Apr 07, 2014 11:45 am

[url=Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 16if9nd]
andra
andra


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de Irina Lun Apr 07, 2014 12:39 pm

andra a scris:[url=Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 2mocdtx]

Asa ceva... imi dau seama ca implica o multime de tehnici, dar rezultatul parca e o mumie  nu-nu! 
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de andra Lun Apr 07, 2014 1:01 pm

asa in forma asta e prea incarcat dar dantela sau ce material e in partea de jos as folosi o
andra
andra


Sus In jos

Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie - Pagina 2 Empty Re: Schimb aniversar 5 ani impreuna - surse de inspiratie

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum