Goblenul pentru toti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

+20
nicolina
Miha60
crina
hyaviv
ginabreazu
Lili
dory
minzu.nadia
valkia
Crissy86
carro9
Liliana_ct
nicoleta
katy85
ANIKO
Irina
Mary
iulia
filipcarol
michele
24 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de minzu.nadia Vin Oct 11, 2013 8:30 am

Ma inscriu cu placere la aceasta mica aventura zimbet  Zic aventura deoarece nu am participat niciodata la asa ceva, dar ideea ma tenteaza. visez cu ichii desch 

Intrebari:
1) Partenerul de schimb il vom cunoaste din start sau vom afla abia la sfarsit numele celui/celei care va primi biscornu-ul lucrat de noi?
2) Ne inscriem cu doar un singur biscornu si ni se atribuie un singur partener, sau putem lucra 2-3 (respectiv 2-3 schimburi cu diferite persoane)?

Va multumesc pentru initiativa aceasta frumoasa si va incurajez sa participam cat mai multe.

minzu.nadia


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de carro9 Vin Oct 11, 2013 9:19 am

Sunt nebuna de-a dreptul, dar asa ma tenteaza si pe mine...

Hai ca ma inscriu si eu, cat poate sa imi ia sa fac un biscornu? Deja am modelul in minte, dar acum sa vad cine mi-e partenerul... daca I se potriveste face cu ochiul 
carro9
carro9


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de Mary Vin Oct 11, 2013 10:00 am

Nadia, o sa stim partenerul pe 1 noiembrie, dupa ne putem apuca de cusut, pentru partener, in functie de el, daca dorim. Binenteles ca se poate face schimbul si cu un biscornu deja cusut de noi, sau ne putem apuca de lucru...nu sunt probleme.
Nu ne opreste nimeni, dupa extragerea partenerului, optional, intre cei inscrisi sa fie si schimburi extra.
In preajma sarbatorilor ce poate fi mai frumos, decat un schimb goblenistic, de ce sa fie unic daca ne dorim unul in plus? Asta e doar la alegere.
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de filipcarol Vin Oct 11, 2013 10:20 am

Eu am inceput din iunie un biscornu pe care nu l-am teminat si l-am lasat deoparte. M-am inscris in ideea sa am imboldul sa il termin. Eu sper ca partenera de schimb sa fie multumita de model. Nici eu nu o sa am pretentii in privinta modelului... Dar nu le aratam,nu? Adica doar cand le primim le punem pe forum, nu?
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de Irina Vin Oct 11, 2013 10:38 am

Postam fiecare doar ce am primit de la partenera/partenerul de schimb, pentru ca altfel am strica surpriza.

Nu ne-am gindit ca ar fi doritori sa participe la schimb cu mai multe persoane, daca va gasiti parteneri pentru schimburi suplimentare, nu e nici o problema cita vreme ne incadram in regulamentul general al schimbului.

Depinde de fiecare ce timp are.

Hai sa facem asa: daca a terminat cineva mai repede si a trimis deja inainte de termen obiectele pentru schimb, poate sa se inscrie pentru un al doilea schimb si vedem daca are pereche in aceeasi situatie. E bine?
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de dory Vin Oct 11, 2013 12:54 pm

E chiar interesanta ideea,desi cu timpul stau cam prost dar cum zicea si Carro nu iti ia atat timp in comparatie cu bucuria de a darui si primi o amintire frumoasa,de a crea o legatura mai puternica intre noi.
Deci ma inscriu si eu.
dory
dory


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de Lili Vin Oct 11, 2013 2:27 pm

valkia a scris:O idee de apreciat. Felicitari de initiativa si spor mult.
Cred ca macar atat pot sa va doresc si eu !

Pupici 
Lili
Lili


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de Mary Vin Oct 11, 2013 2:30 pm

Lili, ce faci nu ni te alaturi?
Sa sti ca nu am nici un model cu unghita..dar cu pesti da..iar daca destinul nu ne e prielnic..se poate un extra rusinat 
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de ginabreazu Vin Oct 11, 2013 2:38 pm

Felicitari fetelor,mult spor.
ginabreazu
ginabreazu


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de Lili Vin Oct 11, 2013 2:42 pm

hahaha Mary ai fost mortala !
Nu stiu ce sa zic . N-as vrea sa dau cuiva microbul "neseriozitatii" ce pare ca s-a lipit cam tare de mine . Timpul asta al meu a intrat atat de mult la apa !
Lili
Lili


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de Irina Vin Oct 11, 2013 3:08 pm

Lili, si 10 puncte pe zi daca reusesti sa cosi si tot faci un biscornu intr-o luna. Hai, i-ati inima-n dinti, te rog Te rog!!! 
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de Lili Vin Oct 11, 2013 3:29 pm

Promit sa ma gandesc serios in weekend hmm chiar nu vreau sa fiu un exemplu negativ sa stric efuziunea ce v-a cuprins pe toti . Sa nu dati cearta  hahaha !!!
Lili
Lili


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de Mary Vin Oct 11, 2013 3:30 pm

Pentru intarzieri, se poate vorbi cu sefa pentru o adeverinta zimbet 
Nu esti curioasa de un biscornu cu pesti? Si iti mai dau detaliu..pestisorul rosu ? vulpita 
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de hyaviv Vin Oct 11, 2013 4:40 pm

cu cafea ceva???
hyaviv
hyaviv


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de Mary Vin Oct 11, 2013 5:02 pm

Da...
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de crina Dum Oct 13, 2013 6:26 pm

Felicitari pentru idee si celor ce participa la schimb.
crina
crina


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de Irina Dum Oct 13, 2013 9:01 pm

Crina, ma asteptam sa te inscrii si tu. Suspect 
Irina
Irina


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de minzu.nadia Dum Oct 13, 2013 9:54 pm

Hai, fetelor, curaj! Cu cat mai multe ne inscriem, cu atat mai interesant va fi sa urmarim la sfarsit galeria de biscornu-uri ce au calatorit in ajunul Craciunului visez cu ichii desch 

Eu una nu am avut rabdare sa imi aflu partenerul si deja am inceput sa lucrez la un modelas face cu ochiul 
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de filipcarol Dum Oct 13, 2013 10:02 pm

Hai Crina cu un monocrom. La viteza ta, il termini cat ai clipi...hahaha

Bravo Nadia si eu m-am apucat sa il finisez pe al meu.
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de minzu.nadia Dum Oct 13, 2013 10:05 pm

Imi miroase a Craciun deja visez cu ichii desch 
minzu.nadia
minzu.nadia


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de filipcarol Dum Oct 13, 2013 10:59 pm

Oh da, si eu ma gandeam azi sa crosetez ceva in rosu si alb, cred ca ii fac o caciula lui Paul...anul asta facem brad...yupiiii
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de Mary Dum Oct 13, 2013 11:47 pm

Si eu cred ca ma apuc de lucru, deja am ales..modele...
Mary
Mary


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de crina Lun Oct 14, 2013 8:31 am

Irina a scris:Crina, ma asteptam sa te inscrii si tu. Suspect 
filipcarol a scris:Hai Crina cu un monocrom. La viteza ta, il termini cat ai clipi...hahaha

Sunt sigura ca nu o sa il fac cum trebuie, si pentru ca nu am facut niciodata, chiar mie frica. bataie 
crina
crina


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de ANIKO Lun Oct 14, 2013 8:48 am

Nu ai de ce sa-ti fie frica, Crina. Daca te uiti aici http://www.goblenul.com/t944p60-biscornu am postat eu un tutorial foarte explicit despre montarea unui biscornu, iar daca esti in lipsa de modele...se rezolva Idea 
ANIKO
ANIKO


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de iulia Lun Oct 14, 2013 10:27 am

Ma inscriu si eu.
iulia
iulia


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de filipcarol Lun Oct 14, 2013 10:49 am

crina a scris:
Irina a scris:Crina, ma asteptam sa te inscrii si tu. Suspect 
filipcarol a scris:Hai Crina cu un monocrom. La viteza ta, il termini cat ai clipi...hahaha
Sunt sigura ca nu o sa il fac cum trebuie, si pentru ca nu am facut niciodata, chiar mie frica. bataie 

Pai crezi ca eu am facut vreodata? Asta e primul. Ia-o ca pe o provocare hahaha. Mie nu mi se pare greu de facut. Pentru toate exista un inceput. Sa il vezi pe al meu, mi-a mancat sufletul firul auriu dar am razbit. Si daca il faci monocrom nu e greu hahaha 
filipcarol
filipcarol


Sus In jos

Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013  - Pagina 2 Empty Re: Schimb intre membrii forumului - Craciun 2013

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum