Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

+29
rose
popcris72
Corina
Nelik
amicuta
flory
lilianna
Olivia Chirobocea
nicolina
Brindela
ile
Alinuta
michele
katy85
visan13
violin_aur
Mary
hyaviv
duchess
Framemacher
crina stanea
cammy
Crissy86
geta1970
Karm3n
gobelin
Miha60
Oana-T
Irina
33 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de violin_aur Mar Feb 15, 2011 5:02 am

Foarte frumoasa ideea, felicitari organizatorilor si spor la lucru tuturor. Inspiratie maxima! buchet

violin_aur


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de Irina Mar Feb 15, 2011 11:43 am

Mary, un goblenas care sa fie montat in forma de ornament - de ce nu? Insa nu inramat ca un goblen sau ca o felicitare.
Irina
Irina


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de visan13 Mar Feb 15, 2011 11:49 am

Si eu vreau in concurs, spor la cusut
visan13
visan13


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de katy85 Mar Feb 15, 2011 5:43 pm

Si eu as vrea dar inca ma gandesc, ca am fost pe rogoblen si goblenart si nu prea sunt multe idei pt ornamente,insa ideea unui concurs aniversar este foarte buna, multumim tuturor care au avut ideea aceasta si multumim sponsorului.
katy85
katy85


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de michele Mar Feb 15, 2011 5:47 pm

Pentru insipratie, doua bloguri cu sute de miniaturi si ornamente

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si un blog cu linkuri catre diagrame gratuite + idei de finisare

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
michele
michele


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de katy85 Mier Feb 16, 2011 11:40 am

Buna, eu ma inscriu ,inca nu stiu sigur ce voi construi, sper sa imi vie o idee repede, am eu in cap ceva, vom vedea ce va iesi, dar haideti la inscriere fetelor si baietilor,va fi bucuria mai mare cand vor fi mai multe ornamente dragute cu care sa ne clatim ochii si sa ne impodobim casutele sau sa daruim prietenilor, va doresc multa bafta, pupici.
katy85
katy85


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de Alinuta Joi Feb 17, 2011 12:38 pm

Aloha, ce inspirata am fost ca am intrat astazi pe site. Chiar suna interesant concursul si premiile sunt dragute. Se merita participarea :D

Ma duc sa caut ornamente :D
Alinuta
Alinuta


http://www.goblene.com

Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de ile Vin Feb 18, 2011 11:32 am

Hai ca ma bag si eu ...desi nu am nicio idee hi hi hi dar vorba aia cum sa lipseasca vinerea din post hi hi hi plus ca asta ar insemna sa fie primul meu ornament goblenistic asa ca cu sporul inainte Ile hi hi hi


Peseu: gata m-am inscris ,amu ramane sa vad daca si reusesc sa fac vreo isprava bataie
ile
ile


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de ile Vin Feb 18, 2011 11:37 am

Aaa,si as mai avea o sugestie ( bine ,nu e nevoie sa se si tina cont de ea hi hi hi ) cred ca ar fi mult mai usor pentru toata lumea daca s-ar posta pozele cu ornamentul in acest topic decat in galeria personala ....zic si eu .... mixta
ile
ile


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de ile Vin Feb 18, 2011 11:49 am

VIV , CRINAAA hai fetita mai repede ca v-am pus pietroaiele la rand hi hi hi bobocelul ala e Gobelin hi hi hi

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cine se mai inscrie la .." pietroi " ? hi hi hi
ile
ile


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de hyaviv Vin Feb 18, 2011 2:23 pm

Ile, eu sunt aci sa te sustin. La cusut, de data asta "trag chiulul" din mai multe motive...as ca..iti tin pumnii
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de Brindela Vin Feb 18, 2011 2:32 pm

Ile, cred ca ma inscriu si eu ! Va ofer toate scuzele mele pentru ca n-am mai dat pe-aici de multisor...
Felicitari si ,,Jos palaria !'' organizatorilor ! Sunteti fenomenal de intreprinzatori...si surprinzatori !
Multumim, Michele, pentru linkuri !
Irina, ornamentul poate contine orice ne trece noua prin cap ? Adica, hartie, margele, alte cusaturi decat petit point sau cross stitch ?
Multumesc anticipat si ,,Mult succes tuturor participantilor ! '' Pupici
Brindela
Brindela


https://www.facebook.com/artandjoybrindy

Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de ile Vin Feb 18, 2011 3:16 pm

hyaviv a scris: Ile, eu sunt aci sa te sustin. La cusut, de data asta "trag chiulul" din mai multe motive...as ca..iti tin pumnii

plinge plinge hai tu ,ca mi-e frica singuricaaaa ....ma papa lulu fara voi :lacrimi:
ile
ile


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de Irina Vin Feb 18, 2011 4:33 pm

Brindela, orice crezi tu de cuviinta, insa in principal sa fie cusut. Nu crosetat, nu tricotat si nici din hirtie - decupaje sau origami - adica nu singure. In combinatie cu ceva cusut, se accepta. In rest - mina libera la orice combinatie.
Irina
Irina


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de Irina Vin Feb 18, 2011 5:54 pm

ile a scris:Aaa,si as mai avea o sugestie ( bine ,nu e nevoie sa se si tina cont de ea hi hi hi ) cred ca ar fi mult mai usor pentru toata lumea daca s-ar posta pozele cu ornamentul in acest topic decat in galeria personala ....zic si eu .... mixta
Ile, acest topic va fi trimis in arhiva dupa incheierea concursului, insa fotografiile vor ramine la voi in galerie. De aceea am ales aceasta solutie.
Irina
Irina


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de Framemacher Vin Feb 18, 2011 10:19 pm

Irina,
Nu stiu daca ti-a parvenit raspunsul meu. Da-mi de stire pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] daca nu l-ai primit ca sa ti-l mai expediez odata. Sau scrie-mi un rand sa inteleg ca l-ai primit, ca ma simt de parca inca iti datorez un raspuns pe care-l astepti.
Framemacher
Framemacher


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de Irina Sam Feb 19, 2011 12:39 am

Am primit, eu sint in intirziere cu raspunsul rusinat
Irina
Irina


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de nicolina Sam Feb 19, 2011 6:02 pm

Multumesc si eu de invitatie ... felicitari organizatorilor pentru idee si sponsorilor , pentru modelele oferite .

Indraznesc sa spun , daca imi este permis ca de cele mai multe ori un lucru mic , delicat si dulce ne smulge un zambet sau ne insenineaza ziua mai mult decat un goblen .

Fiecare insa are farmecul lui atat modelele simple si mici , cat si cele marisi complexe .
nicolina
nicolina


http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de Irina Sam Feb 19, 2011 7:27 pm

Cita dreptate ai, Nico!
Fiecare lucru isi are masura lui, unele sint mai pretioase - si mai pretentioase, altele sint mai modeste, insa mai prietenoase. Cred ca nu putem trai fara nici unele din ele Pupici
Irina
Irina


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de gobelin Sam Feb 19, 2011 7:34 pm

Ile, merci.
gobelin
gobelin


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de ile Sam Feb 19, 2011 7:45 pm

Gobelin ,am vrut sa va adun din nou la o avalanse de veselie ,dar se pare ca nu prea am sorti de izbanda .[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ile
ile


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de Olivia Chirobocea Dum Feb 20, 2011 11:34 am

Ma inscriu si eu cu toate ca nu stiu daca voi avea timp sa inventez ceva destul de interesant. O singura clarificare cer, insa. Trebuie sa fie un singur obiect? Adica se poate sa fie mai multe obiecte mai mici care sa formeze un complex? Mi-a venit o idee si nu as vrea sa o pun in practica intr-un termen strans daca nu se califica... Multumesc!
Olivia Chirobocea
Olivia Chirobocea


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de Irina Dum Feb 20, 2011 12:01 pm

Olivia, trimite-mi te rog PM ca sa stiu exact despre ce este vorba inainte de a-ti da un raspuns.
Irina
Irina


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de nicolina Dum Feb 20, 2011 12:25 pm

Irina pana la urma cati inscrisi sunt ?
este o lista ceva ? sau ne putem inscrie pana la final ? glumesc desigur .
nicolina
nicolina


http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de Irina Dum Feb 20, 2011 1:26 pm

Nico, pina pe 15 martie se poate inscrie oricine. Pe 16 martie ora 00:00 inchidem acest topic, si ne uitam in galeriile celor care au postat aici. Cei care lucreaza pentru concurs insa nu posteaza aici, nu vor fi luati in considerare, oricit de frumoase ornamente ar posta in galerii. Cei care au postat aici insa pina pe 15 martie ora 23:59:59 nu afiseaza nimic in galerii, vor fi descalificati si nu vor mai putea posta ulterior, nici macar cu o zi intirziere. Situatiile speciale - cei care pleaca din localitate de exemplu, si nu vor putea pune pozele in termen, le au gata insa nu vor sa le deconspire pina vine termenul, vor putea sa ne trimita noua prin PM inainte de 15 si noi le vom afisa in galerii pe 15, impreuna cu o captura de ecran a mesajului privat, pentru a nu exista dubii asupra datei la care au fost trimise.

Olivia, poti participa fara probleme cu ideea ta.
Irina
Irina


Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de nicolina Dum Feb 20, 2011 2:19 pm

Irina daca am inteles bine trebuie sa postezi aici sa te inscrii , iar pozele sa le pui in galerie , insa cred ca ar fi bine daca ar exista o lista cu cei inscrisi , asa va fi mai usor de urmarit galeria .

Eu doresc suscces tuturor si abia astept sa vad ornamentele .
nicolina
nicolina


http://handemadebynicolina.blogspot.com/

Sus In jos

Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro - Pagina 2 Empty Re: Concurs aniversar - sponsor www.goblenart.ro

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum