Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

SCHIMB CRACIUN 2014

+6
delia
gobelin
Mary
andra
Miha60
minzu.nadia
10 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de Mary Dum Dec 14, 2014 12:34 am

Asa e nu a avut loc.
Daca nu am spus nimic..cand refuz sa spun ceva e pentru ca chiar sunt suparata.
Ma intristat profund sa aud ca ne bucuram de un lucrusor primit doar daca ne e simpatica partenera de schimb si automat devine de aruncat daca ne e antipatic. Lucrul asta ma intristat enorm, pentru ca atat cat am avut posibilitatea de a intui marea majoritate lucram cate, doua trei, patru obiecte in incercarea de a surprinde placut partenera si in incercarea de ai face o surpriza, dar daca intra persoana, antipatia s-a dus totul naibi.
Lipsa de reguli nu a adus un plus unui schimb, dimpotriva, pe viitor cred ca trebuie aleasa o tema, si exemplificat, cat si ce cuprinde, asa fiecare stie la ce se baga si ce-l asteapta pentru a fi la egal.

Mary


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de minzu.nadia Dum Dec 14, 2014 6:44 am

Parerea cu simpatiile/antipatiile a exprimat-o doar Miha singura si apoi a plecat de pe forum. Deci nu a fost o parere colectiva si nu cred ca a servit drept motiv de a nu participa.

Daca nu stiam la sigur ca era activitate in topicul cu propuneri si mai erau si fete care doreau sa fie deschis topicul cu inscrieri, nu ma bagam sa deschid topicul dat.

Entuziasmul tuturor a pierit indata ce topicul a fost deschis - inteleg ca s-a dorit sa fie deschis de catre altcineva. Si imediat - hop! si Miha cu antipatiile... Mi s-a lasat si de schimb si de tot... Tacerea din topic am simtit-o foarte bine ca o antipatie generala.

minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de ANIKO Dum Dec 14, 2014 8:43 am

Din pacate anul acesta nu a fost ˝anul schimbului˝ ! Chiar daca s-a organizat, nici primul schimb nu a fost lipsit de incidente, iar cel de-al doilea nu a avut loc dupa cum bine stim. Pacat,... eu ma pregatisem...ma bucura doar faptul ca ce am pregatit pentru acest schimb este in drum spre destinatara. face cu ochiul sper sa ajunga pana la craciun.

Nadia draga, nu cred ca entuziasmul a pierit din cauza ca se dorea ca topicul sa fie deschis de altcina, a pierit cu mult inainte...

Sunt de acord cu Mary, pe viitor trebuiesc fixate regulile schimbului de la inceput, tema, ce sa cuprinda ca sa fim toti la egal si nimeni sa nu sa se simte in inferioritate.
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de Irina Dum Dec 14, 2014 11:04 am

Mie primul schimb de anul acesta, desi n-am participat, mi s-a parut superb, cu toate problemele organizatorice pentru care imi asum si eu o parte din vina. Cu siguranta s-a pus mult suflet in fiecare obiectel.
O sa organizam la anul un nou schimb, cu mai mult entuziasm si in care o sa ma implic si eu, cu ajutorul lui Dumnezeu.
Irina
Irina


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de Mary Dum Dec 14, 2014 11:12 am

Nadia, in ce ma priveste nu am tacut din cauza deschideri topicului, or ce as fi spus imi faceam iar discutii si nu aveam dispozitia necesara. Eu ce am de spus o fac aici mai mult decat trebuie de multe ori.
Ca sa ma intelegi, eu daca primesc si o bucata de panza cu un nod pe ea o primesc cu drag si o pastrez, dar nu pot sa merg pe discutia antipatiei, acolo chiar cusutul nu are sens.
Mary
Mary


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de Mary Lun Dec 15, 2014 12:52 pm

Nu pot sa nu va arat la ce se renunta cand nu se mai face un schimb. Un set de emotii, nu sti daca sunt mai mari cand trimiti sau primesti, la lucrusoare facute cu atat de multa atentie si drag.
SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Wunqbl
Mary
Mary


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de Cris Lun Dec 15, 2014 1:47 pm

Adevar grait-ai, Mary! Frumoase lucrusoare, in ton cu anotimpul si cu schimbul de Craciun. Pacat daca au ramas netrimise.
Cris
Cris


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de ANIKO Lun Dec 15, 2014 2:00 pm

Au fost trimise si ma bucur ca au si ajuns la destinatie! zimbet
Intradevar Mary, nu stiu care emotii sunt mai mari...cand trimiti sau cand primesti!?
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de Mary Lun Dec 15, 2014 3:53 pm

Se pare ca astazi postarita face extraordinare, la 10 am primit plicul de la Aniko, la 14 si suna iar e apar facturile, de unde alta surpriza.
SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 14n3itz
De data asta Andra.
Multumesc pentru surprizele minunate!
Mary
Mary


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de Cris Lun Dec 15, 2014 8:13 pm

Mary, norocoaso!!! Doar imaginandu-mi .... parca simt si eu ceva din emotiile alea in timp ce deschizi pachetul..... Bucura-te de cadourile tale, cu siguranta le meriti!
Cris
Cris


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de catinca Mier Dec 17, 2014 10:23 am

Ce lucrusoare delicate ! O bucurie sa primesti astfel de cadouri! Felicitari dragelor! buchet bravo
catinca
catinca


http://lissagoblen.blogspot.ro/

Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de Irina Mier Dec 17, 2014 7:27 pm

Foarte frumos! Ma bucur ca ati continuat schimbul in trei, ar fi fost pacat sa nu va bucurati de ce-ati lucrat.
Tot ce ati lucrat este minunat finisat, va felicit din toata inima!
Aniko, foarte curajoasa alegere, vad ca te specializezi din ce in ce mai mult pe quilting. De la metrul pentru copii a inceput pasiunea, sau ai mai croit si cusut si inainte?
Mary, ce vad acolo de la Andra este un nasturel?
Irina
Irina


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de andra Mier Dec 17, 2014 7:31 pm

Irina nu este schimb zimbet .surpriza.da e nasture
andra
andra


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de Irina Mier Dec 17, 2014 7:35 pm

L-am vazut si in galerie... toti nastureii tai sint atit de marunt cusuti, ochi buni.. E o bijuterie, eu l-as pune in vitrina, nu cred ca m-as indura sa-l folosesc lol
Nu este schimb? Scuze! Credeam ca ati facut schimbul in trei.
Irina
Irina


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de andra Mier Dec 17, 2014 7:37 pm

hi hi hi cum e vorba aia?dorinta rostita pe jumatate implinita? face cu ochiul
andra
andra


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de ANIKO Sam Dec 20, 2014 9:14 am

Irina a scris:Aniko, foarte curajoasa alegere, vad ca te specializezi din ce in ce mai mult pe quilting. De la metrul pentru copii a inceput pasiunea, sau ai mai croit si cusut si inainte?  

Irina eu croiesc si cos la masina de mai bine de 25 de ani. zimbet In special haine mi-am facut, de la hainute de vara la costum si chiar si un palton marca proprie, am in dulap. zimbet
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de Irina Sam Dec 20, 2014 9:30 am

Wow! Felicitari! Am croit si eu cindva, dar am abandonat, pentru ca nu stiu sa cos la masina. Ai folosit tipare din reviste?
Irina
Irina


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de ANIKO Sam Dec 20, 2014 9:33 am

Da, doar dupa tipar stiu sa croiesc haine. Am folosit revista Burda.
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de Irina Sam Dec 20, 2014 9:47 am

Si eu tot Burda thumbs up
Irina
Irina


Sus In jos

SCHIMB CRACIUN 2014 - Pagina 2 Empty Re: SCHIMB CRACIUN 2014

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum